Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod, ha nem...

Elhagynád a párod, ha nem bízna benned? Vagy megpróbálnád visszaszerezni a bizalmát?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt, és nemrég vallotta be, hogy egyáltalán nem tud bennem megbízni.

Egész nap azon agyal, hogy épp hol, kivel vagyok, mit csinálok. Sokszor ellenőrizget, követ vagy megfigyeltet valakivel.


Kezd ebből elegem lenni. Már azon gondolkozom, hogy elhagyom, mert ez a bizalmatlanság úgyis tönkreteszi a kapcsolatunkat.

Soha nem adtam rá okot, hogy ne bízzon bennem.


2010. okt. 8. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ki akkar sajátitani, a bízalom alap egy kapcsolatban ha nincs meg kár erőlködni.
2010. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Minden nap bejárt a munkahelyemre, hozott nekem reggelit, virágot, csokit stb.

Aztán kiderült, hogy nem kedvességből, hanem hogy le tudjon ellenőrizgetni.

2010. okt. 8. 13:27
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem bízik meg benned, akkor én egyértelműen otthagynám. Nem is csak a bizalmatlanság miatt, hanem mert félnék tőle, egyértelműen beteg ember, és ki tudja, mit fog tenni, ha úgy érzi, hogy átvered.
2010. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld vele megbeszélni hogy vagy abba hagyja ezt,vagy nem sok esélyt látsz a kapcsolatotokra.
2010. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy kap 24 óra gondolkozási időt, vagy változtat a felfogásán, vagy vége.
2010. okt. 8. 13:30
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Ki akarna sajátitani
2010. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom,hogy egy ennyire bizalmatlan ember tud e változni,és őszintén bízni.Vagy nagyon ráér,vagy előtted csalódott már valakiben,és ennek te iszod a levét.Szerintem ha így folytatja,és nem tudjátok megbeszélni,akkor lépned kell.Teljesen ki fog sajátítani,képzeld el,ha esetleg összeházasodtok.Rosszabb lenne,mint a börtön.

2010. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Össze akartunk költözni, már nézegettünk is egy-két albérletet. De miután elmondta, hogy igazából nem bízik bennem, elnapoltuk a költözést.

Tegnap este óta nem beszéltünk, szerintem most is ideges, hogy mit csinálhatok.

2010. okt. 8. 13:49
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges féltékenység nem létezik,tehát gáz ahogy viszonyul hozzád.Ha szereted persze akkor szeretnéd ha javulna a helyzet.

Adj neki időt, pl 1-2 hónap,hogy bizonyítsa be ezalatt,hogy meg tud bízni benned,mert tud változni.Ha nem teszi akkor is jobban jársz nélküle hidd el...


És te lelkiismeret furdalás nélkül léphetsz tovább,hiszen megadtad az esélyt,de ő nem élt vele..

2010. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az egésznek semmi köze ahhoz, hogy adtál-e okot bizalmatlanságra. A párod önértékelésével van a hiba, sőt, ha ezt mind megcsinálja, megkockáztatnék egy személyiségzavart is. Hiába ígér meg fűt-fát (az őszinteségében nem kételkednék, elhiszem, hogy komolyan gondolja), nem fogja tudni betartani, mert a belső kényszer erősebb lesz. Ha nem kér szakszerű segítséget (pszichológus), rá fog menni a kapcsolatotok, de nem csak a tietek, hanem a következő kapcsolatai is.


Ha én lennék a helyedben, adnék neki még egy esélyt, ha szakemberhez fordul, mert ebből látszódna, hogy tényleg változni akar, és ebben viszont segíteni kell, mellette állni. Úgy kell kezelni a dolgot, mintha betegség lenne, bizonyos szempontból az is. Ha viszont nem hajlandó erre, nem várnám meg, amíg én is tönkremegyek a bizalmatlanságban és egy megromló kapcsolatban.


Nem tudod "visszaszerezni" a bizalmát, hiszen soha nem is bízott benned. Neki kell megtanulni bízni.

2010. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!