Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esne, ha a párod nem...

Rosszul esne, ha a párod nem mutatna be a családjának?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag friss kapcsolatom és komolynak ígérkezik. 2 hónapja tart, előtte nem túl közeli barátok voltunk, de alapvetően csak szeptember óta ismerjük egymást, azóta vagyunk évfolyamtársak. És hát a srác még nem igazán tud sokat a családomról, annyira mélyen nem feszegettem a témát (lévén nem szoktam, max az tud bővebb, de nem teljes részleteket, aki több éve a barátom), annyit tud nagy vonalakban, hogy rossz a kapcsolat, nincs közös hang, de a mélyebb okokba nem avattam még be. Viszont még tartok kapcsolatot a családdal, havi egy-két alkalommal hazatolom a képemet még vizsgaidőszakban is, az egy darab normális családtagom miatt, és olyankor elkerülhetetlen a többi is. Mármint csak a nagyim miatt megyek haza, olyankor nála nem tudok aludni, nincs hely, muszáj a szüleimhez menni, mert falu, rossz a közlekedés, aznap oda-vissza nem járom meg, csak ha 2 órát maradok a kétszer három és fél óra utazás mellé.

Az a nagy büdös helyzet, hogy én nem akarom otthon bemutatni a párom. Ha mamám nem lenne már rég megszakítottam volna a kapcsolatot az egész bagázzsal. A szüleimmel rosszba vagyok, nem véletlenül, a többi családtaggal évi egyszer eljópofizunk, ha ünnepekkor pont összefutunk, vagy még ennyi sem. Mamám meg hát... Szeretem, még enyhén demensen is jobb társaság mint a szüleim(hogy szépen fogalmazzak), de nem vinnék oda egy számára idegen embert, mert fél tőlük.

Ez az egész kapcsolattartásosdi a szüleimmel addig tart, amíg mamám él, nekem utána nincs okom hazamenni.


Szerintetek későbbiekben mennyire lehet gázos, hogy ezt a családnak bemutatás dolgot én kihagynám?

Nyilván beszéljem meg a párommal, meg ilyenek, de mire számítsak?


2023. aug. 4. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Tudod, mi a gáz?


Nagyanyádra fogni, hogy nem mered megszakítani a kapcsolatot a családoddal.


Anélkül is meg tudod látogatni és fel tudod hívni, hogy anyádéknak puncsolsz.

2023. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Ja, fel tudom hívni, csak nem fogja felvenni. Már nem érti, hogy hogy működik a telefonja, hiába van konkrétan lerajzolva, hogy mit csináljon vele, ha csörög. A vezetékest kihúzza, a mobilt meg dugdossa, meg becsomagolja, hogy ne hallja a csörgést.

Ja, meg meglátogathatom, hogy szűkösen KÉT ÓRÁT legyek max, és utazzak aznap HÉT ÓRÁT. Ahelyett, hogy hazaugrok egy-egy hétvégén, péntek délután meglátogatom, másnap reggel elmegyek hozzá, segítek, meg ilyenek, késődélután hazamegyek, alszok, vasárnap ugyanez, azzal az eltéréssel, hogy visszautazok az egyetem városába, a délután közepén indulok is... Végülis tök mindegy, hogy havi 2-4 órát foglalkozom vele, vagy sokszor ennyit, tök ugyanaz a kettő, fel se tűnne a különbség...

2023. aug. 4. 17:10
 3/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem egyátalán nem gáz, ha nem mutatod be. Ha normális, megérti az okokat. Ha nem, akkor nem hozzád való.
2023. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

#1 Tudod mi gáz még? Nem a kérdésre válaszolni, csak a körülmények ismerete nélkül ítélkezni. Gratulálok, te nyomorult.


Kérdező! Csak akkor gáz, ha nem indokolod meg. Ha megmondod, hogy mi az ok, akkor meg kell értenie. Biztos van okod a szülőkkel való kapcsolatmegszakítást fontolgatni. Egy emberrel tartod nem kényszerből a kapcsolatot, ő meg nincs olyan állapotban, hogy be lehessen mutatni neki a párod. Elég valid indok, hogy neki miért nem, a többinek meg felesleges, ha úgysem tartod velük a kapcsolatot, ha nagyanyád meghal.

2023. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
36%
4-esnek teljesen igaza van, plusz jot rohogtem a nyomorult f*sz-on xddd
2023. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


Mindannyian mások vagyunk...


Engem a egyetlenegy párkapcsolatomban se nagyon érdekelt, hogy a párom be akar - e mutatni a családjának..

Mondjuk, eddig mindenki bemutatott, de qurvára nem estem volna kétségbe, ha nem történik meg...

Miért?

Mert elsősorban az érdekel, akivel vagyok, ill. lenni akarok, nem a családja...

ugyanezt várom el én is a páromtól....

A család fontos, de a legfontosabb mégis a másik. A vele való kapcsolat. Mindenki más, csak utána jöhet....a szülők is.

Ha ez nem megy neki, ha Ő ezt nem így látja, akkor nincs közünk egymáshoz...


Ami engem illet, én még senkit se mutattam be a szüleimnek, egyetlen kapcsolatomat sem. Pedig nem vagyok rosszba velük.

Miért nem?

Mert a saját életem és nincs közük hozzá, hogy kivel osztom meg...vagy kivel nem. Pont ettől lesz MAGÁNélet, a magánélet.

Vannak dolgok, amiket megtudhatnak, vannak, amiket nem.

Na ez pont olyan, amit nem.


Úgyhogy, nem gáz, amit csinálsz...

De mint mondtam az elején: mindannyian mások vagyunk.

2023. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Elmondod neki, hogy


"Nézd Józsi, a szüleimmel rosszba vagyok, nem véletlenül, ha mamám nem lenne már rég megszakítottam volna a kapcsolatot az egész bagázzsal. A mamám meg már enyhén demens, nem vihetek oda egy számára idegen embert, mert fél tőlük. Ez az egész kapcsolattartásosdi a szüleimmel addig tart, amíg mamám él, nekem utána nincs okom hazamenni."


Én speciel még normális emberek, normális körülményei mellett is korainak tartom a 2 hónapos ismeretséget bemutatni. Minimum 1 év, de ilyen esetben mint a tiéd, még azt sem.

2023. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem a ferjem nem mutatott be a szüleinek, erthető okokból. 10 éve együtt vagyunk, van 2 gyerekünk. Őket sem ismerik. A férjem szerint így tudta biztosítani, hogy ez a kapcsolat tartós legyen. Teljesen jó így. A tesója normális, őt ismerem es a kapcsolatot is tartjuk.
2023. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz
2023. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván okkal teszi-teszed. Ha nem tetszik neki, akkor nem kötelező veled lennie.
2023. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!