Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a pénzes családo...

Hogy kezeljem a pénzes családomat csóróként? Érthető, ha nem akarok pénzköltős programokon részt venni?

Figyelt kérdés

Apám ágáról mindenki jól keres. Ezzel csak az a baj, hogy ezek az emberek nem tudják felfogni, hogy ez nem mindenkire igaz. Mindegyiknek saját lakása van, 1-2 kocsi, nem kell az árakat nézni a boltban, sokat utaznak, stb. És ugyanezt várják el másoktól is, szülinapi ajándékot 15-30 ezer értékben kérnek (mindig linkelik, mit vegyek). Az a szokás velük, hogyha valakinek szülinapja van, akkor a 30 ezres ajándékon felül még meg is kell hívni ebédelni étterembe, tehát ott nekem költenem kell a saját fogyasztásomra, a szülinaposéra (elosztjuk), meg ők ilyen 10 ezres borravalókat hagynak és azt is elosztjuk. Tehát ha 15 ezres ajándékkal és 15 ezres fogyasztással számolunk, az nekem 30 ezer forint úgy, hogy én keveset keresek és albérletben élek (Pesten). Nem írom le, mennyit keresek mert elborzadnátok :D


Sajnos eléggé "people pleaser" vagyok, nem merek nemet mondani nekik, mert volt már rá példa és én voltam a rossz. Ezen próbálok változtatni és többek között ezt a családi éttermezést meg nagyértékű ajándékvásárlást szeretném elhagyni.


Érzem néhányukon a nagyfokú lenézést. Kérdezik, hogy a párom miért nem jön soha. Hát mert ő annyira nem ismeri őket és őt se veti fel a pénz. De ők meg azt hiszik, velük van a baja, vagy nem komoly a kapcsolatunk. Aztán pl friss történet, hogy hova megyünk nyaralni, mondtam, hogy már voltunk belföldön, de ott is olyan helyen, ahol van kapsolatunk és emiatt jóval kedvezményesebben tudtunk megszállni. Következő kérdés, hogy oké, de külföldre hova mentek? Nekik ez természetes, hiszen a következő téma az volt, hogy ők majd hova mennek (drága hely).


Szóval a lényeg az, hogy nem járnak két lábbal a földön, nem értik meg, hogy nem akarok részt venni ezeken, vagyis nem is az, hogy nem vagyok szívesen velük (bááár :D), hanem mert nekem akkor másban kell nélkülöznöm, ha rájuk ennyit kell költeni. Ha meg nemet mondok, akkor félek, hogy nem fognak szeretni, hogy kapom a beszólásokat, hogy még jobban érzem a lenézést.


Tudtok adni valamilyen tanácsot?


2023. júl. 31. 10:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
megmondod őszintén hogy neked nem fér bele anyagilag az iylesmi.
2023. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nekünk ez nem fér bele anyagilag.
2023. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha van pènze , mièrt kèr ajàndèkot, mièrt nem veszi magànak? Èn lazàn közölnèm, hogy csóró vagyok nem bele( igy is van nàlam) arról nem beszèlve , hogy aki megszabja mit vegyek, nàlam elàssa magàt. Màs ha èn kèrdezem meg mit szeretne , ès eldöntöm belefèr e, meg màs ha követelik. Ha ilyen gazdag èrje be egy üzenettel. Szerintem itt tudod mi van? Nem olyan gazdag ahogy előadja. Kocsit , hàzat, nyaralàst szerezheti hitelből is. Ès azèrt követelőzik, mert nem tudja megvenni amit èpp akarna kapni.
2023. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
#3: "mièrt kèr ajàndèkot" Mert ez a szeretetnyelve.
2023. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hanyagolnám ezen eseményeken való részvételt. Én is megmondanám, hogy nekem erre nem futja, gyűjtök lakásra, felújításra, bármire, stb.. de ha futná se szeretem az ilyen pazarlásokat.... Ennyi.


Én még a kis értékű oda-vissza ajándékozásokat sem szeretem.... ma én veszek egy bonbont, 2 hónap múlva én kapok... de jobban örülnék mondjuk 1 liter habtejszínnek, amiből sütnék, ha összeülünk beszélgetni...



Nálunk olyan lenézős szitu van a rokonságban, képzeld, hogy....:

Hajdanán, amikor olyan volt a politika, egyes rokonainktől elvettek házat, földet, mindent, mehettek volna külföldre. De a dédszüleim befogadták őket, mert rokonok voltak... Nálunk zsúfolódtak sokáig. Emellett a dédszüleim egy nagy telket is nekik ajándékoztak, hogy ott építsenek fel új lakóházat. Anyagilag is segítették, mindez sok lemondással járt a dédiéknek, akiknek amúgy a szorgos munkából és spórolásból volt megtakarítása.... Meg is épült a ház, ott éltek, úgy volt megbeszélve, ha majd jól megy nekik, meghálálják. Közben felnőttek (azóta nyugdíjasok lettek) azok a gyerekek, akik szintén a dédiéknél laktak még... Jól fizető állásuk lett, ma ott is mindegyik családtagnak saját autója, nyaralójuk is lett több is... És a mi családunknak nemhogy anyagi viszonzást nem adtak, hanem azóta is lenéznek, mert nekünk még autónk sincs, nemhogy csilivili luxusélet....

De engem az ilyen lenézések rohadtul nem érdekelnek....

2023. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Amúgy képzeljétek, olyan is volt, hogy nagybátyámnak szülinapja volt, a párja meg csinált egy Messenger csoportot, és megírta az ajándék ötleteket. Mobiltelefon, X box, 30 ezer forintos kabát, stb :D Arra már a pénzes rokonaim is mondták, hogy nem. Étterem ötletnek meg olyat mondott, ahol egy menü ital nélkül 34 ezer forint. Majd akkor kitalált olcsóbbakat és nekem mivel jeleztem hogy én szarul keresek, "csak" egy 16500 forintos alkoholos italt kellett vennem, plusz az étteremben költöttem 10 ezret. Oké az én hibám is de mondom gyenge vagyok még nemet mondani :(
2023. júl. 31. 10:45
 7/20 qkker1 ***** válasza:
100%
Egyszer megpróbálnám nekik elmondani, hogy nekem ez sok, nem fér bele az anyagi lehetőségeimbe. Amennyiben nem értenék meg, akkor egyszerűen nem venném figyelembe a "kéréseiket", és nem mennék velük sehova.
2023. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

"félek, hogy nem fognak szeretni, hogy kapom a beszólásokat, hogy még jobban érzem a lenézést."

Mit gondolsz, most szeretnek? Mit veszíthetsz?

Mondd, hogy Isten éltesse, és vigyél neki virágot, italt vagy csokit, ha TE egyáltalán szereted őt, és akarsz neki adni valamit, ami nem kötelező, mert akit szeretünk, attól elég egy jó szó és egy ölelés.

2023. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Valahogy fel kéne fognia ennek a "pénzes családnak", hogy nem mindenki engedheti meg az efféle luxust magának. Valamikor csírájában kellett volna ezt elfojtani. Nem azzal van a gond, hogy ők több százezer forintot költenek egy születésnapra, drága helyen esznek, stb. Hanem azzal, hogy ebbe belerángatják a kevésbé tehetős rokonokat.

Ezek az előre megszabott drága ajándékok (és igen, a "csak" 16 ezer forintos alkoholos ital is annak számít szerintem) pofátlan kitételek. Ha az egész rokonság milliomos lenne még megérteném, hogy "luxy" kívánságlistája van a szülinaposnak. Viszont így, hogy nyilvánvalóan tisztában vannak az anyagi helyzeteddel, illő lenne egy olyan wishlistet összeállítaniuk, amiben vannak megfizethetőbb dolgok is.


A nagy kérdésem: minekután te mindent megadsz amit kérnek (ajándék, étterem), ők hogyan viszonyulnak a TE születésnapodhoz? Ugyanilyen szintű "ellátásban" részesülsz?

2023. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem a kerdezőhöz hasonló gondolkodású embereket.

Én minden emberi kapcsolatomban őszinte vagyok, és szörnyen érezném magam ha ez nem történne így.

2023. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!