Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apakomplexusom lenne?

Apakomplexusom lenne?

Figyelt kérdés

13 éves voltam, mikor apám először kavart egy másik nővel, akkor tetszett meg egy 40 éves híresség, azóta többször volt 40 év körüli ember, akibe beleszerettem, ismerősök, tanár, még akár távolabbi rokon is. Apám 3 éve megcsalta anyámat, azóta erősen haragszom rá. Vendéglátásban dolgozik, tehát csak hétfőnként van itthon +-1-2 nap, de hétvégén sosem. Tehát már lassan 10 éve van ez velem, hogy idősebb pasik is tetszenek és azóta is romlott meg a szeretet apám felé, mivel azóta sokat veszekednek anyámmal, de még nem váltak el és valószínű, hogy nem is fognak. Mindeközben sajnálom is, mert a tesóm is alig beszél vele a történtek miatt, én pedig néha beszélnék vele, de szinte képtelenség, mert nem értjük meg egymást, anyámmal kiskorom óta jobban kijövök, neki mindent elmondok mert ő mindig otthon volt és meg is hallgat. Apámmal csak felszínes dolgokról lehet beszélni. Az idősebb pasik iránti "rajongás" pedig megmaradt, most is tetszenek, akár halott énekes, vagy 60 éves színész, de sosem volt nálam sokkal idősebb pasival viszonyom, csak 5 évvel idősebb pasim volt.

Ez vajon lehet apakomplexus, vagy ez normális?



2023. febr. 6. 12:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha az ember felnött a kor nem akadája a szerelemnek.Sok ember már bebizonyította ezt.

10-20 évet élnek együtt.(Mig a halál el nem választ)Nálad ezt valami pótléknak érzem.

Azt sem értem miért vagy apád bírája milyen jogon törsz pálcát felette.

A házasságuk nem rád tartozik.Azt fogd fel nem téged csalt meg NEKED NINCS MIT MEGBOCSÁJTANI.Sőt még Ő neheztelhet rád mert te itélkezel.

Hogy imádod anyukádat rendben van.

Apád meg máskép érez.Lehet hogy elhidegültek egymádtól vagy bármi más gondjuk van a házasságukkal nem veled fogják megbeszélni.A szülő örökre neked a szülöd de te és egyetlen gyerek sem tart fenn egy házasságot.Probáld rendezni a kapcsolatodat apáddal a magad érdekébe.Tanulj meg nem bírot játszani!SENKI FELETT!!!

2023. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
11# azt akarod mondani, hogy egy szülőnek semmi felelőssége nincs a gyermeke iránt, csak simán másba szeret, aztán kalap-kabát? Császtok?
2023. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
12. Ez az egész "Családi kapcsolatok" kategória arról szól, hogy rossz szülők írogatnak ide a szülő-gyermek kérdések alá és állandóan ezt magyarázzák minden kérdésben, hogy minden a gyerek hibája, a szülő soha nem tehet semmiről. Meg hogy a gyerek miért nem nevelte magát 10 évesen, miért nem készítette fel saját magát az életre 15 évesen, a szülő nem tehet semmiről, nem ő rontotta el a gyereke életét az első 15-20 év alatt neki adott (vagy inkább nem adott) dolgokkal. A legtöbb kérdés alá ha megnézed jórészt ilyen kaliberű válaszok születnek.
2023. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

12 ne akard kiforgatni a szavaimat.Azt nem írtam hogy nem tartozik a gyerekének semmivel.(nem felel érte)

De a szülöknek attól hogy szülök ès ellátják a kötelezetségüket van magán életük.Most kérdem én minden szülő attól hogy elvált vagy csak nyitott házasságban él sz@r szülő.A majdnem felnött vagy felnött gyereknek is kellene annyi esze legyen hogy egy házassághoz két ember kell és ha az sz@r lessz azt is mindig ketten rontjàk el.De ettől még az anya és az apa is neki megmarad.Úgyan úgy törödhet vele.(felelőséget válal érte)Főleg felnöttkènt nem bírál!Mivel ehez senkinek és neki sincs joga!

2023. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarom, csak kérdeztem, mert szeretném érteni, amit írtál, kösz a választ. Kicsit azért agresszívan adod elő ezt az egészet, még szerencse, hogy nem ítélkezel. 14#
2023. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Agreszívan adom elő amít írtam .Talán mert érintett vagyok a kérdésben olyan érzésem van mintha a szüleimet bántanák.2,5éves voltam mikor váltak a mostoha anyámba apám beleszeretett.

Ettől az apám maradt tisztelem szeretem mindig melettem állt.Nem volt boldog anyám melett.Anyut is szeretem ugyan úgy ahogy aput.Felnött fejjel is úgy érzem egy gyereknek sincs beleszólási joga a szülő életébe vagy itélkezni felettük.Ha megadják amít lehetőségük enged és igazi szülök maradnak.Sőt még a mostoha anyámmal sincs rossz kapcsolatom(haver) persze nem az anyám mert az csak egy van.

Ha az életben hibázok és valami nem úgy sikerül sem a szüleimre mutogatok mert az a legkönyebb hanem magamba nézek.Amít a mai fiatal felnöttek még akkor sem tesznek meg ha nem csonka családba élnek.

2023. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
16# Köszi, hogy leírtad. Szerintem pedig veled is kegyetlen és sajnálatos dolog, hogy ez történt, és egy gyerektől, így tőled sem lehet elvárni, hogy ez ne fájjon. S igen, egy gyermek mindig magát hibáztatja, mert a szülő az nem lehet rossz. Hogy megint kiforgassam, amit írsz. De ezt nem bántásból írom, de szerintem ez még máig fáj benned, azért is vált ki belőled indulatokat. Sajnálom. Mindenki legyen boldog! (Én elmúltam harminc, amikor először láttam apámat.)
2023. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

Én sajnállak téged Ezt a hejzetet az enyémhez nem lehet hasonlítani.Nekem mindig voltak szüleim.Meg is adtak mindent amít tudtak.TÉGED SAJNOS MAGADRA HAGYOTT APÁD NEM TUDTA A KÖTELESSÉGÉT.Anyukádnak így duplán nehezebb volt.

Neked jogod van ahoz hogy apádat ne tekintsd az apádnak Végül is csak genetikailag az apád.A kérdező meg azért neheztel az apjára mert megcsalta az anyát.Érzed te is mekkora a külömbség.

Nem hejes ez sem.De nem ránk tartozik a gyerekekre.

2023. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Megismernélek
2023. márc. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!