Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban vagy baráti körben...

Családban vagy baráti körben nálatok elvárás/szokás, hogy látogatás után, amikor hazaértetek, telefonáljatok vagy üzenetet írjatok azért, hogy közöljétek, hazaértetek?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor kérlek azt is írjátok meg, hogy honnan valósi az illető aki elvárja (ha nem akarjátok a település nevét, akkor csak annyit, hogy falu vagy város).


Az egyik falusi rokonomat, ha meglátogatjuk, amikor hazaérünk, fel kell hívni telefonon, hogy elmondjuk neki, hazaérkeztünk. Erre az indulás előtt megkér minket. Ha nem tesszük, ő hív minket, hogy ugye nincs probléma, hazaértünk-e.

Ha ő jön látogatni és hazaér, akkor felhív, hogy szóljon, hazaért.


Egy másik ismerősöm is kér hasonlót, viszont ő budapesti és ő azt kéri, hogy Messenger üzenetet írjunk neki.


Érdekelne, hogy ez nálatok is szokás? Főleg azért is kértem, hogy írjátok meg, honnan valósi az illető aki ezt kéri tőletek, hogy lássam, nagyjából melyik helyen elterjedt ez a szokás.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. júl. 16. 13:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2023. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk szokás, nem elvárás, egyszerűen természetes.

Bp, N

2023. júl. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is szokás, de csak a vidéken élő családtagokkal.

Budapest.

2023. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Kitana. ***** válasza:
100%
Nem elvárás, csak szokás. Mindenki BP.
2023. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
80%

Nekem csak a cukorfalat Keresztanyámmal szokásunk ez, és ő tényleg őszintén aggódik, hogy hazaértünk-e épségben.


A legjobb barátnőmmel meg azért, mert mindketten olyan helyen lakunk, ami nem rossz környék, de olyan helyen kell keresztülmenni tömegközlekedéssel, ahol durva arcok fordulnak meg, úgyhogy ha hazaértünk bárhonnan, írunk egymásnak, hogy megvagyunk.


Borsod megye amúgy

2023. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
81%
Ha nagyobb a távolság akkor szokás, ha csak 5km-re ugrunk át valakihez akkor enm.
2023. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Anyumat meglátogatom, visszajövök pestre, de nem írok neki, hogy megérkeztem...nem igényeljük.
2023. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Esztergom és vonzáskörzete (25 km-en belül) a helyzetem. Mi is tartjuk a szokást.
2023. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk ez nem szokás. Mármint, ha "hosszabb" útra megyünk (pl. Debrecenből felmegyünk Pestig), akkor megcsörgetjük a szülőket vagy a férjem engem, de amúgy hetente találkozunk velük, 15 km-re lakunk, sosem szoktuk felhívni egymást emiatt hazaéréskor, eszünkbe sem jut.
2023. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
76%
Én is kérem a vendégeimet, hogy írjanak, ha hazaértek. Általában 50 km távból jönnek vasúttal és este mennek haza. Engem megnyugtat, mert Bp számomra veszélyes hely lett, hiába laktam ott 28 évet.
2023. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!