Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romokban hever az életünk!...

Romokban hever az életünk! Mihez is kezdjünk? Történetem úgy kezdődik, hogy mint átlag kezdő házaspár elindultunk egy gyerekkel a nagyvilágba!

Figyelt kérdés

Lett egy kicsinyke házikónk! Lassan megszületett második gyermekünk is! Gyerekek iskolába, óvodába kezdtek járni! Elmentem dolgozni, férjem is dolgozott! Munkám megszűnt!Tele voltunk hitelekkel, nem luxusra költöttük a felvett pénzt, hanem a házunkat tettük komfortossá, sem fürdő, sem W.c., de még víz sem volt bent! Bankkal felvettük a kapcsolatot, hogy átmenetileg csökkentsük a részleteket, mert nincs miből fizetni! Fizessek be ennyit, fizessek be annyit és akkor szóba állnak velem! Én mondtam, ha ezeket be is tudnám fizetni akkor már a részletet is tudnám fizetni! Vége az lett, hogy kölcsöneinket felmondták! Végrehajtásra került a sor! Utcára kerültünk két gyerekkel! Most egy albérletben tengődünk! Sokszor még az is gondot okoz mit tegyek le az asztalra a gyerekek elé! Nekem munkám továbbra sincs! Férjem dolgozik látástól vakulásig! Már teljesen tönkrement lefogyott! Ha beteg lesz még nehezebb lesz! Sokszor gondolkodtam azon, hogy eldobom az életem, csak a két gyereket nézem, így is nyomorult szegény életük, hát még ha a szüleikkel valami történik! Persze adósságunk még mindig van a bankok felé, mert potom pénzért árverezték el a házunkat és az autónkat is!

Én nem azt kérem, hogy valaki anyagi támogatást ajánljon fel! Csak segítséget kérek, hogy ebből a csapdából hogyan tudnánk kimászni! Köszönöm! <Megkeseredett Édesanya>


2010. okt. 13. 08:13
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Munkahely nincs a környéken! Baranyában élünk egy kisvárosban! Én is elvállalok mindent, hogy tudjak valami kis pénzt letenni az asztalra! Eddig két éve élünk így! Jogos a kérdés, honnan netezek!! Az önkormányzatnál van lehetőség, hogy az ember ingyen használhassa az internetet bárki!
2010. okt. 13. 08:40
 12/45 anonim ***** válasza:

épp ezért kérdeztem, hogy hol laknak. Sajnos vannak olyan részei az országnak, ahol a megélhetés egyenesen művészet. Főleg falun.

Mekkorák a gyerekek?

2010. okt. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
akkor költözzetek be Pécsre, ott biztosan jobbak a lehetőségek. Férjed mehet munkásszállásra, te pedig anyaotthonba.
2010. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
önkormányzat is ad segélyt... talán még lakást is tud adni olcsó bérletre.
2010. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

12 és 16évesek! Nagyobb ő lány nyáron diákmunkán volt, hogy a tankönyveket megtudjuk nekik venni, igaz, hogy csak 1hónapot tudott dolgozni, de az is valami!

Segélyt próbáltam kérni, de elhajtottak, mert az egy főre eső meghaladja! Nem érdekelte őket más egyéb kiadás!

2010. okt. 13. 08:42
 16/45 A kérdező kommentje:
Anyaotthon-munkásszálló!! El is érkeztünk ehhez a ponthoz! Akkor végképp széthullik a család! Pécsett a megélhetés még nehezebb! Anyaotthon felől érdeklődtem, de csak egy gyerekkel fogadna így be, mert bizonytalan ki meddig maradhat, mert sokan kerülnek be olyanok, akik szülőotthonból jönnek ki újszülöttel! Max. csak fél évig lenne ez megoldás!
2010. okt. 13. 08:46
 17/45 anonim ***** válasza:
akkor az anyaotthon nem megoldás, mert oda csak kisgyerekkel lehet menni.
2010. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
25%
Azért ezt rettenetes olvasni, hogy egy szerető család így jár azok a csitrik akik meg megfognak egy pénzes pasit egy gyerekkel egész életükben 1 napot nem dolgoznak és tejben-vajban fürdenek! Először is! Légy büszke magadra, hogy még eddig sem adtad fel! Nem fordultál el a gyerekeidtől, nem az alkoholban keresed a vígaszt, és bátorságot merítettél és írtál ide! Ne szégyeld, próbálj minél több segélyhez jutni! A gyerekek iskolájában kérj kedvezményes étkeztetést (esetleg ingyeneset), tankönyveket, (vagy azokat kérjétek el felsőbb évesektől), stb. Igényelj munkanélkülit! Ha tudsz valamilyen idegen nyelven, akkor adj fel hirdetéseket, és taníts! Ha házhoz jönnek a tanítványok, akkor még utazgatnod sem kell! Pl. az expressz.hu-n van ingyen elvihető kategória, és a sok kutya meg macska között találsz bútorokat, ruhákat! Budapesten laktok? Mennyi idősek a gyerekek?
2010. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
27%

míg nincs munkád, próbálj leleményes lenni, nézd meg vaterán, mi az, amit vesznek, mire van kereslet, mit tudnál otthon készíteni esetleg, amit megvennének. Pl felkapott lett a jiaogulan nevű növény, én vettem egyet tavasszal és állati jól szaporodik, és nagyon jól el lehetett adni. Persze ez most télen nem lesz aktuális már.De jön a karácsony. Van aki abból gazdagodott meg külföldön, hogy figurákat csinált szétaszalódott almákból, krupliból:

[link]

Vagy írd be a googleba: apple heads

Lehet vasalni textil pénztárcára, tolltartóra Justin Biebert meg hasonló felkapott dolgokat, persze ehhez nyomtató kell és ügyesség. Lehet próbálkozni festéssel. Ezek csak ötletek, de valamibe bele kéne vágnod, nem várhatsz arra, hogy öledbe pottyan majd a munka.

2010. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Szülőkhöz,rokonokhoz nem mehettek?
2010. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!