Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hi! Megprobálom,tömören és...

Hi! Megprobálom,tömören és röviden összefoglalni. 11 hónapja edzek,47-48kg voltam,most vagyok 59kg-60kg között mozgok. De... pár hónapja ,nem fejlödők, nem meglepő,de "tömegesedni" szeretnék még jobban. Célom 75kg. Hogyan tovább? Többi lent!

Figyelt kérdés

Reggelire nincs nagyon időm,suliba visszük kB 1000kcal-t, délután 4re kikötők 1400-1700kcal,nap végén 2000kcal.

Tudom ez édes kevés,ektomorf vagyok. Tudom kellene "zabálnom" 3500-4000 kcalt! Hogy oldjam meg? Ne értsétek félre nem étrendet kérek én,ingyen.

Pár tipp? Az edzéshez,és a kajához, mit vigyek ebédhordoban ami nem telít és könnyen is lehett enni? Hogyan fejlődjek tovább? Válaszokat előree is köszönöm, gym brok👋


2023. ápr. 21. 18:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
* 16 vagyok
2023. ápr. 21. 18:24
 2/17 A kérdező kommentje:
*ó,bocsi a helyesírásért gyorsan írtam
2023. ápr. 21. 18:25
 3/17 A kérdező kommentje:
* 179cm vagyok
2023. ápr. 21. 19:10
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
3500-4000 értelmetlenül sok. Én 80 kiló körül vagyok és én eszek 3000-et, így nő a súlyom. Pedig én "nehezen hízó vagyok", vagyis alapvetően nincs nagy étvágyam és majdnem 30 éves koromig el se értem a 60 kilót. Ne akard sürgetni mert csak elhízol, az izmosodás lassú folyamat. Nem baj ha jön fel egy kis zsír, de attól hogy dagadt leszel nem fogsz jól kinézni. Inkább nézz utána a periodizációnak és célozz meg max 2500 kcal-t.
2023. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kelj hamarabb es van ido enni plusz suliba is ehetsz tobbszor..
2023. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

3500-4000 kalóriára biztosan nem lesz szükséged, feltéve, ha nem behízni akarsz, mint valami malac.. Az izomépítés nem azt jelenti, hogy minél több tömeget felszedjünk. Elhízni bárki tud.


Célozz meg havi +0.5kgot, addig növeld a kalóriát, amíg ezt el nem éred.

2023. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Jó nektek. Bár nem számolok, de 5-6 étkezésem van egy nap, és nem párizsis kenyéren élek meg péksütin. Ezen felül estére néha még jól be is chipzezek meg ami van nasi. Szerintem 3500 a minimum ha nem több ami bemegy egy nap. 6 éve gyúrok és nem tudom elérni a 70 kilós széria fekvenyomást, 90 kilóba beleguggolok úgy ötöt azért, pedig tisztában vagyok a progresszív súlyzós edzés alapjaival hozzátenném. Na ilyen egy igazi ektomorf, sziasztok.
2023. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7 meglesz kitartás ...

Megrobálok többet enni.

Egyébként ha valakit érdekel

Fekvenyomásom: 90kg

Felhúzásom 150kg

2023. ápr. 22. 08:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 "nem számolok". Csak hogy itt van a kutya elásva. Hinni bármit lehet. Persze vannak extra esetek.
2023. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

8#

Már párszor felvetődött ez és leírtam mit gondolok.

Van ugye az erőemelés és van a testépítes.Vannak átfedések de az világos ugye, hogy a cél más.

Az erőemelő a lehető legnagyobb súly mozgatására törekszik míg a testépítő a lehető legnagyobb izomtömeg és arányokra törekszik.

Hogy mennyit nyomsz fekve vagy húzol fel az ebenguba.

Persze valamiféle mérce lehet,de nem jó mérce.Ugyanis abból senki se fogja megállapítani hogy mekkora az izomtömeged.

Vannak sracok akik borzasztó erősek de nincs izomtömegük.Nomost ha ez a cél akkor gratula!!Eléri amit akart guggolt 160 kilóval,felhúzott 200 al!!Szuper!Csak kerdes hogyha testépítést végez az illető és izomtömeg a cél,akkor minek kéne örülni?Ez olyan mintha Bécsbe mennél de Prágaba érkeztél!!Persze ez is valami hogy ott vagy,csakhogy el van b.szva a cél!Mert nem Prágába szerettél volna jutni, hanem Becsbe!!

Fordítottan ugyanaz.Erőemelő az illető jó nagy izomtömeggel de nem tud annyit nyomni mint egy nálla 20 kilóval kisebb izomtömegű erőemelő.

Neked nem azzal kell foglalkozni hogy mennyivel csinálod ezt vagy azt,hanem mennyit gyarapodsz izomtömegben.Izomtömeg meg csak úgy keletkezik ha a táplálkozasod calória plusszban van.Hogy ez mennyi?Hát pontosan annyi amennyit elégetsz egy nap +a gyarapodasodhoz ami kell.Az hogy ez hány calória azt ketten tudjátok csak.Te ,tapasztalati úton ,és a jóisten.Ugyanis nem egyforma az anyagcseréje az embereknek.Nem egyforma a genetika es nem egyforma a felszívódas- hasznosulás mértéke aránya a korunk ,nemünk miatt sem.Ezért ez teljesen egyéni.Addig zabálsz amíg el nem kezd nőni a tömeged.Ha ez egy vödör kaja akkor egy vödör kaja.Ha fél vödör akkor félvödör.

Amíg ez nem történik meg ,és akarhogy csűröd csavarod hogyde sokat eszek,'hogyde szétpukadok",hogy "alig birok mozogni annyit zabálok"xy calórát megeszek 2 x annyit mint Béci!!Akkor is a mágikus kijelentés lesz érvényes:Nem eszel eleget!!

2023. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!