Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szemét vagyok, ha...

Szerintetek szemét vagyok, ha nem adok segítséget az egyik rokonomnak az iskolához?

Figyelt kérdés
Ugyan arra a szakirányra vették fel, amin én is végeztem. Nem szeretném neki odaadni a jegyzeteimet, könyveimet. Nagyon szemét vagyok? Volt már rá utalás, hogy biztosan fognak kelleni neki is olyan könyvek, mint amik nekem vannak.
2023. júl. 26. 20:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
26%
Mibe kerülne neked mindez? Semmibe. Akkor nem tudom miért nem elhet segíteni neki.
2023. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
4%
Nem mindegy, mert ha semmi valós indoka nincs, akkor nyugodtan megítélhetjük, pálcát törhetünk felette, 20-as.
2023. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
68%
Tény hogy az övé és azt csinál vele amit akar. Viszont nem az volt a kérdés hogy joga van e nem odaadni, hanem hogy szemét dolognak tartjuk e.
2023. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy valaki írta, nem szemét dolog, csak kicsinyes. Tök egyetértek vele.


Elvégeztem az egyetemet, pár értékes és aktuális könyvet azonnal eladtam, a többi ott rohad, nem használom semmire. Töredék árért talán el tudnám adni, de nem éri meg a kínlódást. Nem is értem, mire tartogatná az ember? Munkában azt nézegeti? Vagy otthon a polcon, valami trófeaként? Ugyan már, az egyetemi tárgyakhoz szükséges könyvek elsöprő többségét soha többet nem veszi elő az ember. Miért fájna nekem az, ha más használná.


Megmondom mi az egyetlen egy oka hogy nem adja oda valaki, az pedig a "dögöljön meg a szomszéd tehene" hozzáállás. Ergo szívjon a jegyzeteléssel más is, vegye meg a könyveket borsos összegekért. Ezzel nem tudok azonosulni.

2023. júl. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%

Utálom az ilyenekt. Miért lennél te köteles bármit odaadni? Nem azért megy ida, hogy ugyanúgy beüljön az órákra, tanuljon és levizsgázzon belőle? Csinálja végig ő is, neki se nehezebb, mint neked.

Engem egy régi ismerős talált meg, akit utánam vettek fel ugyanarra a szakra. Ha összefutottunk, köszönt és ment mindenki a dolgára. Ő bulizott, akármit csinált, az ő dolga. Én bekapcsolódtam egy csoportba, ahol együtt dolgoztuk ki a tételeket, leosztva, hogy ne legyen olyan sok. Megbíztunk egymásban és rendesen megcsináltuk.

Ez az ismerős minden vizsgaidőszak elején rám írt, 10 perc jópofizás után jött elő a farbával: ugyan igazán elküldhetném neki az aktuális vizsgájához az anyagot, nekem tuti megvan még tavalyról. Persze, de mivel nem az én egyéni munkám van benne, nem adtam oda. Lehet szemétnek nevezni, de a társaim nekem adták és nem azért, hogy majd másik 100 lusta disznó azt használja fel. Az ismerős kitartott, de egyszer sem adtam oda a közös munkát, csak 1-1 könyvet adtam kölcsön (sosem került vissza), amit már nem használtam.

2023. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
87%

Én sem adtam oda soha semmimet - ELADNI, természetesen igen pl anatómiai atlasz 45 ezerért vettem, nem fogom senki két szép szeméért odaajándékozni.


Akinek kell, megvette, kezdve az összes könyvemmel és még így is olcsóbban kijött, mintha teljes áron veszi meg a boltban.

2023. júl. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
30%
Nem adnám, a jegyzeteket legalábbis. Sőt, a könyveket sem.
2023. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
61%
Akik nem adnátok: Remélem ti soha senkitől nem kaptatok egy jegyzetet se.
2023. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
76%

28

Nem kaptam, mindent magam kutattam ki, ha nem tudtam hol keressek valamit, kérdeztem.

2023. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
30%

29es és miért kérdeztél? Miért fogadtad el a segítséget? Hiszen emberek százai előtted önállóan képesek voltak megtalálni, nem érzed gáznak?ő


Szánalom azért, neked kell a segítség, de te másnak nem adnád meg.

2023. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!