Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van akinél a kapcsolatában...

Van akinél a kapcsolatában nagyobb a korkülönbség (9-10 év)? Szülők mit reagáltak rá?

Figyelt kérdés
Sziasztok.17 éves lány vagyok 2 hét és 18.Van egy fiú aki 26 éves nagyon jól kijövünk.Már 1 éve jó barátságba voltunk,amikor elkezdett tetszeni és kiderült hogy ez kölcsönös.De a szüleim közbe léptek.Én minden nap azt hallgatom hogy öreg hozzám.Agyilag beteg hogy a fiatalokra bukik.Én is beteg vagyok hogy ő tetszik.Meg hogy milyen hülye vagyok.De durvábbakat is.Vén f..sz kell .Apa komplexus.Nem magával az emberrel van baja hanem a korral.Az előző barátommal a korkülönbség 6 év volt .Aztán ott odáig fajult hogy szétmentünk.És ez nagyon rossz mert lenne akit szeretnék de hát így hogy?Most lehet hogy én látom rosszul de nekem a lányom boldogsága lenne az 1.Hány évesek voltatok ti és a párotok?Nemetek?Szülők hogy reagálták le?
2020. ápr. 17. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Most van az első barátom. Én idén töltöm a 22-t ő a 34-et, tehát 12 év. Szerencsére anyáékat nem zavarja, mert találkoztak már, kedves rendes ember stb
2020. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Fiatal vagy még, az a bajuk. Senkit nem zavarna a 10 év, ha te lennél 30, ő meg 40.

Amúgy anyám lazán vette a 20 évvel idősebb pasimat is, de én már akkor is elmúltam 20.

A férjem 7 évvel idősebb nálam, az fel sem tűnik már senkinek.

2020. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
80%

Én 28, párom 41 éves és szeptember óta vagyunk együtt. Én is félve mondtam el a szülőknek, úgy 3 hónap együttlét után, pedig már évek óta Budapesten élek, ők pedig vidéken. Féltem a reakciójuktól... Voltak kétségeik, de mikor hazavittem odavoltak érte. Persze a barátom nagyon aranyos, mosolygós fajta. Mindenki szereti. :)

Mellesleg a szüleid helyében én is ki lennék borulva picit. 18 évesen még nagyon éretlen az ember és én is furcsállnám, hogy egy 26 évesnek egy tinilány kell. Anno belegondolva úgy éreztem, hogy sokkal érettebb vagyok a koromnál, de valamikor találtam régi netes beszélgetéseimet. Hát nagyon nem voltam az.

Szóval érthető a szüleid szempontja is, persze hamarosan felnőtt nő vagy. Nem tudnak mit tenni. :)

2020. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Hát igen tényleg fura hogy 26 éves felnőtt embernek egy 18 éves papíron felnőtt de amúgy még gyerek kell, ezért is lehetnek kiakadva.

Más a majdnem 10 év így meg ha mondjuk te lennél 23 és ő 33.

Pl. én 22 évesen nem jönnék össze az életben soha 18 évessel, nemhogy 26 évesen :D (tesóm, ismerősök, rokonok által látom hogy mennyit számít akár csak 4 év is felfogás és szabadság szintileg is)

De mindegy ha tényleg együtt akartok lenni akkor kénytelenek lesznek megszokni és ahogy telnek majd a hónapok, esetleg évek akkor enyhülni fog az ő részükről is ez az érzés valószínűleg.

2020. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 17 évesen volt az első barátom (a 17. szülinapom előtt 2 héttel jöttünk össze), ő 24 éves volt. Fél évig voltunk együtt, egyáltalán nem volt baj a korkülönbség. Szülők is elfogadták.

Most 23 vagyok, párom szüleimmel egyidős ( 2 éve vagyunk együtt). Őt is teljesen elfogadta a család, nagyon normális, jófej embernek tartják. Annyit mondtak hogy gondoljak bele mi lesz pl 10 év múlva. De nem firtatják a dolgot.

2020. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Én 17 évesen jöttem össze az akkor 26 éves barátommal. Két éve vagyunk együtt, semmi probléma nincs köztünk, és a családom is elfogadta, mivel ismerik, és tudják hogy rendes,illetve bennem is megbíznak annyira, hogy tudják, jól választok. 😊
2020. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Szüleim között 12 év van, 18 és 30 voltak, mikor összejöttek. Több mint 25 éve házasok. Velem egyidős barátom van, de ha idősebb lenne, képmutatás lenne tőlük leszólni miatta.
2020. ápr. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
49%
18 éves vagyok és 38 éves párom van, nagyon jól megvagyunk a lényeg hogy megértsétek egymást és tudjatok kompromisszumokat kötni. Ha a szüleiddel őszinte vagy és elmondod hogy számodra ez mennyire fontos és látsz benne potenciát akkor minden rendben lesz. Hozza tennem inkább egy érett férfival legyél aki közhelyesen szólva valamit letett az asztalra. A szüleid pedig elég kicsi látókörűek ha így gondoljak... próbáld megbeszélni velük
2020. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó fiatal vagy én tíz ével idősebb vagyok és még nem volt senkim....
2020. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy mikor van ennyi korkülönbség. Más 17-18 éves korban, és más 28 éves korban. Egy tinihez pl egy 23 tényleg sok (előző baraátodra is gondolok). 17-18 éves lányokat az idősebb férfiak sokszor azért szeretik mert irányíthatóak. Vagy talán attól félnek szüleid hogyha ő már túl komoly akkor kimaradsz olyan dolgokból amikkel a korodbeliekkel csinálhatnál. Később ezt már nem fogod tudni visszahozni. Úgyhogy a szüleid álláspontját is meg lehet érteni. Nem ismerem a fiút. Ha egyeztek nagyon sok mindenben mert te érettebb vagy a korodnál akkor úgy megint más.
2020. máj. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!