Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt nálatok eddig a...

Mi volt nálatok eddig a legnagyobb családi balhé?

Figyelt kérdés
Meddig tartott? Sikerült végül kibékülni?

2022. dec. 26. 16:01
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
91%
Női családtag férfit engedett be az ablakon.
2022. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
89%

4-5 éves lehettem, amikor apám azt mondta anyámnak, hogy soha többet ne vigyen a nagyanyánkhoz azért, mert azt mondta, hogy az öcsémet azért nem szereti, mert apámnak hasonlít. Anyám ennek ellenére is felvitt minket apám háta mögött.

Egy alkalommal azonban anyám nem vitt haza engem, mert hánytam, ment a hasam, nagyon beteg lettem és ott aludtam nagyanyámnál délután. Apám hazajött, kiderült az, hogy mégis vitt minket nagyanyámhoz, és összevesztek.

Apám kétszer felcsengetett nagyanyámhoz, hogy adjon oda engem, keltsen fel, és visznek engem az orvoshoz, de nem engedte be apámat. Végül mikor másodjára ment vissza olyan nagy cirkusz lett, hogy nagynéném férje nekiment apámnak, a falhoz vágta, meg is akarta késelni, én meg mindezt szépen végignéztem. Apám nagy nehezen elvitt engem.


10 éves voltam, amikor a nagynéném férje meg apám először találkoztak a cirkusz után. Valahogy félre tudták tenni a haragot annyira, hogy 2020-ban (10-12 évre rá) együtt nyaraltunk a Balatonon.

2022. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim válasza:
94%
Nálunk még azelőtt volt, mielőtt megszülettem. Nagyon részletekbe nem akarok belemenni, de szétszagadt a fél család. Lényegében nagymamám anyukájának halálakor mamám testvére nem volt elégedett az örökségével (úgy, hogy nem is ápolta dédnagymamámat) és még a halálos ágyán (mikor a dédnagymamám már nem is volt magánál) aláiratott vele egy papírt, hogy minden pénzét ráhagyja. Szerencsére elég hülye volt, mert előtte kiszedte a pénzt a bankból, mielőtt még aláírta volna, így végül perben nyertünk. Igazából én sem tudok róla mindent, de ennél sokkal bonyolultabb volt, de az biztos azóta is a fél család kettészakadt, nem beszélünk egymással. :(
2022. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
95%
Apám testvére 9 gyereket szült. A 9. gyereknél már 30-on felül volt. 3-4 hónapos terhes lehetett, amikor ott ültünk az asztalnál, és rákérdezett anyám, hogy nem-e terhes, mire azt mondta, hogy nem, csak fel van fúvódva. Onnantól kezdve még a faluba se járt ki, nem engedett be a házába, mindig az ablakból szólt ki, hogy most nem ér rá. Majd pár hónap múlva megszülte az unokatestvéremet, és azt hazudta, hogy ő nem is tudta, hogy terhes, már csak a tolófájásoknál érezte, hogy szülni fog. Aztán ügy lett belőle, hogy nem ment orvoshoz, meg "meglátszott a gyereken, hogy nem akarta" (azt nem tudom mit csinált, nekem így mesélték), és az egész család ki volt rá akadva.
2022. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk mai napig tart a karácsonyi hiszti, minden évben ugyan az megy, már beletörődtem...
2022. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
35%

2015 óta nem beszélek az öcsémmel, és azóta megromlott a viszonyom anyámmal is.


Akkor még nem tudtam, de szülés utáni depresszióm volt és abban az időben elég mélyen voltam. Aznap volt egy pánikrohamom, amit el se mertem akkor még mondani senkinek (ugyanúgy ahogy a többi érzéseimet, tüneteimet se), mert akkor ünnepeltük a húgom szülinapját.

Valamiért nagyon kiakadtam az akkor mégcsak 1 éves kislányomra, anyám meg még papolt ott nekem, hogy mit kéne csinálni (szokásos megjegyzések, bezzeg az én időmben...), én meg elkezdtem mégjobban kiabálni. Haza akartam menni, mert féltem, hogy megint lesz egy pánikrohamom az idegesség miatt. A lányom se akart öltözni, állandóan kihúzta a kezét, én meg rákiabáltam, hogy miért nem lehet téged felöltöztetni? Idióta vagy? És akkor azt mondta az öcsém, hogy azért szeret náluk lenni a gyerekem, mert legalább tőlük kap egy kis szeretetet, mert tőlem semmit nem kap, és rossz anya vagyok.

Aznap este volt egy öngyilkossági kíserletem, utána a párom és a pszichológusom segítségével talpra tudtam állni, 2 évig szedtem gyógyszert. A covid időszakban is majdnem beleestem ebbe, de ott időben reagáltam.


Viszont azóta se tudok megbocsátani az öcsémnek, rohadtul rosszul esett.

2022. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
67%
1. Az miért probléma?
2022. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
92%

Miután a nagyapám milliókkal megkárosította a gyerekeit, és még azon felül nagyértékű csalást követett el a sérelmükre, nem áll szóba velük, mert ő meg van sértődve. Aztán még fel is háborodott, hogy beperelték.


Ki érti ezt...

2022. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
52%
6-os, nem értem, miért te sértődtél meg, mikor igazuk volt.
2022. dec. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
80%

Anyai nagymamám kavart az idősebbik lánya férjével.

A férj a válásuk után ezt mindenkinek elmesélte, mert azt hitte hogy csak a nagyit járatja le vele, saját magát nem.

2022. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!