Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek után hogyan tovább?

Ezek után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Volt egy korábbi kérdésem, ez 2016-ból való:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


A kérdés kiírása után és mostanáig ápoltam a nagymamám, az utóbbi időben apám is itt volt már, mert egyedül nem ment és 0-24 órás felügyeletet igényelt.

32 éves lettem, nagymamám közel 100 évesen meghalt mostanában. A legutolsó idő emberileg is végtelenül nehéz volt nekem és neki is, otthon halt meg. Senkinek nem kívánom, hogy mindezt átélje amin a legutóbbi időben átmentem.


Azóta mindent elintéztem ami az örökösödéssel kapcsolatban van, mert apám képtelen lenne rá. Külföldön élünk, ezt nem írtam hozzá.

Az elmúlt 12-13 évben, a gimnázium befejezése óta szinte az egész életemről le kellett mondanom. Nem tudtam elutazni magam valahová, egy Erasmuson nem tudtam résztvenni, munkatapasztalatot gyűjteni, dolgozni, karriert építeni m. Annyi szerencsém volt hogy itt el tudtam végezni egy egyetemi képzést, igaz éveket csúszva de lediplomáztam. Ennyi az összes ami maradt nekem. Jelenleg minden apám nevére megy mert ő az örököse nagymamámnak.

Apám is 78 éves, krónikus beteg, időskori diabétesszel. Őt is szemmel kellene tartani mert nem tartja a diétáját és elég önfejű. De ősszintén nekem 32 évesen elegem van, eddig az egész életem arról szólt hogy egy idős emberrel foglalkozok és most hogy az egyik elment mintha jönne a következő.


Másrészt, az egész életem a nulláról kell kezdenem. Apám nem hiszi el hogy egy lakás bérleti díja 150.000 Budapesten és egy jobb fizetés 300.000 forint. Ő fejben a szocializmusban él amikor neki jól ment és a lakást az állam osztotta. De ma már nem így vannak a dolgok.

Jelenleg ő maradna itt, én menjek Budapestre ahol mehetek anyàmhoz egy lakótelepi lakásban vagy bérelhetek feltéve ha találok olyan munkát.


Sokszor annyira elkeseredett, reményt vezetett es szomorú vagyok hogy esténként azt kívánom bárcsak ne ébrednék fel reggel mivel nincs értelme az életemnek.


2023. jún. 3. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
MIért pont BP-n bérelnél közelbe máshol nem lenne jó?
2023. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak munkahelyek amik támogatják az albérletet, sőt néha még a szállást is adnak. Amíg össze nem szeded magad jó ugródeszka. Szerinted?
2023. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) Nagyon meg tudlak érteni, és nagyon àt tudom érezni a helyzeted. Nekem anyukàm volt nagyon beteg, megjàrtam vele a poklok poklàt, utàna pedig apuval is. Anyunàl még friss volt az élmény, mindent meg akartam tenni érte, de sajnos hiàba àldoztam fel magam, nem tudtam segíteni rajt. Utàna apuval is ugyanez. Sajnos igazsàg szerint nemis nagyon érdemelték meg annak a felét sem, amennyit én magamból ràjuk àldoztam, de mivel én meg túl lelkis vagyok, és fàt lehet vàgni a hàtamon, mindent megtettem.


Aztàn a dolgok odàig fajultak, hogy teljesen megették az életem. Ugyanott tartottam, mint ahol most Te. Észrevettem, hogy az összes pénzem, szabadsàgom, időm, és a teljes idegrendszerem ràment màsok f.szságaira, állandó nyavajgàsàra, szenvedésére, és már kb ugyanolyan megkeseredett lettem, mint ők, ha nem még jobban ...


Az olyan embereket, akik olyanok, mint mi, sajnos kihasznàljàk, igen, még a sajàt szüleink is, a csalàd... Viszont neked is van egy sajàt életed, még nagyon fiatal vagy, de rà kell lépned most màr a saját utadra, különben lemaradsz az életedről... Most màr magadért kezdj el tenni! Meg kell húznod a hatàrokat. Van, aki nyolcvan évesen is egyedül elél, ott az idősek otthona, stb. Ha egyedül ellàtjàk magukat, kénytelenek megoldani, ne a te életed, boldogsàgod, jövőd rovàsàra akarjanak még életben maradni. Ne legyen lelkiismeret furdalàsod emiatt, épp eleget adtàl nekik. Azt az időt amit magadtól elveszel, senki soha többet vissza nem fogja tudni adni. Tanulj meg nemet mondani! :)

2023. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Én egyébként egyikkel sem laknék. Nem a te hibàd az ő helyzetük. Inkàbb ennék zsíroskenyeret, csak hagyjanak békén és had éljem a saját életem! :)
2023. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Őt is szemmel kellene tartani mert nem tartja a diétáját és elég önfejű. - miért kéne? Az az ő hülyesége, már bocs, neked végre ÉLNED kéne.


Mondjuk nálam szóba nem jöhetett volna, hogy bárkit gondozzak a saját életem rovására.

Oldják meg, nem az én problémám.

2023. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneknek mint nagyanyád meg apád amúgy CSAK azért kell gyerek, hogy majd ápolja őket, amint lerobbannak - mint történt is.


Egy önző tuskó az ilyen, már bocs.

2023. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!