Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonaimnál lakom, kikészülök...

Rokonaimnál lakom, kikészülök az ellenőrzéseiktől, megjelenéseiktől? Mit tennétek így?

Figyelt kérdés

Mikor kezdtem az egyetemet, nézegettünk albérleteket és volt pár elég elkeserítő... Akkor mondták, hogy nekik ott van a pesti lakásuk, ők úgyis évente kétszer 2 hétre jönnek haza Magyarországra, költözzek be én. Szerződéssel, bérleti díjjal, tehát nem ilyen szívességi alapon jöttem (és a bérleti díj sem volt alacsony, átlagos árban van). Eddig nem is volt gond, itt élek már 4 éve, ha jöttek haza, feljöttek szétnézni, kérdezték, kell-e csinálni valamit, ha kellett, megcsinálták, de nem volt gond soha.

Viszont most hazaköltöztek állandó jelleggel, a kinti életüket felszámolták teljesen. Vettek házat, mondták, hogy maradjak nyugodtan a lakásban.


De mióta itthon vannak ők is, nem telik el úgy hét, hogy ne jelennének meg csak úgy, általában nem is szólnak, vagy 10 perccel előtte írnak, hogy itt vannak a környéken, felugranának szétnézni. De tényleg HETENTE. A nagynéném férje meg beleköt mindenbe, hogy miért rakom a dohányzóasztalra a poharat, miért a szekrényre akasztva szárítom a ruhámat, nem tesz jót annak, hogy odalóg elé a vizes ruha.

Általában rend van, de pl. ha reggel sietek, késésben vagyok, nem az a legnagyobb gondom, hogy beágyazzak tökéletesen, vagy hogy úgy menjek el itthonról, hogy ne legyen mosatlan. Nem 3 hetes, odaszáradt maradékos tányérokra kell gondolni, hanem mondjuk a reggel használt cuccokat nem mosom el, mert rohanok. És nyilván ilyenkor azért nem örülök, mikor jön az üzenet délelőtt, hogy felugranak szétnézni... Vagy mikor buliból hazaviszek egy srácot, ők meg vasárnap reggel fél 9-kor csengetnek, bejelentés nélkül. Vagy a férje ilyeneket mond, hogy próbáljam kerülni az olajos ételek készítését, mert a konyha így átveszi teljesen az olajszagot és büdös lesz a fal (!!).

Ez megy hónapok óta, hiába kértem, hogy szóljanak már azért legalább egy nappal korábban, ha valami FONTOS miatt jönnének, hatástalan. Ráadásul, mint írtam, egyáltalán nem szívességből, kedvezményesen lakom itt.


Én új albérlet után néznék, szüleim, vagyis inkább anyukám azzal jön, hogy ne sértsük meg őket ezzel, jó ez még most 1-1,5 évig, aztán úgyis lesz saját, ne legyen veszekedés. De miért lenne? Most ha pl. lenne egy párom, akivel összeköltözhetnék, akkor se menjek, mert a Gizike mit fog szólni, hogy nem akarjuk tovább bérelni a lakást?

Apukám már az elején is tartott ettől, pont azért, mert hogy rokonokkal sokkal nehezebben szánja rá magát a döntésre az ember, és ebben igaza van, mert ha idegentől bérelnénk, és így viselkedne, szerintem már 1 hónap után költöztem volna... Ráadásul semmi okuk nincs erre, mert a szomszédok nem panaszkodtak rám soha, nem tettem kárt semmiben, szóval nem kéne így ellenőrizgetni, mintha azt lesnék, mikor bukom le valamivel.



2023. máj. 28. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
98%

Te fizeted az albérletet? Mert akkor anyudnak nem sok beleszólása van, hova akarsz költözni meg mikor.

A helyedben én elmennék, ha tehetném, nem normális így élni.

2023. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagykorú vagy, nem?! Keress új albérletet. Nem, ez teljesen felesleges stressz még 1-1.5 évig.

Anyád meg ha annyira tart tőlük, költözzön oda.

2023. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
98%
Én elköltöznék. Szerződésben amúgy nincs erre kitétel? Mondd meg nekik, hogy normális bérleti szerződésed van, főbérlő nem jöhet-mehet bejelentés nélkül kedvére, akkor sem, ha rokon.
2023. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Szüleim fizetik, én még tanulok (keményebb, tanulósabb szak). De szerintem nekik innen 140 km-re mindegy lenne, hogy itt lakom, vagy máshol...
2023. máj. 28. 20:04
 5/63 anonim ***** válasza:
99%

Vagy új albérlet, vagy lebegtesd a szerződést, hogy előre egyeztetett időpontban havi egyszer ellenőrizhető a lakás. Idegen tulaj-bérlő viszonyban is így van általában, nem mehet oda zavarogni senki, jogilag te vagy birtokon belül.


Amúgy a költözés a tiszta, ilyen lökött rokonokkal.

2023. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
12%

Nyilvanvaloan a szuleidnek nincsen penze alberletre, ezert huzna az idot anyukad.


Kollegium nem johet szoba? Szeptemberig kihuzod itt vagy hazakoltozol, aztan kolesz.

Nyilvan szar, de ha egyszeruen te magadat nem tudod eltartani, a szuleid meg tobbet nem tudnak vallalni, akkor ez van.

2023. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
95%
#4 Tök mindegy, ki fizeti, főbérlőnek akkor sincs joga csak úgy ellenőrizgetni a kiadott lakást. Ha a saját szüleidé lenne, ez még akkor is gáz lenne.
2023. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Jelenleg 210 ezret fizetünk, rezsi nélkül.

Ennyiért szerintem bőven tudnék válogatni albérletek közül...

2023. máj. 28. 20:36
 9/63 anonim ***** válasza:
97%

Pedig ezt nem tehetik. Mi van a szerződésedben?

Keress másik lakást, ez így élhetetlen.

2023. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik albit.
2023. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!