Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a pénzes családo...

Hogy kezeljem a pénzes családomat csóróként? Érthető, ha nem akarok pénzköltős programokon részt venni?

Figyelt kérdés

Apám ágáról mindenki jól keres. Ezzel csak az a baj, hogy ezek az emberek nem tudják felfogni, hogy ez nem mindenkire igaz. Mindegyiknek saját lakása van, 1-2 kocsi, nem kell az árakat nézni a boltban, sokat utaznak, stb. És ugyanezt várják el másoktól is, szülinapi ajándékot 15-30 ezer értékben kérnek (mindig linkelik, mit vegyek). Az a szokás velük, hogyha valakinek szülinapja van, akkor a 30 ezres ajándékon felül még meg is kell hívni ebédelni étterembe, tehát ott nekem költenem kell a saját fogyasztásomra, a szülinaposéra (elosztjuk), meg ők ilyen 10 ezres borravalókat hagynak és azt is elosztjuk. Tehát ha 15 ezres ajándékkal és 15 ezres fogyasztással számolunk, az nekem 30 ezer forint úgy, hogy én keveset keresek és albérletben élek (Pesten). Nem írom le, mennyit keresek mert elborzadnátok :D


Sajnos eléggé "people pleaser" vagyok, nem merek nemet mondani nekik, mert volt már rá példa és én voltam a rossz. Ezen próbálok változtatni és többek között ezt a családi éttermezést meg nagyértékű ajándékvásárlást szeretném elhagyni.


Érzem néhányukon a nagyfokú lenézést. Kérdezik, hogy a párom miért nem jön soha. Hát mert ő annyira nem ismeri őket és őt se veti fel a pénz. De ők meg azt hiszik, velük van a baja, vagy nem komoly a kapcsolatunk. Aztán pl friss történet, hogy hova megyünk nyaralni, mondtam, hogy már voltunk belföldön, de ott is olyan helyen, ahol van kapsolatunk és emiatt jóval kedvezményesebben tudtunk megszállni. Következő kérdés, hogy oké, de külföldre hova mentek? Nekik ez természetes, hiszen a következő téma az volt, hogy ők majd hova mennek (drága hely).


Szóval a lényeg az, hogy nem járnak két lábbal a földön, nem értik meg, hogy nem akarok részt venni ezeken, vagyis nem is az, hogy nem vagyok szívesen velük (bááár :D), hanem mert nekem akkor másban kell nélkülöznöm, ha rájuk ennyit kell költeni. Ha meg nemet mondok, akkor félek, hogy nem fognak szeretni, hogy kapom a beszólásokat, hogy még jobban érzem a lenézést.


Tudtok adni valamilyen tanácsot?


2023. júl. 31. 10:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#9 Nekem nincs wishlistem, olyan 10 ezer ft értékben kapok per pár. Étterem jár nekem is.
2023. júl. 31. 11:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk ilyen követelőző t3tvekkel nem is foglalkoznék. Hányan vannak amúgy? Minden évben költesz a szülinapjukra, névnapjukra, na meg ott a karácsony is. Ha 5 főre nézzük az 450.000 ft. Ezt a pénzt inkább magamra költeném.
2023. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%

Gyenge vagy nemet mondani? Inkább magadtól vonsz meg valami, hogy nekik a kedvükre tegyél? Hát, Kérdező... gyorsan kezdd el gyakorolni a NEM-et mondást.

Nincs abban semmi szégyen, ha neked ez nem fér bele rendszeresen. Tudod, még ha beleférne is, akkor sem lenne kötelező, szóval ne szégyenkezz, mondj nemet, ha úgy érzed hogy sok.

2023. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki 15.000-es fogyasztásnál 30.000-et ad át a pincérnek úgy, hogy abból nem kéri vissza a maradék legalább 70-80%-át, az nem gavallér, hanem - pláne a mai árak és keresetek figyelembevételével - vagy pénzszóró milliomos/milliárdos, vagy balgatag, nagyon buta ember.


Szoktam nagyobb pénzzel fizetni kisebb fogyasztást is, meg nagyobbat is, de mindig úgy számolom ki, hogy 10% legyen meg (plusz esetleg egy nagyon pici), de 30.000-es vacsoránál (vagy mindegy milyen napszakban való étkezésnél) eszembe nem jutna 10.000-es borravalót adni, mert azzal nem a megelégedettségemnek adok hangot, sokkal inkább azt a benyomást keltem magamról, hogy ez az ember nem normális.

2023. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen nem kell velük tartani a rokonságot.

Úgysem értik meg a te helyzetedet, de még le is néznek.

Az eleve minősíti őket, hogy ajándék kívánságlistát adnak.


Apukád hogyan fogadja ezeket?

Anyukád rokonsága másmilyen? Akkor tartsd velük a kapcsolatot, így nem maradsz rokon nélkül sem.

Testvéred van? Őneki mi a véleménye ezekről?

2023. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#15 Apám is jól keres, valamennyire ő is olyan, aki nem érti, hogy lehet fél milliónál alacsonyabb fizuból élni, de hát neki eleve nagyobb igényei vannak. De ő nem néz le és ő sosem kér ajándékot, olyan 5 ezerért szoktam neki venni és örül is annak, amit kap. Anyám rokonsága inkább a hasonlóan csóró kategória :D Van tesóm és ő is csóró, ő ezeken nem vesz részt, de azért, mert volt apai nagymamámmal egy komoly összeveszése és kb 10 évig nem beszéltek, azóta szoktak, de ő ebbe az ünneplési hagyományba nem tartozik bele.
2023. júl. 31. 12:38
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyértelmű: kövesd a tesód példáját. Az anyai rokonok pedig megmaradnak.

Megj.: én akármilyen gazdag lennék, akkor sem akarnék ilyen pénzszórós ünnepléseken részt venni. Az az elvem, hogy akinek kell valami, vegye meg magának. Az ünnep lényege a megemlékezés és a közös együttlét. Akik ajándéklistával jönnek, azokat örökre ki is zárnám az életemből. Ez úgy ahogy van, bunkóság.

2023. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg nemet mondok, akkor félek, hogy nem fognak szeretni, hogy kapom a beszólásokat, hogy még jobban érzem a lenézést."


Most őszintén, akarod olyan embereket "szeretetét" akik lenéznek ha nem veszed meg a 30 ezres kabátot, meg nem veszel italt 15 ezerért?

2023. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Egy volt kollégám akart ötödmagával egyfajta ultraszűkkörű egyetemi évfolyamtalálkozót tartani. Ő és még 2 mérnöknek nem kopott fel az álla, de a másik 2-nek eléggé jól ment. Ez utóbbiak eléggé húzták a szájukat, amikor elhangzott a többiek részéről egy javaslat, hogy hova menjenek (nem késdobáló). Mire a kollégám válasza: Veletek akarok találkozni, nem az igényszintetekkel.
2023. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
95%
Hűha, ajándéklista, messenger csoport, hát ilyesmit max a felső tízezer naplopói csinálhatnak:D
2023. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!