Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elegem van!

Mit tegyek? Elegem van!

Figyelt kérdés

Apám állandóan szekál.Mindig mondja nekem hogy lusta vagyok, sose veszi észre hogy segítek itthon a házi munkákban.Nővérem a kis kedvenc! vele állandóan beszélget hülyül de ha én hozzá szólok mogorván szól hozzám vagy úgy válaszol nekem mint egy kutyához beszélne vagy ritkán azt csinálja mint ha nem is hallaná amit mondanák neki.Mindig mondja hogy tanuljak és jó jegyeket szerezzek ez meg is van mert célokat akarok elérni de amikor rá kérdez hogy hová akarok tovább tanulni akkor mindig mondja nekem hogy úgyse vesznek fel a gimibe mert nem vagyok én olyan okos vagy valami ilyesmiket vagy elmondom neki mit akarok az életben elérni,persze akkor is azt mondja hogy úgyse fogom elérni azt amit szeretnék mert nincsen nekem elég kitartásom.Elegen van már belőle úgy beszél hozzám mint egy kutyához, mindig leéget mindenki előtt és nem fogadja el a barátaimat pedig NEM drogoznak,cigiznek,isznak és semmi más károst, kb olyan a természetük mint nekem. 14 éves vagyok...

mit tegyek?


2011. okt. 30. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Most ne tegyél semmit. Ne foglalkozz vele, hisz te tudod, hogy nem igaz, amit mond. Mutasd meg neki, hogy te csakazért is képes vagy elérni az álmaidat. Küzdj értük nagyon, hidd el, megéri.
2011. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát az én apám is valami ilyesmi volt annyi idős koromba mint Te.Most 3 diplomám van, és még mindig ilyen:)Úgyhogy mindent bele!
2011. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Ne erőltesd rá az igazad.Inkább bizonyítsd be h igenis elfogod érni a céljaid,mégha ez évekbe is fog telni! Fogadd el így,változtatni nem nagyon tudsz.Esetleg rákérdezhetnél az anyudtól h miért viselkedik így veled. A testvéred hány éves? elért esetleg valamit, amit te nem?
2011. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
19éves a növérem és épp az hogy nővérem nem tanul és csak egy éretségije van és most szerzi a szakmáját. 2-es 3-as tanuló soha nem tanul.Semmit nem csinál.És rossz szemmel nézi apum hogy járok sportolni!Ami ez nekem rossz mert én (nem vagyok beképzelt!!) sportból vagyok a legjobb.
2011. okt. 30. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy féltékeny rád. Sajnos elég gyakran előfordul,és ha a gyerek nem elég határozott, ugyanarra a sorsra jut, mint a szülő. Veled ez ne történjen meg. :)
2011. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak az álmoknak élni, apuka fejére meg nagy ívből tenni! Van, hogy a szülő veszi el a motivációd, nekem is ez volt, de ha megkérdezi, hogy mi az amit el akarsz érni, akkor mondj valamit, amit hallani akar vagy csak mond azt, hogy még te sem tudod... Vagy mond, hogy a jövő kifürkészhetetlen és kész... Vagy mond, hogy neked a nővéred a példaképed és azt akarod csinálni, amit ő... Hátha erre mond valamit, amit később átgondol, végtére is a nővéred az "isten" neki :D Ha más nem megy, akkor hallgass legyél mielőbb önálló és utána taposd a saját ösvényed! :)
2011. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!