Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori orvos beteg...

Mennyire gyakori orvos beteg közt a szerelem kialakulása?

Figyelt kérdés
Esetleg a kialakult kapcsolat mennyire működőképes?
2010. okt. 14. 20:56
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nincs kizárva. úgy 6-7 évvel ezelőtt gyakornok éveim elején volt egy jóképű srác, aki hozzám került vizsgálatra. szimpatizáltunk egymással :-))onnantól kezdve teljesen véletlenül úton-útfélen egymásba botlottunk az utcán, a boltban, mindenhol, még egyszer tőlünk 100 km-re lévő másik városban is. de nem történt semmi, csak vigyorogtunk egymásra, pedig felőlem történhetett volna....
2010. okt. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
ezek a fogorvosok tényleg tudhatnak valamit, nekem is a fogorvosom tetszik
2010. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%
Ha látnátok a nőgyógyászomat!! Jóójj...a ruhája alapján inkább Colombo hadnagy,bokáig érő kordbársony naci, lógó póló és 30 éves bőr aktatáska, de olyan arca van, mint egy fotómodellnek!!És még humoros is.Szóval, elhiszem, ha kialakul ilyen kapcsolat.
2010. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 21:19 vagyok.

Remény az előttem szólóknak: sokat beszélgettünk a párommal az orvos-beteg viszonyról, hisz ő naponta 30-40 nőt vizsgál, de maga a "művelet" nincs rá különösebb hatással.De mivel ember, a helyes, értelmes nőket ugyanúgy észreveszi, mint bárki, hisz ő is csak egy hétköznapi férfi. Szerinte a beteg nemcsak egy darab hús, a munkája tárgya.

Etika persze van, de szigorúan vett orvos-beteg kapcsolat nincs, emberek vagyunk.

Míg a betege voltam, én is "fetisizáltam", amíg fehér köpenyben járt-kelt és doktor úrnak szólítottam.De ma már tudom, hogy az orvosok is emberek, férfiak és nők.

Persze a pszichiáter talán más kategória, ott nagyon szigorú a határ, de nem áthághatatlan.

Az a baj, hogy a fogorvossal elég kevés lehetőség van "emberibb" viszonyba kerülni, mivel a szájban dolgozik, nehéz kezelés közben kommunikálni, beszélghetni alig lehet.

Azért nem lehetetlen semmi, de talán a betegnek kell megtenni az első lépést, mert az orvos nem nagyon mer kezdeményezni, hisz akár fel is jelenthetik, ha "kikezd" a beteggel.

2010. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló

Megkérdezhetem, hogy te tetted meg az első lépést,vagy esetleg az "orvosod" kezdeményezett?

Hogy vettétek észre hogy bejöttök egymásnak?

Igazából tényleg nem könnyű mivel az ember szájában turkál,kezelés után viszont nehéz a beszélgetést személyes témára terelni.

tippek,trükkön,praktikák(várom őket):-))

2010. okt. 15. 14:16
 16/37 anonim válasza:

szerintem előfordulhat, ha mindketten emberként kezelik a másikat. mármint h félre tudják tenni, hogy az egyik orvos a másik pedig beteg, mert ez borítékoltan egy úgymond alárendelt viszony! jah és természetesen bejönnek egymásnak!:) velem még nem történt ilyen, de közvetlen közelembe éppen zajlik egy ilyen!

a kommenteket olvasva a fogorvosok milyen népszerűek mindannak ellenére, hogy "nehéz" velük kommunikálni!

Kitartás! Sikerülhet!:D

2010. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

11:28 vagyok.

Egyértelmű jelzései voltak, de persze nem akartam elhinni, mivel ő egy rendkívül kedves, közlékeny ember minden betegével, tehát nem gondoltam, hogy ezek a jelek a "nőnek" szólnak. Magánrendelésre jártam, asszisztens nem volt, így mindig sokáig szóval tartott, mindenféléről kérdezgetett, beszélgettünk sokat, ketten. Gyanúsan sokszor visszarendelt (valahogy mindig "otthon felejtette" a rákszűrés eredményem :)) ), de pénzt akkor már persze nem fogadott el. Szóval ilyesmik voltak, testileg is láttam, hogy túl közel húzta a székét hozzám, de tolakodó nem volt. Amikor meg már elfogytak a kreált indokai, hogy visszarendeljen, akkor azt mondta, hogy milyen kár, hogy most kb. egy évig nem találkozunk, amíg jövök az újabb szűrésre. És megkérdezte, hogy nem találkozhatnánk-e máshol. Hozzáteszem, hogy ő nálam 20 évvel idősebb és nem egy Don Juan, biztos nehezen szánta rá magát, hogy lépjen. Az egész közeledés egyébként hetekig tartott és kultúrált volt.

Talán próbáld a tanácsát kérni valamilyen (félig-meddig privát) dologban, azt nagyon szeretik a férfiak! Persze csak óvatosan! De mondd neki, hogy nem is tudod miért, de valahogy olyan bizalommal vagy iránta, mi a véleménye erről vagy arról...

Te látsz valami jelzés-félét a részéről? Közvetlen, mosolygós? Milyen veled?

2010. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Szia! Először is köszönöm a biztató válaszod! Jó ilyet olvasni!:)

Én is magándokihoz járok és talán pont ezért mondják azt a körülöttem lévő emberek, hogy hülyeség az egész, amit gondolok, mert a magánorvosnak „kötelessége” kedvesnek lenni. Köztünk csak pár év a korkülönbség.

A helyzetet végiggondolva arra jutottam, hogy nem a fehér köpeny tetszett meg, hanem, hogy jól néz ki, kedves és egyszerűen felkeltette a személye az érdeklődésemet.

Nagyon jó ötleteket adtál és igazából eszembe jutott egy eset, amikor pont fordítva történt a dolog. Ő kérte ki a tanácsomat egy személyes ügyben, persze itt nem kell világmegváltó dolgokra gondolni. Amúgy nagyon közvetlen hozzám, tudunk beszélgetni meg minden, csak elég kényes a szitu a rendelő miatt. Amúgy nagyon hangulatember, van hogy nagyon jól elvagyunk, sokat beszél és néha belekap magán jellegű témákba is, máskor pedig alig-alig lehet szóra bírni és ez az ami valójában elbizonytalanít.

Azt sajnos nem tudom, hogy más betegekkel, hogy viselkedik, így nem tudom van-e esélye a dolognak. Eszembe jutott már, hogy nekem kellene lépni az ügy érdekében, de mindig lebeszéltem magam, hiszen elég kényes szituról van szó. Szerinted hogy lehetne megoldani, hogy a tudtára hozzam, hogy szívesen megismerném, de mégse kelljen nekem lépni? Hogy lehetne erre rávezetni, mi az, amit ő is félreértene?

2010. okt. 15. 21:53
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik az orvosom...szerintem én is neki, mert finoman közeledett már felém. De fogalmam sincs, hogyan kéne továbblépnem innen, mit kéne tennem, főleg, hogy jóval fiatalabb vagyok nála.
2010. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elkerülhetetlen, hogy a beteg lépjen, mert ritka, hogy az orvos meg meri tenni.
2010. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!