Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mègis mit...

Ilyen helyzetben mègis mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mostohaapám évekig úgy bánt velem, és igazából az egész családdal mint a kutyákkal, mindig neki volt igaza, ha valamit tettünk, én és testvéreim, ordibálás és pofonok, ütések sorozata lett a vége. Nem ez a lényeg, nem taglalom tovább, akárki tud erről bővebben, őrültnek, betegnek tartja.

18éves vagyok és pár hete "tanult" öcsémmel (8 éves) és ha valamilyen számolást elrontott pofon járt érte és kitépett füzetpapír hogy az összes házit kezdje előről. Én ezt szóvátettem hogy nem teljesen normális, nem lesz ebből semmi haszna, mi értelme van. Velem is elkezdett ordibálni, csak azért is nyakonvágta szegény öcsémet hogy engem idegesítsen, majd belökdösött a szobámba, megfenyegetett hogy betöri az orrom de sajnos nem került sor arra hogy kezet emeljen rám újból.

Ez a viszály azóta is fennt áll, ő nem hajlandó velem együtt élni( kollégista vagyok, havonta 1 2 hétvégén vagyok itthon, nyárra már van munkám a Balatonon) és ki akar "rakni". Nos ez a ház nem az övé, édesapám és nagyszüleim újították, építették fel. Mikor idehozta drága édesanyám nem tudom mennyi hitel volt még a házon, azt visszafizették, és örökségből kapott egy nagyobb összeget, abból a ház mellé egy műhelyt épített(semmi értelme nincs, ott szereli az autóinkat amiknek valamiért állandóan van valami bajuk) és ezzel példálózott hogy hiába nincs a nevén a ház, több joga van már mint édesanyámnak(eközben édesanyám csak ült szótlanul)

Szerintetek ezt így megteheti?



2023. márc. 25. 11:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Tízesnek sajnos tökéletesen igaza van. Amig nincs közvetlen veszélyeztetés, éheztetés, szart se tesznek.
2023. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%

Nem csak a családsegítőhöz fordulhat.

Azt is teheti, hogy beszél az anyjával, hátha hat rá. Vagy megkérheti valaki mást (családtagot vagy barátot, ismerőst, családorvost, szomszédot, stb., valakit, akire az anyja jobban hallgat, mint a kérdezőre), hogy beszéljen vele ő.

2023. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

#10

Tévedsz, nem csak te tudod, hogy hogy megy ez.

Ilyen esetben valóban nem emelik ki a gyereket a családból, ami szerintem még mindig jobb. Viszont kötelező családátogatás, családterápia, meg egyebek vannak. Ráadásul sok szülőnek visszartató ereje van, hogy "figyelik". Arról minden esetben felvilágosítást kap, hogy mik lesznek a következményei, ha veri a gyereket. Legvégső esetben le is ültetik.

Addig meg tanuljon a kérdező a tesójával.

De én a helyében négyszemközt elbeszélgették az anyával is, hogy ő miért tűri ezt? Valószínűleg veri őt is, és fél tőle. Ha csak anyagi okból nem válik, arra lehet megoldást keresni. Például ketten, a kérdező és az anyja, elmennék egy ingyenes jogi tanácsadásra, és megtudakolják, hogy mi is jár hivatalosan a jóembernek, mennyire nehéz kirakni, lehet-e távoltartási végzést kérni, stb.

2023. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem házasok anyuddal, akkor egész konkrétan nincs semmi joga téged kirakni (mert valószínűleg nem tudja bizonyítani, hogy bármennyi pénzt is rakott volna a házba). Ha házasok, akkor ez kicsit bonyolultabb, de anyádnak akkor is több joga van. Ez az elmélet.

A gyakorlat meg az, hogy anyád úgyis becsicskul neki. És mivel 18 éves elmúltál, ezért tényleg bármikor kirakhatnak.

2023. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyád abban bízott, hogy egy erős vállat hozott a házhoz. Mire rájött, hogy csak egy szánalmat, a pali teljes hatalmat gyakorol felettetek. Adhatunk itt bármilyen tanácsot, anyátok nem fog lépni. Kifogást kifogásra fog halmozni.

Pedig ezzel megnyomorítja az életét mindhármatoknak.

13-14. válaszoló tökéletesen leírta, mit tudnátok tenni, meg azt is, hogy anyád mit fog tenni. Pedig kötelessége lenne lépni.

2023. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%

"És mivel 18 éves elmúltál, ezért tényleg bármikor kirakhatnak."

De éppen azért, mert 18 elmúltál, bármikor leléphetsz magadtól is, kérdező. Akár az öcsédet is viheted, ha édesanyád beleegyezik. Nincs valami rokon, akihez mehetnétek? Értem, hogy koleszos vagy, de oda az öcséd nyilván nem mehet veled, viszont jobb lenne, ha nem ezzel a pasassal lenne összezárva.

2023. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
92%
Rokonoknak, családtagoknak viszont hiába szólt, általános, hogy eljátsszák, hogy te túlzod el, ők semmi ilyent nem látnak, vagy széttárják a kezüket, hát ők mit tudnának tenni. Szavakat mondani könnyebb mint beleállni és segíteni.
2023. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
jav. szólsz (17)
2023. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő
2023. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rosszul tudom, de a szülőnek tartási kötelezettsége van a tanulmányaid befejezéséig, de maximum 25 éves korig. Tehát NEM rakhat ki, hiába vagy 18.
2023. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!