Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan tettem szóvá a szüleim...

Jogosan tettem szóvá a szüleimnek, hogy úgy érzem kivételeznek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy az öcsém és én is otthon élünk, van munkánk, keresetünk..Az öcsémnek másfél éve kereső (23 éves) , én pedig öt éve (28 vagyok) . Az öcsém eddig semmit sem adott haza, én pedig rendszeresen, havi 25 ezer forintot, már fél éves munkaviszony után kezdtem haza adni (egyébként jutányos összeg, szóval nem szeretnék hálátlan lenni , ennél akár többet is kerhetnenek). Kezdett zavarni, hogy ő adómentes, jobban is keres, és nem kell haza adnia semmit velem ellentétben..


Nem vagyok irigy és az öcsémnek sem szeretnék rosszat, legszívesebben elköltöznék már, de olyan albérlet-és lakás árak vannak, hogy kilátástalannak látom az egész életem ..


Ezt a helyzetet pedig úgy éltem meg, hogy vele kivételeznek és velem szemben ez nem korrekt, ráadásul jóval kevesebbet keresek.


Más családoknál ez hogy működik? Köszönöm szépen előre is a véleményeket.



2023. jan. 29. 21:34
1 2 3 4
 21/32 NTBS ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan tetted.
2023. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
4%

Ot ev alatt nem tudtál összespórolni annyit, hogy az önrész kijöjjön es vegyél valami kis lakást??


Otthon laksz, a lakhatast letudod 25 ezerbol, gondolom kajat is kapsz, igy sok koltenivalod nem lehet.

2023. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Szeretnék elköltözni természetesen és van félre tett pénzem is, de ahhoz, hogy lakást tudjak venni, ilyen ingatlanárak mellett, egyszerűen lehetetlen küldetés, már az önerőre sem elég a pénz. 5 év alatt 2,5 millió forintot tudtam félre tenni a kerestemből , úgy, hogy mellette tanultam is, finanszíroztam magamnak egy képzést..sajnos ebből a pénzből ment el jogosítványra..


Üzenem az illetőnek, aki azt írta, hogy milyen jó dolgom van..aki azt gondolja, hogy még eretnek is..hát tévedsz!! Az ételt magamnak állom, magamra főzök és mosok, mintha albérlő lennék úgy élek otthon..


Köszönöm a véleményeket. Azon leszek, hogy pár héten belül elköltözzek innen..ennyit nem ér a pénz, inkább nem teszek félre, de legalább nyugtom lesz.

2023. jan. 30. 12:38
 24/32 A kérdező kommentje:
Kedves 15-ös, nagyon sajnálom és átérzem a helyzeted! Lehet az lenne neked is a legjobb, hogy elmész otthonról és nem maradnál ebben a mérgező környezetben.
2023. jan. 30. 12:40
 25/32 A kérdező kommentje:
20-as, nem önként fizetek, hanem közös megegyezés volt.. De ha nem is kérték volna, akkor is adtam volna haza magamtól, mert nem szeretnék ingyenélő lenni.
2023. jan. 30. 12:42
 26/32 anonim ***** válasza:
9%
Én nem pattognék kérdező, gyakorlatilag téged is eltartanak 25 ezer az lókuki a mai világban
2023. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
93%

De sok itt a rosszmájú ember Istenem. :D Nagyon viccesek, akik azon pattognak hogy "jaaj há' fogdmábe te otthon vagy ennyié' azt' kaját is kapol." Ja, tök jó, de nem erről szólt a kérdés, szóval lapozzunk.

Szóval igen, teljesen jogos ahogy érzel. És biztosra vettem, hogy te vagy a lány testvér.. Ugyanez ment nálunk sokáig, de én már nem élek otthon, párommal lakunk együtt. Aztán mindenkinek leesett az álla, hogy nem vagyok esetlen, jól megy a sorom, mert talpraesett vagyok. Igazából haragot emiatt nem érzek, csak tudom, hogy ez igazságtalan. Vidéken főleg berögzött dolog, hogy aki himbilimbivel a lába között pottyant a világra, az min. 50%-os előnnyel indul az életben. (: az a szerencsém, hogy mindig kiállok magamért és odateszem magam, egy cégnél sem mutatkozom alsóbb rendűként a nemem miatt, úgy tönkretennék egy férfit, ha emiatt szívózna velem, hogy sírva kérne bocsánatot.

Szóval ne hagyd magad kérdező, szívósnak kell lenni a mai világban. Nem kell a segítséged? Jó, akkor szépen lelépsz, de ha majd tőled kell valami 6x gondold meg.

És nem, nem természetes a kivételezés családon belül, iszonyú konfliktusokat szül, ezt nem kell elviselni. Nem oké, ha egy testvér visszapofázhat, a másik nem, vagy ha az ő szavát isszák, a te véleményed viszont egyből hülyeség stb.. valamit tenni kell ellene.

2023. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
22%
25 ezret hazaadsz? Az igen, a pelenkádra talán elég is, bár nem vagyok benne biztos.
2023. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Babapopsitörlő is éppen belefér még kedves utolsó :))
2023. febr. 2. 08:42
 30/32 anonim válasza:
62%
Szerintem nagyon fura hogy a szülők pénzt kérnek el, örüljön ameddig tud, hogy otthon vagyok:)
2023. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!