Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szemét vagyok, ha...

Szerintetek szemét vagyok, ha nem adok segítséget az egyik rokonomnak az iskolához?

Figyelt kérdés
Ugyan arra a szakirányra vették fel, amin én is végeztem. Nem szeretném neki odaadni a jegyzeteimet, könyveimet. Nagyon szemét vagyok? Volt már rá utalás, hogy biztosan fognak kelleni neki is olyan könyvek, mint amik nekem vannak.
2023. júl. 26. 20:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon. A jegyzeteket odaadhatnád legalább addig, amíg lefénymásolja, bescanneli
2023. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
39%

Nem szemét.


Inkább csak kicsinyes.

2023. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a kérdés az, hogy mit nyersz azzal, hogy nem adod oda?


Fura ez a jegyzetes dolog is. Egyik oldalról ott van az emberben a düh, hogy mindenki az ő jegyzetéből tanul, miközben ő maga bejárt és jegyzetelt. Másrészt attól, hogy nem adom oda a jegyzetem a másik pont ugyanúgy nem fog bejárni.


A könyv is érdekes dolog. Nekem az össze jegyzetem, könyvem el volt rakva sokáig. A büdös életben többet nem vettem őket elő.

2023. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
27%
Megmondod hogy a könyveket már eladtad a jófogáson a jegyzeteidet meg már kidobtad. Nincs semmid amit használhatna de azért sok sikert kívánsz neki.
2023. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 L.. István ***** válasza:
75%
Szükséged van rájuk? Ha nem akkor pitiánerség nem odaadni. Ha értékesebb könyvek akkor persze, egy használt könyv áráért add oda. A jegyzeteket be lehet szkennelni, ez az ő dolga.
2023. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%

Nem a szemétség a jó szó, inkább hogy valami kisebbrendűségi érzések gyötörnek, ez áll amögött, hogy sajnálsz segíteni másnak, nem akarod, hogy neki könnyebb legyen. Miért lenne neked attól jobb, hogy neki rosszabb? Honnan jön ez a megkeseredettség, rosszindulat?


Hát én az egyetemi jegyzeteimet soha az életben többet nem használtam. Nem gondolom, hogy bele fogsz rokkanni, ha valamit nem ad vissza, de le is lehet másolni persze.


Az meg mekkora indokolatlanság, hogy "Hát, ha neked se adta oda senki, akkor nem vagy szemét."! Persze, pl. egy szülő érzelmileg elhanyagolta a gyerekét, majd ha ez a gyerek felnőtt korában ugyan ezt csinálja, akkor nem lehet azt mondani rá, hogy ez rossz dolog?? mert vele is ezt tették!? De, attól még kegyetlen, szociálisan alulfejlett cselekedet!

2023. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem szemétség, de nekem nagyon fura.
2023. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 L.. István ***** válasza:
27%
#16: Pacsi.
2023. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
26%

Függ attól is, milyen viszonyban álltok. Ha jó kapcsolatod van az illető rokonnal, elvárható, hogy azért a jegyzeteket add oda, főleg akkor, ha volt már korábban is ilyen segítség a részéről.

Ha viszont semleges a kapcsolatod vele, akkor nem várhatják el.

2023. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%

"Joggal tartasz tőle, hogy nem adja vissza/eltökíti? Vagy csak úgy, mert nem és kész? Nem mindegy."


De teljesen mindegy. Nem akarja oda adni. Az övé, joga van hozzá. Ha wc papirnak akarja használni, akkor annak használja, az ő dolga. Ennyi

2023. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!