Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van, aki ingázik a munkája és...

Van, aki ingázik a munkája és a család között? Milyen így az élet? Beszéljek a férjemmel arról, hogy én ezt nem bírom itt?

Figyelt kérdés

Budapesten éltünk, én ott is születtem, nőttem fel. Imádtam az ottani életemet/életünket, az a tipikus nagyvárosi lány/nő voltam mindig. Összeházasodtunk, lett egy kisbabánk, úgy terveztük, hogy maradunk a fővárosban, már megvolt a telkünk is, amire építkeztünk volna.


Aztán a férjem kibékült az édesapjával, aminek egyrészt örültem én is nagyon, viszont másrészt akkor kezdődtek a gondok... Apósoméknak van egy cégük, régen a férjem is dolgozott benne, úgy volt, hogy később ő veszi át. Mikor összevesztek, ez a terv füstbe ment, de voltak más munkái, nem is a pénz bántotta, hanem az egész viszály az apjával. Mikor kibékültek és megvolt a nagy összeborulás, a szülők mondták, hogy költözzünk ide, a városba, dolgozzon újra a családi cégben a férjem, mert az apja már nem bírja úgy a munkát, nem is csinálja már akkora szeretettel, lassan szeretne többet otthon lenni. Én ezt az ötletet akkor sem fogadtam kitörő örömmel, de a férjem annyira boldog és lelkes volt, hogy úgy voltam vele, adjunk ennek egy esélyt.


Szeptemberben költöztünk ide, ez egy kisváros. A környéken nincs nagyon semmi, se szórakozási lehetőség, se vásárlási opciók, se jó éttermek, kávézók. Nyáron több a turista, de ilyenkor, télen kb. embert nem látni az utcákon, lehangoló az egész. Nincsenek barátnőim itt, a lányunkkal vagyok napközben (10 hónapos). Annyira utálok itt, hogy mostanában már nem is próbálom meg itthon elütni az időt, hanem amikor a férjem elmegy dolgozni, fogom a babát, kocsiba ülünk és elautózunk Budapestre. Napközben ott vagyunk, vagy valamelyik barátnőmnél, vagy szüleimnél. Akkor érzem, hogy kicsit megint élek... Tudom, ez drámaian hangzik, de hazafele nem egyszer elkap a sírás, mert azt érzem, itt az életünk semerre nem halad, itt nincs hová fejlődni, nincs semmi. Egyedül vagyok teljesen.

Anyósomék, sógornőmék nem rossz emberek, de nagyon más a gondolkodásunk és arra már rájöttem, hogy nem jó sok időt velük töltenem, mert ott vannak az apró súrlódások, amikből könnyen sértődés lesz. De az sem megoldás, hogy én egész nap a babával vagyok, és várjuk haza a férjemet. Szeretnék visszaköltözni Pestre, visszakapni a régi életemet, újra jól érezni magam. De ő meg annyira szeret itt... Pont ezért nem mondtam neki még, hogy nekem ez a hely a pokollal ér fel körülbelül. Nem akarom tények elé állítani, próbálnék valami kompromisszumos megoldást keresni.


160 km az út, forgalomtól függően 1,5-2 óra autóval. Napi szinten ez szerintem sok lenne, de nyilván annak örülnék a legjobban, ha minden nap együtt zárnánk a napot. Szerintem az lenne a legjárhatóbb, ha mondjuk hétfőtől csütörtökig itt lenne, csinálná a munkáját, csütörtök estétől vasárnap estig/hétfő reggelig pedig otthon, Budapesten velünk.

Vagy állítsam választás elé, hogy vagy mi és a költözés, vagy a szülei és a munkája? Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás.


2023. jan. 31. 20:17
 71/111 A kérdező kommentje:

Egyik válaszoló kérdőjelezte meg, hogy babakocsival lehet-e futni, azért írtam. De az tényleg kb. a legkisebb dolog itt.


A kérdésem inkább olyanokhoz szólt, akik éltek hasonlóan (úgy, hogy apuka esetleg másik városban dolgozott, messzebb). Nem kioktatást vártam, meg hogy szokjam meg ezt, meg mi az, hogy nekem baba mellett ezekhez van kedvem, időm.

2023. jan. 31. 22:41
 72/111 anonim ***** válasza:
71%

"remélem, hogy mi fontosabbak vagyunk neki, mint a munka vagy a szülei."


Kiderül!

2023. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
68%
Sose fogom megérteni, miért áll le egy megértő kérdező vitatkozni, győzködni. Van egy kérdés, írj le mindent, ami releváns, aztán olvasgass. Ez így nagyon úgy tűnik, hogy nincs kérdés, csak unatkozol és kész.
2023. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
68%

nyilván nem az motivál a legjobban a visszaköltözésben, hogy ott majd futhatok annyit és ott, ahol csak szeretnék, gyerekkel vagy nélküle.


Na, pont a futás az, amit bárhol lehet. Piripócson is.

2023. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
73%
Koltozzetek közel egy nagyobb városba, így mindenki jól jár.
2023. febr. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
82%

Anya vagyok és Budapesten élek, mégis örülök ha a közeli spar-ba eljutok vagy játszóra. Azt q részét megértem,hogy magányos vagy én is napi szinten beszélgetek anyummal, de azt nem hogy nem tudsz magaddal mit kezdeni. Nem tudsz vonattal elmenni kirándulni babával pl geocatchingelni vagy közeli városba menni. Mindenképp csak Budapest jöhet szóba? Nincs ott játszó és más kismama vagy csak a Budapesti anyák jönnek be vidék meg snassz? Ezeket rossz indulat nélkül kérdezem.

Nekem az jön le hogy piszok fiatal vagy és te még élni akarsz,persze szereted a babát,de lehet korai volt mert lelkileg egy kalandozó fiatal vagy aki börtönként éli meg az anyaságot ami bizony monoton. Te még bulizni akarsz és mászkálni pedig idővel nem lesz időd anyucira sem,mert a kicsit kell oviba vinni stb. Legtöbb ember így éli meg az életet,de te még nem értél meg az unalmas,sima életre🤔

Én tegnap tucatszor olvastam ugyanazt a mesét és csak másfél éves lesz ez még jobb is,10 hónaposan nekem is lazább volt. Később ennyi időd sem lesz. Most unatkozol,de a gyerek tesz róla hogy folyton játszatok😅

2023. febr. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
69%

11: “Nincs gyerekem, nem vagyok az az ősanya típus, aki a fazék, pelenka családi összetartás háromszögben él.”

Ha nincs gyereked, nyilván nem lehetsz ősanya típus, és nem is élhetsz az említett háromszögben.🤦🏻‍♀️Majd várd meg, amíg az leszel, és ne ítélkezz látatlanban.


Kérdező, a ferjeddel beszélj, az lenne a legjobb. Nagyon fontos, hogy ő mit mond. Másik ötlet, hogy kezdeményezz te helyben egy baráti kört, vagy valamit, aminek orulnel. És még egy: egy szakember sem lenne rossz, aki segít kitalálni, milyen rétegek vannak ebben a rossz érzésben.

2023. febr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
100%

#77

Talán nem értetted a mondandóm lényegét. Nem úgy képzelem egy anyuka napját, hogy az említett dolgokon kívül ne létezhetne más. Szüksége van szabadidőre, programokra, kikapcsolódásra, nem gondolnám, hogy 0-24-ben a gyerek család kell, hogy kitöltse minden percét. Azért, mert nincs gyerekem, még a környezetemben látok olyan anyukát, aki megtalálja az egyensúlyt ebben a feladatban a család és a saját szükségletei közt. Ez nem azt jelenti, hogy az otthoni elfoglaltság abban merül ki, hogy nézi, ahogy nő a fű.

Beszélhet a kérdező a férjével, bár ha egy kicsit is ismeri őt, akkor szerintem szavak nélkül is tudja, hogy miféle viharfelhők gyülekeznek a fejük felett. Talán bevállalja az ingázást. A reggeli és az esti forgalomban nem ugyanannyi időbe telik megtenni ezt a távot. Ez meg a családi élet rovására mehet. Amiből adódik a következő probléma, hogy nem segít eleget a gyerek körül.

2023. febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. Én is egy nagyvárosban élek, igaz külföldön, de szeretem, hogy minden közel van, nem kell órákig utazni, ha valamit szeretnék. Ha haza kellene költöznöm, akkor csak Bp jöhetne szóba, az a város szó szerint "él".

A helyedben én kompromisszumot próbálnék kötni, ha a férj nem akar visszaköltözni. Pl ameddig a baba otthon van, lehettek 4 napot a mostani helyen, 3 napot Bp. Vagy fordítva. Aztán majd meglátjátok. Gondolom ha másfél évesen bölcsibe akarod adni és visszamenni dolgozni, akkor szintén jobb lehetőségeid vannak Bp-n.

Nekem nincs gyerekem, de én biztos befordulnék, ha otthon kellene lennem mindig. De még akkor is, ha a párom szülei túl közel laknának, habár jóban vagyunk, nagyon szeretem őket, de napi szinten találkozni velük már kicsit sok lenne.

2023. febr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a munkába visszatérést hogy tervezted, amikor lecuccoltatok vidékre? Vagy a te munkád elvégezhető online?
2023. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!