Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én nem egyezem bele 19...

Ha én nem egyezem bele 19 évesen abba, hogy apám feleségül vegye a nőjét és abba a házba költözzenek ahol mi lakunk, akkor megteheti, hogy mégis odaköltözteti?

Figyelt kérdés

Anyám 3 éve meghalt.

Az anyai részből én is örököltem 1 harmad részt, de apám a haszonélvező és a tulajdon nagy része az övé.



2023. aug. 14. 15:36
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

10! Ez egy több generációs hatalmas ház, akár még találkoznunk sem kellene a nővel, mégsem fogom elfogadni, hogy ide költöztesse!

Én nem szándékozom innen elköltözni később sem!

2023. aug. 14. 16:23
 12/39 anonim ***** válasza:
84%

Tehát apád maradjon egyedül, hogy neked jó legyen?


Miért kell ilyen önző seggf.jnek lenni?

2023. aug. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Nem kell egyedül maradnia, csak ne terhelje rám azt, hogy idehozza a nőjét, mert ezt soha nem fogom elfogadni!
2023. aug. 14. 16:28
 14/39 anonim ***** válasza:
95%

Nem is kell elfogadnod. Felnőtt ember vagy, el is költözhetsz.


Nincs beleszólásod abba, hogy a haszonélvező kit költöztet oda.

2023. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
94%
Semmi közöd hozzá mit csinál.
2023. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim válasza:
91%

Hogy valami konstruktív is legyen: azt azért felvetheted, hogy fizesse ki a te részedet, vagy adjátok el a házat, osszátok szét a bevételt (vigyázz, az apának a haszonélvezet után is jár a ti részetekből), és mindenki vásárol magának valami újat.


Azzal inkább ne próbálkozz, hogy szivatod az új nőt, mert ha feljelentenek zaklatás miatt, akkor te leszel kitiltva a házból.


Amúgy még a legszigorúbb házasság-értelmezésekben is szabad a gyászév leteltével újraházasodni, szóval talán kitakarodhatnál az apád magánéletéből.

2023. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
88%
17-mindent pontosan jól leírtál.
2023. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem fogadod el, legfeljebb hisztizni fogsz. Nem kell a beleegyezésed, ezt illene 19 éves felnőttként megérteni.
2023. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
90%

10 vagyok.

Kérdező, kompromisszum, mint olyan? Ismerős? Se elköltözni, se mást odaengedni nem akarsz, szerinted mégis mi a megoldás? Mert így maximum annyit érsz el, hogy elveszíted az apádat is (érzelmileg).

2023. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, akkor te se házasodsz meg soha? Hiszen gondolom ha apád nem vihet oda nőt, akkor te se?


Amúgy meg elszeparálódsz, főzöl mosol takarítasz magadnak, fizeted a rezsi rád eső részét, bevásárolsz mindent ami kell, és probléma megoldva

2023. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!