Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleférne, ha egy rokon 1-2...

Beleférne, ha egy rokon 1-2 hónapig nálatok lakna munka miatt? Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Rokonaink Hollandiában élnek, jönnek most haza látogatóba, anyukám szeretne velük beszélni, hogy esetleg jövő nyárra kimehetnék-e dolgozni ott valamit, tudna-e a pasi intézni ott a cégnél, ahol dolgozik, munkát nekem.

Mondtam, hogy ez így szép és jó, de ami pénzt keresnék, azt a szállás el is vinné, sőt... Ő meg erre mondta, hogy ja, hát úgy gondolta, hogy akkor náluk laknék abban az időben. Én mondtam erre, hogy felejtse el, meg se kérdezze, mert ez így nagyon ciki.


Távoli rokonok, papám testvérének a fia és a párja. Tehát kb. évente egyszer találkoztam vele/velük eddig, nincs rossz kapcsolat, de nem is beszélünk kéthetente, hogy kivel mi van. Ha éppen összefutunk a családi karácsonyozáson, váltunk pár szót, de ennyi.

Fiatalabb pár, nyilván nekik sem az az álmuk, hogy 2 hónapig a kanapéjukon éljek, lábujjhegyen járkáljanak ők is, én is, alkalmazkodjunk egymáshoz.


Én Pesten élek, mikor ideköltöztem, akkor is volt pár embernek próbálkozása, hogy alszanak nálam. Például nagynénémék jöttek volna úgy, hogy jönnek állatkertezni a gyerekekkel, de hát ha a környéken járnak, itt aludnának péntek-szombat este, nekik is kényelmesebb, ha nem kell rohanni, meg én is tudok legalább az unokatesóimmal lenni. Mikor mondtam, hogy bocsi, nem gyerekkompatibilis a lakás, majd leszek velük, ha megyek haza, megsértődtek. Vagy mama is küldte volna hozzám valami barátnőjének az unokáját, hogy ő levelezőn tanul itt Pesten és havonta 1-2-szer itt alhatna-e, ha úgy van órája, hogy pénteken és szombaton is, hogy ne vonatozzon? Mondtam, hogy nem, de tudok jó airbnb-ket, amiket kivehet, akkor én voltam az irigy.


3 éve egyedül élek, ha hazamegyek a szüleimhez két hónapban egyszer hétvégén, nekem már az is sok másokból. Van egy megszokott ritmusom, ami mások számára idegesítő lehet, ugyanez fordítva is igaz, én is nehezen viselem, hogy anyám már hajnal 5-kor főzi szombaton is a kávét, az apám minden fogmosásnál úgy köhög percekig, mintha éppen megfulladna stb.

Meg na, azért fiatal lány vagyok, hozzászoktam a függetlenséghez, hogy egyedül vagyok, hogy akkor csinálom a dolgaimat, amikor kedvem van hozzájuk. És én sem örülnék, ha fordított helyzetben ők kérdeznék meg, hogy lakhatnának-e az én nappalimban nyáron. Szerintem itt két opció lehetséges:

-Igent mondanak, de rossz szájízzel teszik, "ne bántsuk meg a rokonokat" alapon. De ebből meg később lenne bonyodalom, mikor már ott vagyok.

-Nemet mondanak, azon meg anyukám és a nagyszüleim sértődnek meg.


Anyukám szerint én rosszul gondolom, teljesen normálisak és még örülnének is nekem... Hát, nem tudom, szerintem ez a külföldön élők legnagyobb félelme inkább, hogy mikor találják meg őket a rokonok, ingyen szállodának nézve.


2023. jún. 30. 18:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
99%
Őszintén szólva én nem örülnék. Legfeljebb legközelebbi rokonnak engedném vészesetben, de szerintem ott is sok negatív hozama van, szóval így főleg nem ajánlanám fel. Viszont segítenék szállást keresni, ahogy tudok.
2023. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
99%
Gondolkozz még rajta, és kérd meg anyukádat, hogy ne kérjen semmit most neked, majd ha te később úgy gondolod, te fogod megkérni őket arra, amiben segíthatnének.
2023. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem teljesen jól látod, kellemetlen még rákérdezni is. Őket hozzák kényelmetlen helyzetbe. Én voltam rokonoknál külföldön, de úgy hogy az érintettrk ajánlották fel.
2023. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Igazából én nem vagyok ez a másnak a kanapéján "csövezős" típus. Nem érzem jól magam ettől, szeretem, ha megvan a saját kis fészkem, saját dolgaim, úgy, ahogy nekem kényelmes minden.


Legjobb barátnőm Szegeden lakik, mikor még nem autóval jártam, hanem vonatoztam, akkor is nagyon ritkán aludtam nála, kb. ha ítéletidő lett vagy ha bulizni mentünk. Amúgy reggel megyek, este jövök.

Mert nekem kényelmetlen ez, hogy nem érzem otthon magam, nincs meg a saját helyem, alkalmazkodjak másokhoz, kerülgessük egymást.

2023. jún. 30. 18:43
 5/52 anonim ***** válasza:
99%

Ilyen az, amikor a gyerek érettebben gondolkozik, mint a szülő.


Én laktam Németországban rokonoknál (nyári diákmunka miatt), de nyugdíjas házaspár és 300 négyzetméteres házban. Gondolom ha fiatal párról van szó, akkor max 1.5 szobás lakásban laknál velük, amit nem lehet elvárni.

2023. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
96%
Ha anyád nagyon köti az ebet a karóhoz, és az engedélyed nélkül megkérdezi, még mindig félrehívhatod őket anyád nélkül, hogy igazából te nem akarsz betolakodni, és nyugodtan találjanak ki valami kamu indokot, hogy miért nem.
2023. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért ott van a másik oldal is, kérdező, hogy a másik félnek sem kényelmes, ha valaki betelepszik hozzá, hiába van otthon, kényelmetlenül érzi magát, mert nonstop alkalmazkodni kell. Ilyen helyzetbe rossz hozni másokat.
2023. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Hát, mivel anyukám azt mondta, hogy a nappalijukban lakhatnék szerinte, ezért gondolom, nincs 4 vendégszobájuk a rokonságnak fenntartva. :D


Meg én tényleg magamból indulok ki, hogy nekem is a hátam közepére hiányzik, mikor valaki itt akar aludni, akár csak egy estét. Nemhogy heteket, hónapokat...

Legjobb barátnőkkel, szülőkkel még oké, de mi kb. nem is ismerjük egymást.

2023. jún. 30. 18:50
 9/52 anonim ***** válasza:
97%
Ez egyébként úgy működik általában, hogy fordítva kapod a felajánlást, pl az én esetemben a nyugdíjas rokonaim hívtak ki magukhoz. De nyilván egy fiatal pár örül, hogy a saját életét elkezdi, nem fog huszadrangú unokatestvéreket hívni magához.
2023. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
99%

Külföldön élve nem szokás befogadni valakit, aki esetleg rokon, a nappaliban max egy-két éjszakára lehet ott valaki, de az sem szokásos.

Másrészt attól, hogy nekem van valahol munakhelyem, nem tudok oda beszerezni senkit, kivéve, ha én vagyok a fönök, de az meg végképp nem visz oda rokont.

2023. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!