Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más is aki úgy érzi, hogy...

Van más is aki úgy érzi, hogy szerencsétlen idiótákkal él egy házban vagy csak engemet ver a sors?

Figyelt kérdés
Komolyan megőrülök már lassan. Anyám is hajtja a kreténségeit ezerrel, kikészítve már engemet is meg gyakran apámat is. Apám meg már mióta leérettségiztem mindennel hozzám rohan tanácsért (mintha az az érettségi olyan sokat érne és nem érettségizne le ma már minden idióta): "szerinted most mit kellene tennem?" "Neked mi a véleményed erről? Neked mégiscsak érettségid van" stb. Máskor meg a fejébe vesz valami oltári nagy hülyeséget amiről nem lehet lebeszélni. Megint máskor meg én vagyok hülyének nézve, például ha valami tanácsot adok neki arra vonatkozóan, hogy hogyan könnyíthetne magán, meg végső soron mindannyiunkon. Meg amikor pont nem számít az a fene nagy szakértelmem neki akkor önmagát dicséri oda meg vissza, csak éppen anyámat is beleértve mindenki úgy bassza át ahogy nem szégyenli. A haverjaim amikor róla, meg egynéhány dolgáról mesélek csak röhögnek vagy le vannak döbbenve, hogy lehet valaki ekkora barom.

2023. febr. 15. 00:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg a szüleidnek nem volt mega lehetősége, hogy tovább tanuljanak.

Szerintem legyél kicsit hálásabb, hogy neked ezt biztosították.

Azért én nem engedném hogy az én anyám/apám bárki baromnak nézze vagy röhögjön rajta...

Tudom tiniként az ember nem feltétlen érzi meg lája úgy de én megbecsülném, hogy a szüleim bíznak bennem, tartanak elég felelősségteljesnek, hogy véleményt kérjenek tőlem.

Amúgy simán lehet, hogy csak így próbálnak veled kommunikációt indítani....

Persze ha ez téged zavar akkor az is rendben van. Én megmondanám neki, hogy ne haragudj apa de nem tudok ehhez hozzászolni, zavar hogy mindenben tőlem várod a megoldást, kérlek ezen próbálj meg változtatni.

2023. febr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%

Basszus, hát én odaköltözök hozzátok

Diplomám is van, én lennék az atyaúristen

2023. febr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg a szüleidnek nem volt mega lehetősége, hogy tovább tanuljanak."


Anyámnak lehet, de ő pont nem szokott a végzettségemmel jönni, annyi intelligencia azért belé szorult. Ami apámat illeti, három nővére van, mind a három diplomás, de saját bevallása szerint neki meg nagyszüleim úgy könyörögtek annak idején, hogy az érettségit tegye le, de ő azt mondta, hogy "én többet nem tanulok", azóta is ennek a levét issza.


"Szerintem legyél kicsit hálásabb, hogy neked ezt biztosították."


Köszönöm, hogy egy diszfunkcionális család gyermeke lehetek, nincs ennél jobb érzés.


"Azért én nem engedném hogy az én anyám/apám bárki baromnak nézze vagy röhögjön rajta..."


Én szerintem is egy barom és azok után, hogy ő is rendszeresen a képembe röhög, meg gúnyosan a képembe dörgöl olyan dolgokat amik amúgy elég szarul esnek a legtöbbször (amikor éppen nem a véleményemet kéri ki) és sokszor a rokonoknak is elhord mindennek nincs egy fikarcnyi bűntudatom emiatt.


"Tudom tiniként az ember nem feltétlen érzi meg lája úgy de én megbecsülném, hogy a szüleim bíznak bennem, tartanak elég felelősségteljesnek, hogy véleményt kérjenek tőlem.


Amúgy simán lehet, hogy csak így próbálnak veled kommunikációt indítani...."


Nem képzeld, nemes egyszerűséggel apám részéről az egész rokonságból nagymamámat és nagynénéimet illetve unokatestvéreimet is beleértve mi élünk legrosszabbul. Konkrétan apám elmúlt 50 de még mindig a 80 éves nagymamámnak kell minket kisegítenie anyagilag, ami olyan dolog, hogy apám is szégyelli ezt, egy beszélgetésünk alkalmával bevallotta nekem.


"Persze ha ez téged zavar akkor az is rendben van. Én megmondanám neki, hogy ne haragudj apa de nem tudok ehhez hozzászolni, zavar hogy mindenben tőlem várod a megoldást, kérlek ezen próbálj meg változtatni."


Próbáltam már egypárszor beszélni vele erről és egypár dologról. Szar tudod nekem is, hogy állandóan csalódnom kell az értelmi és érzelmi intelligenciájában.


"Basszus, hát én odaköltözök hozzátok


Diplomám is van, én lennék az atyaúristen"


Nem vagyok már én se olyan messze ettől

2023. febr. 15. 01:40
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

de addig hadd legyek én az :))))))

a mi családunkban mindenki azt hiszi, h ő a világ legokosabb embere

2023. febr. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%
Miért laksz még otthon ha olyan rettenetes? Vagy az ingyé szállás azért jó?
2023. febr. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

Vicces vagy.

Háborogsz, hogy tanácsot kérnek, de az természetes, hogy kéretlenül meg osztod..m

2023. febr. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Hát azok a szerencsétlen idióták azért valahogy fedélt adnak a fejed fölé, megoldjak, hogy légy villanyáram, melegviz, fűtés. Képesek ételt teremteni az asztalra, ruházkodni és mellé még téged is eltartani. Te konkrétan mire vagy képes? Ha leerettsegiztel, akkor nyilván nagykorú vagy. Költözzön hát külön, zsenikém, és mutasd meg, hogy te nem vagy szerencsétlen idióta.
2023. febr. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes.

Mintha te nem ezt csinálnád. Csak te gyakorira írsz, idegenektől vársz valamit.

A mintakövetés működik nálatok is.

Pszichológus tud segíteni.

2023. febr. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%

"a mi családunkban mindenki azt hiszi, h ő a világ legokosabb embere"


Anno olyan 8 évesen én is kinyilatkoztattam, hogy "itt mindenki hülye, csak én vagyok az okos". Kb ez a kérdező szintje. Azóta én már felnőttem, neki ezek szerint nem sikerült

2023. febr. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

Öhm, miért is élsz ott ha annyira szr? :D


Én 22 évesen leléptem, mert nem voltam kíváncsi a mindenki tökéletes mantrára.

Egyik sem volt az, sőt, de azt hitte magáról és ország világnak a képébe vágta - köztük az enyémbe is :D


Nem, köszi, ez nem kell, úgyhogy elmentem társ-albérletbe.

2023. febr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!