Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen normális, ha valaki...

Teljesen normális, ha valaki tárgyakon vezeti le a feszültségét? A ti párotok (férjetek) min szokta levezetni?

Figyelt kérdés

Engem nem bánt, és nem is bántana, ezt szögezzük le. Nem félek tőle, sohasem féltem. Viszont úgy nézünk már ki, mint a putrisok, mindent leamortizál, ha rájön az idegesség. Utána persze megjavítja, amit meg lehet, de pl egy harmonikaajtó már nem ugyanolyan, mert lötyög, miután idegből letépte. Állandóan a károkat takarítom el utána. Azt sem érti, hogy miért nem jó nekem a kicsorbított tányér, ha épp azt b@szta oda, mert a funkcióját még betölti, enni lehet belőle, akkor?

Nem tudom már, hogyan értessem meg vele.


2023. máj. 21. 17:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
62%
A párom eleve nyugodt természetű, ritkán láttam eddig idegesnek. Ha az is akkor káromkodik, elmegy a garázsba berhelni (anélkül, hogy előtte tönkre tenné, amit csinál) vagy szó szerint levezeti a feszültséget. Gurul egy kört az autóval, vesz valami üdítőt, megáll, elszív egy cigit és fél órán belül visszajön.
2023. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Na, Isten ments, hogy ő olyankor vezessen. Az autót is tönkreteszi, illetve életveszélyesen vezet. Tipikus gáz-padlóig gyorsítás-padlófék, illetve olyan vészfékek, hogy bekötve is lefejelem a szélvédőd, mert 2 centire áll meg pl a fától. Olyankor nem hagyom vezetni.
2023. máj. 21. 20:22
 23/31 A kérdező kommentje:

Magyarul ész nélkül rallizna, csak nem hagyom, mert azt mondta, hogy az neki levezeti a feszültséget. Tavaly ez nekem 60 ezrembe került, mert szétnyúzott a kocsin egy alkatrészt.

Az ajtók majd kiszakadnak, úgy vágja oda olyankor.

2023. máj. 21. 20:23
 24/31 anonim ***** válasza:
79%

#23 akkor ez nem kis dühkezelési probléma, hanem konkrét elmebetegség. Mit keresel még mellette? Az is bántásnak minősül, ha a te biztonság érzeted nem valósul meg ("bekötve is lefejelem a szélvédőd").

Nem tudom, hogy mennyire vagy "hozzá kötve", de ha szükségét érzed tényleg kérj segítséget. Egy ilyen elmeroggyant nem ér annyit, hogy te 60 ezres kárt fizess azért, mert a kis királyfinak épp rossz napja van. Pakolj össze és hagyd ott. Rengeteg helyen tudsz ehhez segítséget kérni. [link]

2023. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%

kerdezo es 18-as csak idő es ok kérdése mikor üt meg titeket is.

Ha tehetitek szep lassan hatraljatok ki egy ilyen ember mellöl.

Ilyennidegbeteggel voltam egyutt.Aztan egyszer rajtam vezette le a duhet...senki nem hitt nekem. Elváltam, de hamarabb kellett volna.

2023. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Kezeltetnie kéne magát, míg nem durvul el jobban.
2023. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Vágd falhoz a telefonját, majd közöld, hogy valamin le kellett vezetned a feszültséged. Ha pl. széttörik a kijelző, értetlenkedj, hogy miért nem jó úgy neki, pár funkciót még így is betölt.

Viccet félretéve: ha nem kezeltetné magát, én lépnék.

2023. máj. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, egyszer annyira felidegeltem magam egy kis semmiségen, hogy elkezdtem ököllel verni az üvegajtót, és szilánkosra tört. Pár szilánk bele is állt a karomba. Aznap elmentem a sebészetre, hogy összevarjanak, és időpontot kértem pszichológushoz. Azóta elterelem a figyelmem, ha elönt a düh.
2023. máj. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
91%

MÉG nem bánt, bocs. Számomra az., hogy valaki idegességében bármit szétver az baromi nagy red flag és otthagyom a fenébe.


Lehet tényleg, csak tárgyakat tör össze, aztán egyik nap lehet, az én fejemet a szekrénybe.


De te áltasd csak magad, hogy milyen rendes ember a férjed. NEM az, hanem agresszív.

2023. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen normális, inkább teljesen nemnormális. Én is hajítok néha a sarokba valami játékot, mikor a gyerek felidegesíti magát rajta és csak visít tőle, ezzel pedig engem is felkúr. Ez a maximum, de olyankor meg is állapítom, hogy idegbeteg vagyok. Össze még nem törtem semmit, azt nem is akarom olyankor sem, mikor elönt az ideg.

Ilyen szintűvel, mint a férjed, még nem találkoztam, csak a "szokványos", "férfias" idiotizmussal, amikor csinálnak valamit, és aprólékosnak, precíznek, vagy szimplán türelmesnek kéne lenni, de persze mindent kapkodva és izomból elrontanak, ezért az egész projekt alatt morognak, csapkodnak, anyáznak, fújtatnak. Már az is állati idegesítő. Nem tudom, a férjedet hogy bírod elviselni. Én is szóltam volna már neki, hogy kiábrándító, és a saját szarjait verje szét, ha már ekkora, önkontroll nélküli barom...

2023. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!