Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül hogy kezelitek...

Családon belül hogy kezelitek a nagyobb korkülönbséget, hogy fogadjátok?

Figyelt kérdés

Barátommal ismerkedünk már egy ideje, szeretném bemutatni otthon, örülnék, ha a családom is megismerné.


Jövő hétvégén lesz egy családi sütögetős, iszogatós buli, oda már tudják, hogy viszek plusz főt. Kíváncsiak, várják, mert még ilyen családi eseményekre hurcolós, bemutatott párom nem volt.

Szüleimmel hétfőn fog találkozni.


Eddig nem stresszeltem, mert anyukámékért rajonganak a barátnőim, barátaim általában, általánosban és gimiben a mi házunk volt az, ahol összegyűltünk, nyaranta egésznapokat itt voltak. Szóval kellemes emberek. De a barátommal nagyobb a korkülönbség közöttünk, egy 20+ év. Mi ennek nagy jelentőséget nem tulajdonítunk, boldogok vagyunk, szeretjük egymást. Úgy gondoltam, hogy ha a szüleim megismerik, őket sem zavarná, hiszen boldog vagyok mellette.


Viszont olvasgattam itt az oldalon, és hát eléggé meglepődtem jónéhány válaszon... Volt itt kitagadás, pofozkodás, minden. És kb. egyöntetűen, nem is úgy, hogy 1-2 elmeháborodott állt neki fröcsögni.


Rossz volt a merítés, vagy tényleg ennyire elítéli mindenki, ha valaki nem korabelit visz haza bemutatni?


2023. júl. 29. 12:59
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
34%
Rossz volt a merítés. Meg legalább a fele kamu amit itt írogatnak az unatkozó nyáriszünetes kibukott diákok.
2023. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
84%

Nezd kerdezo, azert 20+ ev jelentos korkulonbseg. Tudjuk, hogy ez mirol szokott szolni, huszoneves kislanyok elvezik az idosebb bacsik tarsasagat, hiszen ez anyagilag altalaban nagyon megeri nekik.


Ezt szerintem egy szulo se nezi jo szemmel. Nyilvan nem tagadnam ki a lanyom, de oszinten szolva nem is akarnek nagyon melyen tudni az ilyen dolgairol. Tiltani ugyse tudom, nem is tennem, de jo pofat se vagnek hozza, az tuti.

Szerencsere ezek nem tul tartosak, jo esellyel te is tul leszel rajta par ev alatt max.

Hiszen a penzes bacsik mindig talanak maguknak szebb, fiatalabb puncit, illetve azert teljesen mas eletszakaszban vagytok, ez elobb-utobb kiutkozik.

2023. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én nyitott vagyok mindenre, szerintem a szerelem nem kor, borszin vagy nem függő. Ettől független ha a gyerekem a társadalmilag normálisnak elfogadottol eltero valakit próbálná bemutatni, elvarnam, hogy előtte szóljon. Konkrétan azért, hogy ne lepodjek meg, ha egy lánnyal állít be, ha a pasija 2,5meter, ha tokatol bokáig tetovált vagy jóval idosebb/fiatalabb a párja. Ha tudom,hogy nem átlagos, előre felkészülök és nem állok neki hapogni vagy pislogni a döbbenettol.


Tehát említsd meg anyadeknak előre milyen korú a barátod

2023. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Igen, általában a 2. válaszhoz hasonló spekulációkat is olvashattam mindenhol... Még jó, hogy semmi anyagi vonzata nincs a kapcsolatunknak, és a "pénzes bácsi" előttem egy vele egykorú hölggyel élt házasságban 18 évig (4 éve elváltak, nem miattam).
2023. júl. 29. 13:20
 5/46 anonim ***** válasza:
95%
Azért olvasható olyat, mint a 2. válasz, mert az a gyakoribb, nem a boldogan éltek míg meg nem haltak verzio
2023. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért remélem, képben vannak, mert ha nem, lesz meglepetés, és nem is lehet felróni nekik. Mindenképp jelezd előre.
2023. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenki rögtön az anyagiakra gondol a korkülönbség hallatán. Csak aki még nem volt szerelmes, vagy volt de csúnyán összetörték a szívét.

Amire szerintem sokan gondolnak az a különböző életszakasz ekkora korkülönbségnél. Mivel nem írtál kort így csak példákat mondok ÁLTALÁNOSSÁGBAN (ne vegye magára senki): ha mondjuk 20as években jársz akkor neked most kezdődik az élet,most fedezed fel igazán, tele vagy tervekkel, amik eltérhetnek a párodétól. Míg egy 40es már stabilabb lábakon áll, az átlag ilyenkor már szülő, az átlag ilyenkor már berendezkedett a saját kis életében.

De tegyük fel te vagy 40es (most ugyanazokat nem sorolnám fel), a párod meg 60as, ő már túl van az élet nagy részén, nyúgdíjra készül, nyugodtabb, már a pihenés és az élet élvezése a cél.

Ezek hozhatnak konfliktusokat a kapcsolatban, mert mások a tapasztalatok, az életszemlélet. Szerintem sokan emiatt ijednek meg ekkora korkülönbség hallattán. És emiatt nézek furcsán én is :D persze kivételek mindig vannak.

Na meg ott van hogy "miért nem a saját korosztályaban keres párt? Ha megöregszik lecseréli egy fiatalabbra, ha megházasodnak és gyereket csinálnak akkor a gyerek egy szülővel marad, hamar őzvegy lesz" stb. kommentek is.

Furcsán néznék bárkire a családból, de ha azt látom vele boldog akkor meg mit tehetnék? :D akkor legyen vele boldog.

2023. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%
Te vagy az egyetemista terhes csaj a 48 éves palival?
2023. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
85%

Mondok egy történetet, ami a 20+-os korkülönbségű kapcsolatok 80%-ra legalább igaz. Igen, persze, biztosan ti vagytok a kivételek, éééés téged tényleg nem csak az izgatott fel, hogy egy érett, egzisztenciális pasinak megtetszettél. A rokonok jó szemmel fogják e nézni? Nagyon nehezen hiszem...


40 éves ismerős hapsi jött össze anno egy akkor 18 éves rokonommal. Nagyon élvezték az életet, rengeteget jöttek mentek, persze a lány szülei folyamat próbálták őket szétszedni. A csajszi mondogatta mindig, "jajj, ez nem a pénzről szól". 4 évig voltak együtt párkapcsolatban, mikor összeházasodtak, majd szült is egy gyereket a csaj.

Azóta eltelt hat év, együtt vannak. Igaz, a csaj szanaszét csalja az urát, egy vajaskenyeret nem ken meg otthon, és soha életében egy percet nem dolgozott azóta sem. :D Bár ezzel a lánnyal nem beszélek sokat, de a férje mindenkinek elszokta panaszkodni ismerősi-családi körben, hogy kevés a pénz, a felesége sose főz, nem takarít, dolgozni sem hajlandó elmenni, gyereket is neki kell gondozni és egyfolytában csak panaszkodik, hogy nem mennek eleget nyaralni. :D

2023. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező majd te is le leszel cserélve egy szűkebb nunira jobb ha felkészülsz, addig meg használja a tiedet
2023. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!