Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek egyedül folyton?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, nincs testvérem. Anyáékkal nem túl gyakran vagyunk együtt, csak most, hogy ünnepek vannak, főként anyával vagyok délutánonként. De aztán rohan apához a másik szobába lefeküdni, mert fáradt. Én aztán megint egyedül leszek. Ilyenkor jól jönne egy tesó, de szó sem lehet róla, ezt mondják anyuék. Barátaim nincsenek, mert elég csendes lány vagyok. Kutyámat nagyon nagyon szeretném behozni a szobámba, hogy ne legyek egyedül, de ezt anya a világért se engedné meg! Poros, büdös, bolhás kutyát behozni? Soha! Pedig annyira jó lenne, addig se lennék egyedül! De így, folyton egyedül lenni és egész nap a gép előtt ülni, mert ugye folyton unatkozom, nem túl jó dolog. Mi lenne rá a megoldás, hogy ne legyek ilyen levert, hogy mindig egyedül vagyok?
2008. dec. 27. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem probálj meg kicsit nyitott lenni,ha csendes is vagy,előbb utobb biztos megtalálod valakivel a hangot,és lesz egy vagy akár több barátnőd,akikkel nem fogod egyedül érezni magad.más megoldást nem látok erre,ha a szüleid azt mondják szó sem lehet tesóról,ők pedig fáradtak,hogy veled foglalkozzanak..:-(
2008. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Találj barátot vagy barátnőt vagy ha ez nem megy olyan gyorsan akkor csak mozdulj ki otthonról! Kezdj valamit! Fuss, sétálj, kutyázz stb. Fogsz találkozni társsal...
2008. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló cipőben járok mint te, csak én egy kicsivel idősebb vagyok. Nekem sincs testvérem, a szüleim rengeteget dolgoznak és nagyon sokat voltam egyedül. Az anyukám hasonlóan vélekedik az állatokról mint a tied és én is elég félénk, gátlásos lány vagyok. Én is nagyon megszenvedtem az egyedüllétet, sok időt töltöttem a nagyszüleimnél, mert ők általában ráértek velem foglalkozni. Neked is biztosan vannak nagyszüleid, hozzájuk fordulhatsz bizalommal. Ezen kívül szerintem meg kellene próbálnod nyitni a világ felé, emberekkel ismerkedni, barátokat szerezni akikkel tudsz közös programokat szervezni. Fel a fejjel, nekünk, egykéknek nagyon nehéz, hiába mondják hogy milyen jó nekünk, nem tudják hogy valójában mit jelent testvér, játszótárs nélkül felnőni. De nincs más megoldás mint megpróbálni feloldani a gátlásaidat és szerezni néhány jó barátot akik olyanok lehetnek neked mint a testvérek.
2008. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak mamám van, papám 6 éve meghalt. De ha lemegyek hozzá, ott is uncsizok, mert ő is beteges már, 73 éves és inkább hagyom pihenni.
2008. dec. 27. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szió

nem tudom, hogy van e hobbid, vagy ilyesmi.

pl én hastáncolok (tam, mert most terhes vagyok, és nem :D), sokszor fogtuk magunkat, és összejöttunk délutánonként táncolni tanár nelkul csak ugy, vagy ruhat tervezni, kiegeszitot csinalni, stb.

harcmuveszettel ditto ugyanez a helyzet, meg szinte mindennel.

amugy en is eleg csendes vagyok, mindig azt mondom, hogy nem beszélő, hanem cselekvő lányka vagyok, de itt nem kell nagyon beszelni, és megsem voltam egyedul.


az unalom ellen pl csinalhatsz sajat kezuleg keszitett ajandekokat, én pl filcbol varrtam karacsonyfadiszeket, meg keramiat festettem, meg ilyesmi, es mindenki nagyon orult neki, és olcsó is volt.


amugy teljesen megértem, hogy mit erzel, en nagy pocakkal nem tudok szinte sehova menni, meg semmit csinalni, es ezert a tobbiek is hanyagolnak, meg eddig se voltam beszédes, most meg aztan végképp.. állatkám sincs, és nagyon sokmindent nem csinalhatok. :(

en probalok "hasznos" lenni, forditok, tanulok, meg ilyenek, de ezt a reszet neked nem ajanlottam, gondolom 14 evesen nem nagyon vonz a dolog :))


remélem segítettem

2008. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is 14 éves lány vagyok, hasonló problémákkal... Szívesen beszélgetnék, esetleg találkoznék is veled, ha nem laksz messze! Van msn-ed? :-) (Na haragudj, ha tolakodónak tűnök. :-))
2008. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
nekem ennél roszab....14 éves srác vok akik idáig barátaim voltak folyton szenyáznak ezé ülök nikább egésznap a gép előtt és egyrejobban elfordulok a világtól....Te ne kövesd el ezt a hibát.....mer azonveszed észre magad(tapasztalat)h ha magadba nézel csak 1 nagy ürességet látsz......ha gondolod vegyél fel msn-re( tarlind@windowslive.com )nem muszály ha nem akarsz csak jólenne vmikivel dumcsizni.....msn-en is csak 3-4 emberrel beszélek
2008. dec. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aha van msn-em vegyetek fel mind a 2-en. dzidax@hotmail.com
2008. dec. 28. 12:06
 9/10 anonim ***** válasza:

látom, hogy lehet segítséget, ötleteket kapni a neten keresztül is. Néhány fórom olyan jól működik, mint egy kolektív tudat :).

DE ne felejtsd el, hogy rengeteg helyzetben nem segítség a net-barátság!

Tessék barátkozni. Vannak osztálytársaid, nem? Tessék velük lógni (nem a hülyeségre bíztatlak)

Nekem itt szuszog egy kutya, de hidd el, emberi kapcsolatot ő nem pótol !

A barátság kölcsönös szimpátiáról és kölcsönös áldozatvállalásról szól.

Sok sikert kívánok neked!

2009. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

táncolj

rajzolj

sétálj

énekelj

fotózz

csinálj ajándékokat csak úgy magadnak vagy barátoknak.:)

2009. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!