Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezd nagyon elegem lenni! Mit...

Kezd nagyon elegem lenni! Mit tegyek, igazam van? Ez így természetes?

Figyelt kérdés
Egy másfél szobás pici lakásban élek a párommal,van egy 8hónapos babánk. Majdnem 4hónapos koráig egyedül voltam vele,a párom rengeteget dolgozik. Nagyon messze lakunk mindkettőnk családjától,így nem volt semmi segítségem. Aztán a párom kitalálta hogy mi lenne ha az anyja pár hónapra eljönne segíteni. Mondanom sem kell nagyon örültem neki,mert már nagyon ki voltam. De már akkor mondtam hogy 1-2hónap,mert én nem akarok senkivel együtt élni. Már 4 hónapja itt él,és a párom mondta had maradjon hosszútávon,mert nekem milyen jó lesz mert majd lesz segítségem mindég. És ha visszamegyek dolgozni,ő lesz a gyerekkel. Az sem mellékes hogy így az anyósomnak nem kell télére tüzelőt venni,és elviselni az öccsét. Az anyósom szociális segélyből él,az iszákos testvérével,egy víz és fürdőszoba nélküli házban. Ahogy idejött nagyon hamar megmutatta magát,olyan lusta mint a bűn. Mára odáig eljutottunk hogy semmiben nem segít. Főzni nagyon néha főz,sütni egyáltalán nem. Nem takarít,nem mos,nem jár boltba,nem viszi le a gyereket a levegőre,és úgy mosogat,hogy mindég utána kell csinálnom. A kisszobában alszik a gyerekkel,a baba kezdetektől ott alszik külön. Megeszik olyan dolgokat amihez még én sem nyúlok hozzá. Rezsibe nem ad semmit,ha megkapja a pénzt kajába sem ad,ő vesz de az 2napra nem elég. A gyerekkel nem játszik,amíg csinálom a dolgomat,ha szegénykém megnyekken akkor már biztos éhes,vagy álmos. Nem lényeg hogy egy félórája evett,és ki kéne már venni a kocsiból vagy a kiságyból. Szerinte egy ilyen idős gyereknek naponta vagy 6-szor 2-3órát kéne aludni. Állandóan kiabál nekem hogy csináljak a gyereknek enni,mert biztos azért sír,miközben ő ott ül felette. Már kezd nagyon betelni a pohár! Már mondtam a páromnak hogy beszéljen az anyjával,hogy valamit változtasson mert már abszolút mi tartjuk el. Mert ha én mondom abból harag lesz,így is nagyon nehéz türtőztetni magamat. Arról nem is beszélve hogy ha visszamegyek dolgozni hogy merjem így ráhagyni a gyereket. Szegénykém egész nap be lenne zárva,mert ő ki nem megy vele. Ti mit tennétek?
2010. okt. 12. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélnék a férjemmel, és kiraknám a mamát. Ha meg a fia nem ért ezzel egyet, akkor őt is.
2010. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elköltöznék a gyerekkel együtt.
2010. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen sajnos ez inkább egy pulsz teher mintsem bármiféle segítség. Szerintem is ki kéne rakni a mamát. Mond meg a párodnak, hogy te ezt nem bírod mert nem segít semmit és anyagilag is megterhelő. Már értelmét veszítette az, hogy odaköltözött.
2010. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Mondd el a párodnak, hogy így gondolod, és vagy Ő beszél az édesanyjával, vagy te fogsz, mert ez így nem megy, és akár a házasságotok rovására is mehet. A pici érdekében is mondom. Majd írj, hogy végül mi lett, én ezeket tudom tanácsolni. Sok sikert!
2010. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én anyós vagyok.de lesülne a képemről a bőr ha így bepofátlankodnék a menyemhez és a fiamhoz!Eszembe sem jutott volna,hogy a nyakukba varrjam magam!

Én azt tanácsolom neked,hogy egy hétvégén amikor mindhárman otthon vagytok(te,férjed és az anyós) erőltesd a családot egy beszélgetésre..Mond el nyugodtan,hogy milyen az anyósod,és inkább teher mint segítség! Mond el nyugodtan,hogy ideje a mamának hazamennie,mert ez így nem élet..Te nem a mamához mentél férjhez hanem a férjedhez!Ha a férjednek nem tetszik,akkor meg lehet neki mondani,hogy annyira eleged van az egészből,hogy felőled akár ő is hazamehet az anyjával..Azt hogy az anyós pattog,azzal ne foglalkozz,akkor mond meg neki,hogy szó sem volt arról,hogy végleg velük marad,és bőven elég belőle ennyi is..Ha nem tetszik neki,nyugodtan mehet...Ha letámadnak mindketten,és (bocsi hogy így mondom) de "kuss" a neved akkor egyértelmű,hogy soha nem leszel boldog..Soha nem fog a férjed emberszámba venni,és tönkre fogsz menni idegileg..Hidd el nekem nem fogja megérni...

Akkor gondolkodj el te,hogy a továbbiakban hogy lesz nektek a gyermekkel jobb..

Mondom én aki anyós vagyok...

2010. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizony mond meg a párodnak,hogy ez az ötlet nem jött be....

Kipróbáltad,lelkiismereted tiszta,nem jó lesz ez úgy látod,és nem miattad....

2010. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó fej a 12:43-as anyós. :D

Ugyanezen végigmentem amin Te, csak szerencsére eggyel több szoba van, így ott aludt az anyós.

Szeptemberben volt a válóperes tárgyalásunk. Asszem ezzel mindent elmondtam. MÉG MA rakd ki a kedves mamát, tedd fel egy vonatra vagy mittudomén, de szabaduljatok meg tőle. Én nem tettem, ez lett a vége. RÁMENT a kapcsolatunk. ennyi.

2010. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mit ad isten, azóta a volt férjem eggyütt él meglett férfiember létére az anyjával. Hát ezt akarták, tessék. Csak nélkülem.
2010. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A párom nekem ad igazat,és nincsen semmi gond közöttünk. Tudom hogy ő csak jót akart nekem. Az a gond ha most télen hazaküldjük a mamát,tuti megfagy mert nincs tüzelője. De én akkor sem bírom ezt így tovább!
2010. okt. 12. 13:17
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem tetszik neki hogy a gyerek még éjjel felkel enni,mert nem tud aludni.
2010. okt. 12. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!