Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleférne, ha egy rokon 1-2...

Beleférne, ha egy rokon 1-2 hónapig nálatok lakna munka miatt? Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Rokonaink Hollandiában élnek, jönnek most haza látogatóba, anyukám szeretne velük beszélni, hogy esetleg jövő nyárra kimehetnék-e dolgozni ott valamit, tudna-e a pasi intézni ott a cégnél, ahol dolgozik, munkát nekem.

Mondtam, hogy ez így szép és jó, de ami pénzt keresnék, azt a szállás el is vinné, sőt... Ő meg erre mondta, hogy ja, hát úgy gondolta, hogy akkor náluk laknék abban az időben. Én mondtam erre, hogy felejtse el, meg se kérdezze, mert ez így nagyon ciki.


Távoli rokonok, papám testvérének a fia és a párja. Tehát kb. évente egyszer találkoztam vele/velük eddig, nincs rossz kapcsolat, de nem is beszélünk kéthetente, hogy kivel mi van. Ha éppen összefutunk a családi karácsonyozáson, váltunk pár szót, de ennyi.

Fiatalabb pár, nyilván nekik sem az az álmuk, hogy 2 hónapig a kanapéjukon éljek, lábujjhegyen járkáljanak ők is, én is, alkalmazkodjunk egymáshoz.


Én Pesten élek, mikor ideköltöztem, akkor is volt pár embernek próbálkozása, hogy alszanak nálam. Például nagynénémék jöttek volna úgy, hogy jönnek állatkertezni a gyerekekkel, de hát ha a környéken járnak, itt aludnának péntek-szombat este, nekik is kényelmesebb, ha nem kell rohanni, meg én is tudok legalább az unokatesóimmal lenni. Mikor mondtam, hogy bocsi, nem gyerekkompatibilis a lakás, majd leszek velük, ha megyek haza, megsértődtek. Vagy mama is küldte volna hozzám valami barátnőjének az unokáját, hogy ő levelezőn tanul itt Pesten és havonta 1-2-szer itt alhatna-e, ha úgy van órája, hogy pénteken és szombaton is, hogy ne vonatozzon? Mondtam, hogy nem, de tudok jó airbnb-ket, amiket kivehet, akkor én voltam az irigy.


3 éve egyedül élek, ha hazamegyek a szüleimhez két hónapban egyszer hétvégén, nekem már az is sok másokból. Van egy megszokott ritmusom, ami mások számára idegesítő lehet, ugyanez fordítva is igaz, én is nehezen viselem, hogy anyám már hajnal 5-kor főzi szombaton is a kávét, az apám minden fogmosásnál úgy köhög percekig, mintha éppen megfulladna stb.

Meg na, azért fiatal lány vagyok, hozzászoktam a függetlenséghez, hogy egyedül vagyok, hogy akkor csinálom a dolgaimat, amikor kedvem van hozzájuk. És én sem örülnék, ha fordított helyzetben ők kérdeznék meg, hogy lakhatnának-e az én nappalimban nyáron. Szerintem itt két opció lehetséges:

-Igent mondanak, de rossz szájízzel teszik, "ne bántsuk meg a rokonokat" alapon. De ebből meg később lenne bonyodalom, mikor már ott vagyok.

-Nemet mondanak, azon meg anyukám és a nagyszüleim sértődnek meg.


Anyukám szerint én rosszul gondolom, teljesen normálisak és még örülnének is nekem... Hát, nem tudom, szerintem ez a külföldön élők legnagyobb félelme inkább, hogy mikor találják meg őket a rokonok, ingyen szállodának nézve.


2023. jún. 30. 18:33
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, végig sem olvastam, de nálam ez teljességgel kizárt hogy náluk aludjak.


Az meg hülyeség hogy elviszi a szállás a pénzt. Elvisz valamennyit, de a rendje módja ennek az, hogy külön laksz tőlük.


Eszébe ne jusson anyukádnak rájuk lőcsölni téged, ez nem így működik.


Hacsak nem valami szoros kapcsolat van köztetek de elmondásod szerint nem ez a helyzet.

2023. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
88%

Egy napos ott alvásnak se örülnék, nem hogy hónapoknak.

Nincs fekesleges üres szobám. Leszűkülne az életterem.

A cuccaimat használná.

Vannak háziállataim is, ők is alkalmazkodhatnának a "betolakodóhoz".


Amúgy ezért szokták azt mondani a magyar rokonoknak, ha ki akarnak menni, hogy ott kint sem jó a helyzet. Nem jobb az élet kint stb..

Lebeszélik a magyar rokont, nehogy kimenjen a nyakukra.

2023. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a lakhatás magyarországon is elveszi a pénzt, akkor az embereknek itt is egymás nyakára kéne költözniük?


Mert akkor azonnal indulok az anyukád kanapéjára ingyen, kérdező :D olcsóbb lenne, mint a 170es albi.

2023. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
24%
Ha jó kapcsolatban vagyok a rokonnal szerintem belefér sőt elvárt dolog hogy segíts neki ha tudsz. 1-2 hónap nem sok.
2023. jún. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
95%

Te látod jól.

Rohadt kellemetlen lenne egy hónapig mindenkinek. Még ha lenne egy külön szoba, akkor oké, na de a nappaliban?

2023. júl. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
92%
Hollandiaban élek. Itt nem lehet csak uyg befogadni valakit. Ha szociális bérlakásban élnek, mint a többség, akkor ki is vaghatjak az egész családot emiatt és többet nem lesznek jogosultak ilyen lakást bérelni. Ha maganszektor, kell q tulaj engedélye, de siman dönthet úgy hogy ha engedi is, emeli a bérleti díjat. Ha magántulajdon, szintén be kell jelenteni és esély van rá, hogy a támogatások csökkennek miatta.
2023. júl. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csak akkor engedném meg, ha a rokonom olyan rossz élethelyzetben van, hogy nagyon kell neki az a munka - ekkor nem is lenne kérdés és támogatnám.

Viszont anyukád elgondolása nem ilyen... Már eleve ez visszatetsző, hogy szerezzenek valami állást a cégnél, ja meg akkor szállást is. Én nem szeretem az ilyen élősködést. Pláne 2 hónap az rengeteg! Még ha az lenne, hogy kimész egy hétre, hogy világot láss meg a rokonaiddal legyél, az még teljesen beleférne.

Most gondold el, hogy pont téged, aki szereti a saját kis helyét, beraknának a nappaliba a kanapéra. :D Teljesen barom elgondolás, 3 napot nem maradnál meg.

2023. júl. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
A "szerezzen valami állást" maximum olyan típusú munkánál működik, ami nem nagyon igényel képzettséget, és munkaerőhiány van belőle, de akkor sem neked szerez állást, hanem a cégnek szerez embert. (És ugye ezek a munkák szarul fizetnek, például szállodában szobalány pozíció, vagy mosogató.) De sokan ilyen pozícióba is csak olyan ismerőst visznek be, akivel már dolgoztak együtt, egy rokont, akivel évente egyszer beszélnek, azt biztos nem. Mert ugye ha kiderül, hogy egy link alak vagy, akkor az neki is kellemetlen.
2023. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
0%
Alap dolog hogy tudsz segítesz a rászorunk rokonon és nem hagyod magára. Ennyit én is elvárnék.
2023. júl. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
0%
*Nem tudhatom én mikor kerülnék ilyen helyzetbe
2023. júl. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!