Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban vagy baráti körben...

Családban vagy baráti körben nálatok elvárás/szokás, hogy látogatás után, amikor hazaértetek, telefonáljatok vagy üzenetet írjatok azért, hogy közöljétek, hazaértetek?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor kérlek azt is írjátok meg, hogy honnan valósi az illető aki elvárja (ha nem akarjátok a település nevét, akkor csak annyit, hogy falu vagy város).


Az egyik falusi rokonomat, ha meglátogatjuk, amikor hazaérünk, fel kell hívni telefonon, hogy elmondjuk neki, hazaérkeztünk. Erre az indulás előtt megkér minket. Ha nem tesszük, ő hív minket, hogy ugye nincs probléma, hazaértünk-e.

Ha ő jön látogatni és hazaér, akkor felhív, hogy szóljon, hazaért.


Egy másik ismerősöm is kér hasonlót, viszont ő budapesti és ő azt kéri, hogy Messenger üzenetet írjunk neki.


Érdekelne, hogy ez nálatok is szokás? Főleg azért is kértem, hogy írjátok meg, honnan valósi az illető aki ezt kéri tőletek, hogy lássam, nagyjából melyik helyen elterjedt ez a szokás.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. júl. 16. 13:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
17%
Úgy látom akkor csak engem idegesít az állandó lejelentkezés pedig szeretem őket én is nem arról van szó, csak hagyom őket nyugton szórakozni meg minden, meg bízom bennük, mert ha nem jelentkeznénk hosszabb ideig úgyis tudnánk abból hogy baj van, de rendszeresen zavaró tud lenni, meg a nap végén elmesélni az adott napot. Vagy pl mennék a tengerbe vagy vezetek és anya hív hogy na mi újság?
2023. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%

Nem.hely fuggő. Én akit csak ismerek közelebbről es buliztunk együtt későig vagy voltunk egymásnál latogatóban, ahonnan úgymond haza kellett jönni, ott ez szokás volt.

Tapasztalatom szerint a távolság-időszak-utazás módja-emberi viszony, ami inkább meghatározza, hogy kérik/elvárják-e a hazaérésről a visszajelzést.


Irok peldakat a sajat eletemből:

Hajnalig tarto tivronyazas utan lanykent kisse spiccesen hazaseta (nem nagy tav)- legjobb jozan baratno elvarta uzenjek, hogy mikor lepek be a lakasajton es vagyok biztonsagban otthon.

Baratno kisgyerekkel, autópályán 1.5 oras hazaut utan kertem uzenjen rendben megerkeztek-e?

Anyukam tolem hosegriado idejen hazaindult tomegkozlekedessel en bizony megkertem, hogy ha hazaert jelezze rendben van-e? (pedig csak 1 oranyi utazasrol.volt szo)

Kulfoldre utazasok eseteben mindig.

Nagymamam kb a toluk hazagyalogoltunk 15 percre a hazunkba elvarta jelezzek. ygerekek voltunk akkoriban

Hozzank az orszag masik csucskebol latogatoba jovo rokon ha hazaernek jelez megerkeztek. Ha mi megyunk o is keri jelezzunk.

De pl a fonokom ha kirakott egy buszmegalloba egy 200 kmes ut utan hogy onnan majd egyedul menjek haza nem kerte, hogy jelezzem rendben megvagyok-e:-)

Vonatut 1000 kmes utan haza kellett jeleznem meg fwpnottkent is, hogy megerkeztem minden ok.


Tehat alapjaban ez egyfajta gondoskodo aggodalom. Nyilvan senki nem szeretne, ha a tole tavozo vendeg, aki elvileg hazaindult vegul ne erkezzen meg vagy mashop kosson ki. Valahol a regmultban is eredhet, amikor nem tudhattad hazaert-e szerencsesen (leribbant auto nem volt mobil, oras kesesek a mavnal...ja ezek most is vannak...vagy csak valaki azt hazudta...)

2023. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
95%
Főleg esti időpontban jellemző
2023. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen - már nem családdal élek rég, hanem a barátommal, de persze. Meg azt is szeretjük tudni, merre megy a másik - nem kontroll, hanem ha ne adj ég nem jön haza, tudjuk, mit mondjuk a rendőröknek, vagy merre induljunk utána.
2023. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
80%

11es.

Mi csak bejelentkezunk egy utazas utan, h tudjuk, a masik szerencsesrn megerkezett. Aztan beken hagyjuk egymast.

Ezek a napkozbeni erdeklodesrk engem is bosszantanak, errol le is lettek szoktatva az erintettek.

2023. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Szokás és már nem is kell kérni automatikusan ha megérkezem írok vagy hívom a másikat, hogy minden oké.

De fordítva is ha jön valaki látogatóba és hazamegy mindig felhív, hogy rendben megérkeztek.

Engem nem idegesít sőt.

2023. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem "elvárás", nekem ez a norma. Pestiek vagyunk, de akárhonnan érkeztünk haza, apa mindig odacsörgött, hogy egyben megérkeztünk.


Mi a tesómmal is szoktunk írni egymásnak. Ma meg ugye elég egy üzi, nem kell telefonálgatni.

2023. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
100%
Igen. Jó dolog.
2023. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
95%

Igen. De pl. elvállok a feleslgemtől megy dolgozni mi haza a gyerekkel akkor ir ráírok, hazaírtünk, rendben vagyunk. Van amikor városon belüle megyink pedig pár BKV megállót csak


De vidéken járunk a szülőknél, akkor van ők hívnak kb. abban az időpontban amikor hazaértünk, hogy rendben haza értetek, aggódtak.

2023. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen nálunk is szokás, elég ha annyit ír, h èpsègben haza értünk...Engem megnyugtat...van ,hogy a rokonok tőlem is kérik
2023. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!