Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem azt hogy az...

Jogosan érzem azt hogy az apám kihasznál?

Figyelt kérdés

19 éves korom óta élek együtt az idős nagymamámmal. Mindent megcsinálok neki, az egész háztartást vezetem, bevásárolok, ha beteg orvoshoz viszem, volt amikor fürdettem is. Apám az egyedüli gyereke, tulajdonképpen a gondolatával kell és fekszik. Szóval évek óta én viselem a gondját miközben a nyugdíjas apám már másfél éve be sem tette a lábát csak telefonon beszélnek,de azt naponta.

Nagymamámnak van egy plusz bevétele, havi 100 ezer forint a nyugdíján felül. Ezt apám "nekem adja" mert ő veszi fel, de nem a teljes összeget. Amennyit gondol, vagyis kb. az éves bevétel 60%-át mert a többire neki is szüksége van. Nem Magyarországon élünk, nagymamám a lakás fenntartásának a költségét fizeti és az alapélelmiszereket/amit ő megeszik de a nyugdíjából bőven futatja erre. Valamien zsebpénzemnek kell hogy legyen ha bármire szükségem van (étel,gyógyszer,ruha), sőt itt sokkal drágább az élet is.

Úgy érzem hogy kihasznál. Oda dob nekem valamit miközben az ő dolgát láttom el lelkiismeretesen. Nem az én feladatom lenne az idős anyjának a gondozása. Már 6 éve gondozom, nincs munkavisszonyom, nincsen megspórolt pénzem, az idegeimet tönkreteszi ez a demenciás öregasszony. Most is fél év alatt beszedett 600 ezret és azt mondta hogy majd küld nekem 150 ezer forintot mert elég annyi.

Lehetne normális életem is, de állandoan avval zsarolnak hogy ha én elmegyek akkor megtalálják azok akikkel eltartási szerződést csinál majd és elúszik a lakása. Miközben én tönkre megyek lassan, idegileg és testileg is kicsinál lassan.

Jogosan érzem azt hogy kihasználnak?


2016. febr. 7. 16:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
3%

A nagyid gondokság alatt van? Nem hiszem. Miért apád veszi fel az pénzét? Ezt rendezni kéne.


"az idegeimet tönkreteszi ez a demenciás öregasszony."


Ha így érzel, akkor menj el, és szégyelld magad.


"akkor megtalálják azok akikkel eltartási szerződést csinál majd és elúszik a lakása."


Van neked tükröd, és bele tudsz nézni???

2016. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%

Ha ennyire nem akarod gondozni ne tedd. Főleg ha ő a szemedben csak egy "demenciás öregasszony". Keress munkát, éld az életed, oldjátok meg másként a mama ápolását.

Én boldog lennék ha még élne a mamám és ápolhatnám. Pedig a végén neki sem volt tiszta az elméje. A mamádnak lehet hogy jobb lesz azzal az eltartási szerződéssel. Akkor legalább tudni fogja hogy nem szeretetből, hanem a lakásért ápolják.

2016. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

1. Ha jó szívvel teszed, akkor tedd továbbra is, de ha túl sok teher, akkor ne hagyd magad ezzel zsarolni.


2. A nagymamának szerintem szért kevésbé kellemetlen, ha te gondozod, mintha a fia tenné, aki azért férfiböl van, és így szégyellné magát elötte.


3. Elvileg apád nem egyértelmü, hogy kihasznál, mert kapsz érte pénzt (a havi 60ezer körüli összeg azért nem kevés), de ha neked nem megy, akkor ne vállald tovább.


4. Ha nem gondozod a mamát, akkor vagy apád keres valakit, aki ellátja, vagy ha a mama köt valakivel eltartási szerzödést, akkor az is jogos.


5. Esetleg az is megoldás lehetne, hogy a mama veeld köt eltartási szerzödést és akkor legalább a lakást te kapod, nem pedig apád. (Ebben az esetben akár fogadhatsz is fel valakit, aki részben tehermentesít)

2016. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%
"..Nem Magyarországon élünk".., akkor honnan van Ft-bevétele ? Hogy van ez, az olvasó nemigen tud a történeten eligazodni.....
2016. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1.A kedves nagymama reggeltől estig szid és torka szakadtából ordít velem pedig meg nem szólalok, olyan vagyok számára mint egy háztartási cseléd akit minden pillanatban mindenért ugráltatni lehet.

2. A szüleimnek fájj a foga erre a lakásra, ők mondják azt hogy "megtalálják azok akikkel eltartási szerződést csinál majd és elúszik a lakása. " Soha egy szó nem esett arról hogy nekem adná a lakását, de nem is tartok rá igényt.

3. 60 ezer forint nem sok ebben az országban ahol élünk.

4. Azért adja neki mert apám a kedvence és apám csak tartja a markát, de a munka részét nem akarja elvégezni.

2016. febr. 7. 16:57
 6/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam forintban egyszerübb, de dollárban és euróban is kiírhatom.
2016. febr. 7. 16:58
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

HA így áll a helyzet, akkor a mama tényleg pszichikai eset, és a helyedben nem örölném föl magam emiatt.


Költözz el, és ne foglalkozz apáddal, ö majd megoldja a mama gondozását, ha akarja. (Ha neki foktos a lakaás, akkor vagy ellátja a mamát, vagy felfogad valakit melllé)

2016. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
A helyedben én szedném a holmimat és mennék, amint lehet.
2016. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Arról nem esett szó, hogy te miből élsz, mit csinálsz a nagyi ápolásán kívül. Van valamilyen végzettséged, amivel el tudnál helyezkedni, akarsz tanulni esetleg? Most, ha jól értem, gyakorlatilag nagyanyád tart el, te meg ápolod, ellátod őt.

Apádtól az tényleg undorító, hogy felé se néz az anyjának, de a pénzét elkölti. Beszélj vele, hogy ha kell neki a lakás (ugyanis ő örökölné, nem te, neked semmi közöd hozzá), akkor vagy menjen ki az anyját ápolni, vagy utaltassa egyenesen a te számládra a plusz bevételt. 24 órás ápolónő, aki főz, mos, bevásárol, takarít is, nem 60 ezerbe kerül havonta, valszeg a teljes plusz bevétel sem takarná be a díját. Írjatok papírt arról, hogy a fel nem használt pénz a tiéd az ápolás fejében, én a helyedben a lakás felére is igényt tartanék, ha megnyílik az örökség, ezt is leíratnám vele, hogy lemond róla a javadra.

Ha nagyon nem bírod, és semmi se kell tőle, akkor meg szólj apádnak, hogy van egy hete megoldani az édesanyja ápolását, mert elköltözöl.

2016. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Mondd meg apádnak, hogy ennyi pénzért nem csinálod!

Akkor sem ha a nagymamád!

Vagy kapsz több pénzt, vagy oldja meg a mama gondozását, mert te lelépsz.

/persze, ha van hova/ mert gondolom azért az anyagiakkal is sakkban tartanak.

A szülő gondozása elsősorban a gyerek feladata, nem az unokáé!

Ha oda lesz a lakás, ne sajnáld, valószínű ha meghal a mama, ugyis eladják a lakást fejed fölül és megint csak alamizsnát dobnak a sok évi munkádért.

2016. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!