Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem az anyósommmal...

Hogyan közöljem az anyósommmal, hogy nyugalmat szeretnék 4-5 napig?

Figyelt kérdés

A férjem szüleinél lakunk,január 14-ére vagyok kiírva.Már nagyon várom,csak aggódom, hogy a kórházból ha hazajöttünk,anyósom állandóan a nyakunkon fog lógni a baba miatt!Már most rettegek, hogy mit csinál majd meg helyettem(csak azért,hogy az alkalmatlanságomat bizonyítsa!!!). Nem akarom, hogy a baba közelébe menjen senki (hogy felvegye azt meg pláne!!), én és a férjem legyünk vele pár napig hiszen a mi babánk.Nem szeretnék önző libának látszani csak közel 2 év után ismerem az anyósomat és hidjétek el nem viccelek, egy átok!!Minden alkalmat megragad, hogy jelezze, nem csinálom jól a dolgom.Csak 1 példa: Amikor összeköltöztünk a férjemmel,megbeszéltük, hogy én mosok magunkra,neki nem kell ezzel törödnie.A reakció a következő volt:Eddig jó volt a fiamnak, hogy én mostam rá,most már nem jó?

Én nem akarok veszekedést,és tudom, hogy jól jönn majd, hogy főz majd, de ugye nem túl nagy kérés ez a pár nap?!

Kérek mindenkit ne kioktassson, hanem tanácsot adjon!Nagyon köszönöm!!


2008. dec. 31. 10:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

Én nem kioktatlak, hanem még fel is nézek rád. Rosszul lennék ha együtt kellene laknom az anyósommal és az apósommal. Bőben elég amennyit nálunk tartózkodnak!


Nyugodtan lehet engem (is) támadni, aki ezt teszi, az tegye össze a két kezét, hogy gőze nincs arról, milyen az amikor ilyen anyóssal vagy apóssal áldja meg az ég.

2008. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%

TANULJ AZ ÉN HIBÁMBÓL,MOST ÉN IS KÜZKÖDÖK,IGAZ MI KÜLÖN ÉLÜNK DE A LAKÁS AZ Ő NEVÜKÖN VAN,ÉS MI FÜZESÜK A TÖRLESZTŐ RÉSZLETET,ÉS A REZSIT MÉG SEM NYUGSZIK AZ ÁTKOZOTT!

Anyósom azóta idegesít amióta meg született a babánk.Terheség előtt,közbe,és utána sem voltunk soha jóba.Egyszerűen ki nem álljuk egymást.Mi előtt meg született a kicsink szóban sem álltunk egymással.Én illedelemből az nap mikor haza hoztuk babát beengedtem a lakásunkba,és hagytam had dajkálja meg a picit.Azóta 2 hetesen elakarta vinni magával amiért felháborodtam,és nem adtam oda neki.Azzal a címszóval vitte volna el a babánkat had legyen nála is.Azóta egy folytában idegesít pedig egy héten egyszer jönnek fel apósommal,ezt is én mondtam nekik nem szerettem volna ha mindennap találkozok velük.Mindig talál a gyereken kivetni valót,hol a tűzfolttal jön elöl,hogy mitől van vittem-e orvoshoz vele.Hiába magyarázom meg mi mitől van csak mindig meg kérdezi minden alakalom 3x.Ráadásul sír nála a babánk annál jobban erőlteti,hogy dajkálja,és nem teszi le,vagy nem adja ide kicsimet.Ő szerinte nagymamai jógai vannak,és mért szabok meg dolgokat neki,hogy ő mikor jöhet fel,és mikor veheti fel a kicsit.Nem bírom tovább!Tegnap rá kiabáltam,hogy elég volt ebből,és mit gondol rólam,hogy milyen anya vagyok,aki nem törődik a gyerekével?Nagyon elegem van,és kiborít az okoskodásával!!3 évet vártam a babámra,arról nem beszélve súlyos sle beteg vagyok,akire legyintetek a dokik úgy sem sikerül kihordani a babát.Ezzel szembe 39+2 hetes voltam mikor császároztak,egy babám meg halt az első terhességem alatt.Hogy ne félteném a kicsimet,hisz itt van az éltem vágya akiért annyit szenvedtem.Erre azt vágja fejemhez anyós,hogy én túlzásba viszem a féltést.Nem azért szültem meg a babánkat,hogy anyósom nevelje fel ha nem hogy minekünk(páromnak,nekem) életük részelegyen,és ne csak egy pótlék akit oda dobunk nagymamának mert,ép szórakozni akarunk stb.Mi úgy beszéltük meg minden hová visszük a picinket,és ne hagyuk sehol.

2008. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Elhiszem hogy nem lehet konnyu egyutt elni az anyosoddal. De, en azt tanacsolom neked, hogy fogadd el a segitseget, amit fogsz tole kapni. Hidd el, hogy amikor meglesz a babad, mashogy fog minden mukodni majd, mint most, amikor meg nem szultel meg.

A ferjedet megkerheted majd, hogy finoman allitsa le a mamat, ha tul sokat "kever" korulottetek.

De hidd el, hogy majd jo lesz neked, amikor csak par percre, esetleg orara is lesz kire hagynod a kicsit. Te ezt most meg nem tudod, de majd megtapasztalod.

Ne kezdjetek az uj evet veszekedessel, es a babad egy orok eletedre a tied lesz, ne aggodj, nem veszi el toled senki!!! Babazhatsz meg eleget majd, neha jo lesz kicsit majd a gyerek nelkul is elvonulni. Akkor bizony jol jon majd anyosod.

Gyors es konnyu szulest kivanok neked, es bologass nagyokat, de ne veszekedj, es tegyel majd mindent ugy, ahogy te jonak latod!

Buek!

2008. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
15:20-as ne haragudj hogy megkerdezem, de hogyan lehet az, hogy anyosek neven van a lakas, es ti fizetitek a reszletet???? Ilyet meg nem hallottam. Es a te penzed is megy a lakastorlesztesbe, de ha barmi tortenne, te onnan egy fityinget sem kapsz??
2008. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
15:20 vagyok!Azzal a címszóval,hogy ők vették,és a fiúknak de nem írassák a nevére de viszont elvárják,hogy füzesük a törlesztőrészletet,mert senki nem kérte,hogy vegyék meg neki a lakást.Ennyi be palizták a férjemet saját anya.Mert ő lemondott egy hatalmas összegről,hogy vegyenek neki lakást,hát a lakás itt van,pénz sehol,és nem a férjem nevére vették ha nem saját maguk nevére.Hosszú történet,igen ha bármi lesz énekem végem lesz hisz erre megy ki az öröm játék anyósék részéről,és közbe uralkodhat is felettünk mert ő a lakástulajdonos.De elfogunk innét költözni,csak egy bizonyos összegre várunk anyukám felől amivel elindulhatunk!Addig kikészülök...
2008. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

azok a jó férjek, akik tutyimutyik :)

de sajnos azok az anyjuk felé is :))))))

2008. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%

15:20-nak:

Ezzel a saját fiukat védik. Manapság sajnos semmi garancia nincs arra, hogy egy házasság örökké tart. Ha az ő nevükön van a lakás, nem viheted el a felét, ha elválnátok, legfeljebb a törlesztőrészlet rád eső részének megfelelő kártalanítást kérhetsz. Sajnos a házassággal kapcsolatos gazdasági törvények (vagyonközösség) még mindig ugyanúgy működnek, mint régen, míg a házasságok sokszor nem többek futó kapcsolatnál. Én ismerek a másik oldalról is jó pár embert, olyanokat, akiknek egy életen át tartó spórolással lakást vettek a szüleik, aztán néhány év házasság után egy idegen csemete (volt házastárs) lelépett a felével, mert a törvény szerint közös szerzeménynek számított, hiába az egyik szülő vette.

2008. dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

16:09-es csak mondjuk te nem tudom mit szolnal ahhoz, hogy anyosodek neven van a lakas, te pedig befizeted minden honapban a torlesztoreszletet! Na, vicces nem? Anyospajtas rohog a markaba! Vagy, nalatok is te fizetted anyosodnak ki a lakasat?

Miert kell egy felnott embert vedeni? Hazassag, 50-50% elvileg, de sajnos sokszor nem igy mukodik, tudom.

2008. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!

Mintha én írtam volna a soraidat!

2 hónapos kisfiú anyukája vagyok, és ugyanebben a cipőben jártunk. Eddig. Kerek-perec mondd meg anyósnak, hogy hagyjon békén, és ha lehet ne zaklasson az észosztásával, mert a te gyereked,és te neveled, magadnak szülted nem neki. Jobb ha határozottan megmondod, mert később kiveszi a kezedből az irányítást, és észre sem veszed, ő fogja nevelni a gyerekedet. Én az enyémet már elküldtem melegebb éghajlatra, és most már csak akkor segít, ha tényleg szükséges. Be fogta a pofáját, nem dumál hülyeséget, és nem kezel úgy engem mint valami fogyatékost. Állj a sarkadra, mert később nagy problémák fognak adódni ebből. Hidd el tapasztalat.

Boldog Új Évet!

2008. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és kedves 10:55-os válaszoló: az hogy valaki egy háztartásban és, és alkalmazkodni kell, az egy dolog. De az nem jogosítja fel anyóst, hogy a magánéletükbe belemásszon, csakmert az ő háza. Ez oda vissza alapon megy. A fiataloknak jó, mert van fedél a fejük felett, az öregeknek meg azért, mert van aki segítsen. És ők már nem lesznek fiatalok, szükség lesz a gyerekek segítségére. Ez nem élősködés, hanem együttélés, bár ezt te honnan tudnád, mikor neked olyan ku...a jól megy, hogy tudod nyögni a törlesztőrészletet!
2008. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!