Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Van egy olyan szakmám, ami jónak mondható ,de még ott sem tudok megmaradni, mert egyszerüen nem vagyok szocializálódva. Rettegek ha kapcsolatba kell lépni idegen emberekkel. Gyárakban is jártam már, azt se bírtam sokáig, mert az idegeim fel adták. Nem bírtam azt a sok stresszt ,ami ott ért. Eddig sehol nem bírtam sokáig megmaradni, folyton ott hagyom az állásokat, jobbat keresve, jobb főnökkel, amilyet persze nem találok.Mégis mit kezdjek így magammal? Talán valami mást kéne tanulnom? Milyen szakma való nekem? Szeretem az állatokat, és a növényeket.

(Bunkó emberek tartsák meg a véleményüket)


2010. okt. 4. 13:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
talán tanulhatnál biológusnak, vagy földrajzot...
2010. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

szerintem normális vagy!

Vannak elveid, és ezt nem akarod feladni, nem akarsz megalkudni, enm akarsz megkeseredni!


Hát, talán legyél egyéni vállalkozó, vagy indíts egy saját vállalkozást! Ott te vagy a főnök és azt csinálsz amit akarsz, azzal dolgozol együtt akivel akarsz...


Amúgy mi a végzettséged?

2010. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Eladó vagyok. Játék boltban dolgoztam már, ami ezerszer jobb mint bármelyik gyár, csak annyi baj, hogy nem vagyok egy mézes-mázas alkat, aki körbe nyalja a vevőket, és mindenkire mosolyog. Akkori főnököm is folyton mondta, hogy legyél kedvesebb a vevőkkel( nem voltam sose bunkó, csak arra gondolt, hogy mosolyogjak gyakrabban meg ilyesmik,szóval nem a munkámmal van baj),de nem tudok mosolyogni,ha nincs erre okom. Próbáltam már, de elég érdekes arcberendezést produkálok egy eröltetett vigyorral, így inkább marad a fa pofa.
2010. okt. 4. 13:39
 4/23 anonim ***** válasza:

Esetleg egy internetes online-játékbolt?


Tapasztalatod van már eladói szempontból, nem szeretsz vevőkkel találkozni, de kapcsolatot fenntartani telefonon vagy e-mailen, az megy?


Nem lenen főnököd, de a teljes felelősség a tiéd lenne!


Vagy ha nem csak játékokat árulnál, hanem hobbi bolt szerűséggel is foglalkoznál (gyöngyök, drótok, festékek...stb) akkor nagyobb célcsoportot is meg tudnál célozni,,,

2010. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Persze ezek mennek, így nem látják a fejemet.

Köszi a válaszokat, megfontolandó.

2010. okt. 4. 13:49
 6/23 anonim ***** válasza:

"... mert egyszerüen nem vagyok szocializálódva. Rettegek ha kapcsolatba kell lépni idegen emberekkel. Gyárakban is jártam már, azt se bírtam sokáig, mert az idegeim fel adták. Nem bírtam azt a sok stresszt ,ami ott ért."


Elég komplex problémát fogalmazol meg Magadról. Jó dolog, hogy tudsz ezekről. Én nem konkrét munkahelyet / típust ajánlanék, hanem "agyturkászást" magadban. Nem pszichológusra gondolok, hanem hogy foglalkozz többet az éneddel, legfőképp a FÉLELMEIDDEL. Nézz velük szembe, gondold át, hogy miért is vannak az életedben, mi az okuk.


És egy fontos dolog: "nem vagyok szocializálódva." Ez a JELEN! Tudsz a jelenedről, viszont ez nem lehet magyarázat a jövődre. Nem állt meg az életed, a fejlődésed. Az ismereteid napról napra gyarapodnak, Te meg szépen nem akarod ezt a fejlődést észrevenni, mert beskatulyázod magad. De igenis, napról napra változol. És ha eddig nem szocializálódtál, akkor az élet megmutatja Neked az utadat - vagy az ellenállásodra válaszul: kikényszeríti Belőled.


Sokkal több vagy, mint akinek hiszed Magad! Így van?

2010. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, csak hát nehéz egyik napról a másikra változtatni magamon, és úgy munkába menni pl. hogy ma "laza" leszek, és nem stresszelem túl magam, minden hülyeségen. Azt nem hiszem, hogy több lennék mint akinek hiszem magam, de próbálok változtatni, szocializálódni, vagy legalábbis úgy tenni mintha érdekelne az az illető, akivel muszáj kapcsolatba lépni. Nem pedig elutasítani mindenkit.Most főleg muszáj lesz, mert új munkahelyem adódott...jó lenne nem megfutamodni rövid idő után ismételten.

Köszi a válaszod.

2010. okt. 4. 14:13
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem semmin nem kell változtatnod, csak magadon. Keress egy pszichológust, mert egyedül nem fog menni, vagy ha mégis, sokkal több idő alatt, mint szakszerű segítséggel.

26 éves vagy... már rég meg kellett volna ezt lépni, ne várd meg, míg elhalad melletted az élet.

2010. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

ami még eszembe jutott az az adatrögzítés, vagy back office-olás. Ott nem kell ügyfelekkel személyesen találkoznod, max telefonon, és csak számítógépen kell dolgoznod...


a másik pedig a call center. Ha jó a problémamegoldó készséged és amúgy szeretsz beszélgetni és segíteni akkor ilyen típusú melót is választhatsz! sőt ezzel szerintem nyersz is, hisz sok emberrel típussal megismerkedhetsz, hogyan kell bánni egyikkel hogyan a másikkal...


Vagy vannak már a neten is önismereti tesztek is (nemrégiben belebotlottam, de már nem tudom hogy hol)hogy milyen meló való neked... ott a végén általában ajánlanak egy két fajta melót, ami hozzád igazán közel áll...

2010. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem pályatévesztett vagy,az a baj,eladónak tanultál,ahol emberekkel kell foglalkozni,de neked úgy látszik,nem ilyen a természeted.Ez nem biztos,hogy lelki ,pszichológiai probléma.Vannak maguknak való emberek,ez nem baj,de ha ilyen vagy,akkor a legjobb talán az lenne,ha pályát módosítanál,minél hamarabb.Például egy érettségivel,plusz hozzá esetleg valamilyen tanfolyammal már elhelyezkedhetsz majd egy irodában is,vagy más olyan helyen,ahol kevesebb ember között kell megfordulnod.A vállalkozás is jó,amiket ajánlottak.Csak az elég bizonytalan,inkább mellékállásnak megfelelő szerintem.

Én például alapvetően kedvelem az embereket,mosolygós,kedves vagyok.De utálok úgy dolgozni,hogy vannak körülöttem(kollégák),főleg,ha beleszólnak a dolgomba,na akkor robbanok!

2010. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!