Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan tettem szóvá a szüleim...

Jogosan tettem szóvá a szüleimnek, hogy úgy érzem kivételeznek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy az öcsém és én is otthon élünk, van munkánk, keresetünk..Az öcsémnek másfél éve kereső (23 éves) , én pedig öt éve (28 vagyok) . Az öcsém eddig semmit sem adott haza, én pedig rendszeresen, havi 25 ezer forintot, már fél éves munkaviszony után kezdtem haza adni (egyébként jutányos összeg, szóval nem szeretnék hálátlan lenni , ennél akár többet is kerhetnenek). Kezdett zavarni, hogy ő adómentes, jobban is keres, és nem kell haza adnia semmit velem ellentétben..


Nem vagyok irigy és az öcsémnek sem szeretnék rosszat, legszívesebben elköltöznék már, de olyan albérlet-és lakás árak vannak, hogy kilátástalannak látom az egész életem ..


Ezt a helyzetet pedig úgy éltem meg, hogy vele kivételeznek és velem szemben ez nem korrekt, ráadásul jóval kevesebbet keresek.


Más családoknál ez hogy működik? Köszönöm szépen előre is a véleményeket.



2023. jan. 29. 21:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan.
2023. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
11%
És most ettől jobban érzed magad?
2023. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Attól, hogy megkérdeztem?Igen
2023. jan. 29. 23:20
 14/32 anonim ***** válasza:
92%
13, nagyon helyes, és igazad is van. Amúgy esélyed sincs a közeljövőben elköltözni? Egész más ám a külön felnőtt élet.
2023. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
78%
Dettó ugyanez nálunk, ha ez vigasztal, én vagyok az idősebb, ugyanennyi korúak vagyunk és tesóm a királynő. Velem érzelmileg se foglalkoznak eközben, sírok a magánytól meg minden de csak a tesómról szól minden
2023. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%
Tenni ez ellen nem tehetsz semmit tehát idegeskedni is kár rajta.
2023. jan. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
92%

Normális helyen, normális embereknél mindent szóvá lehet tenni, még jogtalanul is, utána kedvesen tisztázzák a helyzetet, ez lenne az ideális.


Miért tetted fel a kérdést, kérdező, mi a gond ezzel? Mi zavar? Megkérdeztél valamit és válaszoltak rá. Nincs ebben semmi, és jól tetted, hogy megkérdezted!

2023. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%
Tipp: Spórolj magadnak annyit néhány hónap alatt, hogy le tudj tenni egy albérletért 2 havi kauciót, és ki tudj fizetni egy havi lakbért. Bár ezt az évek alatt már megtehetted volna. Én sem vagyok már adókedvezményes, de mégis egyedül lakom egy albérletben, szóval nem kivitelezhetetlen. Hajrá :)
2023. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%

Jogosan mondtad


Sajnálom h ilyenek

2023. jan. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
12%
Nem biztos, hogy jogos. Nekem úgy tűnik, önként fizetsz, senki nem kérte és nem kéri tőled (utólag már ne írd, hogy de...). Azért, mert te adsz, miért kellene neki is adni?
2023. jan. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!