Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romokban hever az életünk!...

Romokban hever az életünk! Mihez is kezdjünk? Történetem úgy kezdődik, hogy mint átlag kezdő házaspár elindultunk egy gyerekkel a nagyvilágba!

Figyelt kérdés

Lett egy kicsinyke házikónk! Lassan megszületett második gyermekünk is! Gyerekek iskolába, óvodába kezdtek járni! Elmentem dolgozni, férjem is dolgozott! Munkám megszűnt!Tele voltunk hitelekkel, nem luxusra költöttük a felvett pénzt, hanem a házunkat tettük komfortossá, sem fürdő, sem W.c., de még víz sem volt bent! Bankkal felvettük a kapcsolatot, hogy átmenetileg csökkentsük a részleteket, mert nincs miből fizetni! Fizessek be ennyit, fizessek be annyit és akkor szóba állnak velem! Én mondtam, ha ezeket be is tudnám fizetni akkor már a részletet is tudnám fizetni! Vége az lett, hogy kölcsöneinket felmondták! Végrehajtásra került a sor! Utcára kerültünk két gyerekkel! Most egy albérletben tengődünk! Sokszor még az is gondot okoz mit tegyek le az asztalra a gyerekek elé! Nekem munkám továbbra sincs! Férjem dolgozik látástól vakulásig! Már teljesen tönkrement lefogyott! Ha beteg lesz még nehezebb lesz! Sokszor gondolkodtam azon, hogy eldobom az életem, csak a két gyereket nézem, így is nyomorult szegény életük, hát még ha a szüleikkel valami történik! Persze adósságunk még mindig van a bankok felé, mert potom pénzért árverezték el a házunkat és az autónkat is!

Én nem azt kérem, hogy valaki anyagi támogatást ajánljon fel! Csak segítséget kérek, hogy ebből a csapdából hogyan tudnánk kimászni! Köszönöm! <Megkeseredett Édesanya>


2010. okt. 13. 08:13
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
ne legyél ennyire elutasító az anyaotthon és munkásszálló ötlettel kapcsolatban. Nem hinném, hogy fél-, 1 év "külön", jobban megviselné a családot, mint ez a helyzet. Neked mi a szakmád egyébként?
2010. okt. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Sokféle dologgal próbálkoztam már! Tavaly pl. koszorúkat készítettem halottak napjára, adventre és kis asztali díszeket! Maradékokat használtam fel igaz nem sok de jött be belőle! Van úgy, hogy vállalok kisebb varrási munkákat is, de az is ritkán adódik! Nem várok én sült galambra! Sok helyre beadtam az önéletrajzomat és sok helyen voltam állásinterjún is! De eddig sehonnan semmi!
2010. okt. 13. 09:01
 23/45 anonim ***** válasza:
52%
Mi is kisvárosból költöztünk fel pestre, mert már enni sem nagyon volt mit. A saját házunkat ott hagytuk, mert úgysem tudjuk fizetni, árverezzék csak, már nem érdekel. Pesten a páron el tudott menni dolgozni, én is jövő héten kezdek, és ami a lényeg, 100000000000x jobban élünk, mintha maradtunk volna. Nem azt mondom, hogy itt kolbászból van a kerités, és annyira könnyü, de az a helyzet, hogy 3 hónapja vagyunk itt, de több gyömülcsöt eszttünk eddig, mint otthon 1 év alatt. valami kis meglepi mindig van itthon megint a gyerekenek, az albérletet is tudjuk fizetni, és már voltunk 1x moziban is, amit a gyerkőcök nagyon-nagyon élveztek. :)) És tettem félre pénzt is a fűtési szezonra, ha sok lenne a fűtésszámla. bevallom, csak 40 ezer ft-ot, de még gyarapodik. :)) És az én fizum igy teljes egészében mehet a rosszabb időkre dugipénznek. Nagyon ajkánlom, hogy gyertek fel pestre, mert itt könnyebb munkát találni, ezáltal könnyebb az élet, ezt a saját bőrömön tapasztalom. Én nem bántam meg, hogy ide költözten, pedig nagyon féltem tőle eleinte.
2010. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Varrónő vagyok! Beszéltem már a családnak arról, hogy mi lenne, ha anyaszállóra mennék a kicsivel! Elzárkóztak előle! Nem szeretnék, ha széthullanánk! Sajnálnám is őket! A nagyobbik gyerekem gimnáziumba jár és annak ellenére, hogy ilyen szar helyzetben élünk 4-5tanuló! A kicsit jobban megviselik a gondok! Nem tudunk véka alá rejteni semmit előlük, attól ők okosabbak, mint elhigyjék azt, hogy itthon minden rendben van! Nem követelőznek, örülnek annak amijük van! Igyekszem őket szeretetben nevelni!
2010. okt. 13. 09:07
 25/45 anonim ***** válasza:
77%

ok, csak egy ötlet volt a munkásszálló/anyaotthon.

Van varrógéped is?


A Pestre költözés is jó ötlet, de mivel a gyerekek nagyok, így nem hiszem hogy kivitelezhető lenne. Nekik sulit váltani nehéz, nomeg a pesti élet elindításához is jócskán kellene pénz.

2010. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Van egy táskavarrógépem is! Az imént érdeklődtem pont egy varrónői állás iránt! Csak megváltozott munkaképességűt akarnak foglalkoztatni! Felháborít ez is! Meg az, hogy jelenkezem egy melóhelyre gyereket be sem merek vallani és a személyes beszélgetésben kiderül, hogy van gyerek máris elhajtanak!
2010. okt. 13. 09:18
 27/45 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem anyagi segítséget kérsz, de a már leírtakon kívül nem tudok okosakat tanácsolni neked, de ha e-mailben megírnád a címedet, szívesen küldenék a nagylánynak pár ruhát, az én lányom is hasonló korú. A kicsi hány éves? Ő is lány?
2010. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kicsi fiú!
2010. okt. 13. 09:23
 29/45 anonim ***** válasza:
80%

vannak ingyenes hirdetési újságok, adj fel hirdetést hogy bedolgozást vállalsz. Hirdesd a neten is, hogy ruhajavítást/varrást vállalsz!

Az hülyeség, hogy ha megtudják hogy van gyereked elhajtanak, mivel a gyerek 12 éves koráig jöhetsz csak táppénzre ha beteg, és ez szokott indok lenni hogy nem vesznek fel gyerekkel.. Ki szoktad hangsúlyozni, hogy már nem picik?

(A csökkent munkaképességűek foglalkoztatása jóval kifizetődőbb, ezért szokták őket alkalmazni ilyen jellegű munkára.)


csak egy ötlet: Nálunk itt az utcában (igaz ez egy 20e fős lakótelep) de van egy varrónő csajszi, aki nyitott egy ruhajavító műhelyt. Temérdek munkája van! 1000 Ft-ot kér egy nadrág felhajtásért. És van rá kereslet!!

Esetleg gondolkodj el ezen... hátha megoldás.

2010. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
77%
Én gyerekfelügyeletet vállaltam, mikor munkanélküli lettem. Esetleg idős emberek gondozását is el tudnád látni. Van aki szívesen fizetne azért, hogy idős szüleit napközben valaki megnézze, vagy bevásárolni nekik.
2010. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!