Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jövök ki az anyósommal,...

Nem jövök ki az anyósommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom mennyire lesz hosszú a kérdés, de valahonnan tanácsot kell kérjek, a családom, barátaim csak annyit mondanak, hogy ne foglalkozzak vele, de nem tudok nem ezzel foglalkozni..

Nemrégiben volt az esküvőnk a férjemmel. Addig minden rendben volt köztünk, vagyis én azt hittem.

Esküvő után minden is elromlott. Ugye én 22 hetes kismama vagyok lassan.

Az anyósom elvileg örül az unokának, stb.., de nem tudom, nem ez neki ahogy látom az elsődleges dolog az életében.

Most tervezzük a külön költözést, s innentől romlott el minden, hogy közöltük, hogy én és a fia teljesen külön szeretnénk menni tőlük.

Elkezdett veszekedni, majd besértődni, hogy hát de minek nem azt a házat újítjuk fel, majd visszük oda a gyereket, de nem szeretnénk velük élni, s nem fogadja el. Azóta folyamatosan mennek a dobálózások, a fiával is alig beszél. Leülni vele nem tudunk, mivel nagyon zsémbes, házsártos. A munkahelyén is kibeszél, holott eddig azt hittem minden rendben van, jó kapcsolatot ápolunk egymással, rendben van, happy minden. Csak mint kiderült, mégsem így van az egész.

Mit tegyek, hogy megértse, hogy nem akarom tőle elszakítani a fiát, hogy nem szeretnék veszekedni vele, nem akarom megbántani, nem akarok rosszba sem lenni vele?!

Kezdem feladni az egészet..mert annyira nem lehet vele beszélni, hogy az eszméletlen..



2023. ápr. 26. 13:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

A férjeddel kell ezt megbeszélned, és együtt elmondani neki, "ogy nem akarom tőle elszakítani a fiát, hogy nem szeretnék veszekedni vele, nem akarom megbántani, nem akarok rosszba sem lenni vele"

Mind a ketten tisztelitek, de a saját családi otthonotokban szeretnétek és fogtok ezentúl élni.

Ennyi.

2023. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

De miért kéne, hogy az unoka legyen az elsődleges az életében? Persze, örül neki nagyon az ember, de az a te gyereked lesz, nem az övé, még jó, hogy nem válik fő prioritássá, nem is értem, ezen miért sértődsz meg.


Azt se értem, minek költöztetek egyáltalán oda, vagy minek úgy vállaltok gyereket, hogy még egy napot nem éltetek önállóan.Vagy nem mondtátok neki már az elején, hogy el fogtok költözni?


Az a baj, hogy már az elején nem húztátok meg a határokat, hogy értsen belőle.

2023. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Anyós eddig azt gondolta, nála fogtok élni, kap egy unokát akin kiélheti magát, meg egy menyt, akit eltűr annak érdekében hogy időnként újabb és újabb unokákat kapjon, minden más változatlan marad.

Helyette "elveszíti" a pici fiát.

A lényeg az, a férjed mit szól hozzá.

2023. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%

Mért nem az esküvő és a gyerek előtt tisztáztátok, hogy hol szeretnétek élni? Ha eleve oda sem költözöl, akkor most ez nincs!

Ő úgy gondolta, ha odaköltözöl, akkor ott is maradtok.

Most csalódott, majd megbékül.


Egy kis kommunikáció csodákra képes.

2023. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Mi épp ez az, hogy mondtuk neki, hogy külön megyünk. Jelenleg azért vagyok itt, mert a férjem itt dolgozik a közelben, én pedig elég messze lakok. De le volt tisztázva minden a legeslegelején, majd mikor kezd valósággá válni, megvalósulni, amit terveztünk, hepciáskodik.
2023. ápr. 26. 14:21
 6/31 A kérdező kommentje:
A férjemet azzal fenyegeti, hogy nem fog vele szóba állni, megszakítja vele a kapcsolatot. Ő mondta, hogy én meg a baba az első, de nem is kellett volna, hogy itt ilyenről szó essen sem, én választásra nem kényszerítem, nem is kényszerítettem, csak azért rosszul tud esni, hogy most így áll hozzá, mikor minden meg volt beszélve..
2023. ápr. 26. 14:23
 7/31 A kérdező kommentje:
Az meg hogy nem az unoka az első, annak sem kell, hogy az első legyen, csak azért figyelembe vehetné, hogy ez az egy szem fia van, neki is első gyereke lesz, s erre lehetne tekintettel.
2023. ápr. 26. 14:25
 8/31 anonim ***** válasza:
77%
Vén zsaroló hisztérika. Ne hagyjátok magatokat.
2023. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg úgy érezi, hogy elveszed a fiát és az unokát, nem tud majd a közelükben lenni. Van aki nem tudja elfogadni, hogy a gyereke önálló életet fog élni
2023. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

A férjemet azzal fenyegeti, hogy nem fog vele szóba állni, megszakítja vele a kapcsolatot


Akkor hajrá. Még jó, hogy a pici fia a családját választja, nem anyukát. Eszem megáll.

Egy fiús anya

2023. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!