Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak 10 hetes...

Milyen jogai vannak 10 hetes kisfiamhoz anyósomnak?

Figyelt kérdés

Lelkileg mindig terrorizál,és mindig azt akarja az agyamba sulykolni,hogy rossz anya vagyok.Ő akarja a babámra rákényszeríteni az akaratát is.Pl:Sír a kicsi a kezébe annál jobban szorongassa,és erőlteti nagymamai jógait ami szerinte vannak.Nekem meg meg szakad aszívem!

Így nagyon rosszba vagyunk egymással,és nem akarom,hogy a

gyerekemet(10 hetes kisfiú)lelkileg tönkre tegye!Egy elkeseredett anyuka:((


2009. jan. 1. 12:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyósodnak semmilyen jogai nincsenek.Ha a gyereknek vannak szülei,mindenben Ők döntenek.Még abban is,hogy a mama láthatja a gyereket,vagy nem.Nem vagy ezt köteles elviselni,hogy őszinte legyek az én gyerekemmel ezt 1x csinálná amit írsz,és többet nem látná.Vedd ki a kezéből a gyerekedet,és védd meg.Ez a dolgod,az anyja vagy.Amíg a gyereked kiskorú,azzal tart kapcsolatot akivel Ti a szülei jónak látjátok.Olyan,hogy nagyszülői jog nem létezik,úgy kell egymással szemben viselkedni,hogy jó legyen a kapcsolat.Mi az anyósomékkal egyszer több mint 1 évig nem találkoztunk,mert nem irányíthatták kedvükre az életünket,nem avatkozhattak a gyereknevelésbe.Sajnos csak így értették meg,hogy kiborult a bili,és megszakítottuk a kapcsolatot.Azóta már rájöttek,ha látni szeretnék az unokáikat,akkor változtatni kell a viselkedésükön.


remélem nektek is sikerül megoldanotok ezt a problémát,sok sikert hozzá.

2009. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Úristen!

Ezt én biztos nem hagynám neki, sőt egyszer hozná szóba a jogait, biztos megfojtanám. Mi az, hogy jogai vannak, a gyereked felett? Adnék én neki olyan jogot, hogy belezavarodna.

Bocsi a felháborodásomért, de ez abszurd, és már ne is haragudj, ha majd' megszakad a szíved, akkor vedd ki a kezéből, és ne hagyd, hogy lelkileg bántsa a gyerekedet. Mácsak azért sem, mert gondolom neked sem mindegy, hogy ha nőni fog az a gyerek, milyen lelki világ alakul ki a gyerekben. Védd meg, azért szülted, és sajna de ha kell, akkor ne engedd anyósod közelébe!!!!

2009. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Szia!Törvényszerint van joga láthatni a babát,bár három éves koráig kérhető,hogy ne vigyék el.

Nekem van jobb ötletem:Amikor anyós látni akarja,szigorúan nála!Szépen otthagyod a babát,Te meg addig elmész fodrászhoz,szoliba,tornázni,barátnőzni.Lehetőleg amit anyós legjobban helytelenít.Ha gonosz boszi,akkor egy idő után(nagyon hamar)azt mondja ne vidd a gyereket,ha szereti,akkor viheted,mindenki jól jár!Ne félj,kárt nem tesz a babába,azt büntetik.

Ha nem állsz szóba vele,nem tud terrorizálni.

2009. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Nagyon nehéz vele,és eddig azért küzdöttem,hogy békén hadjon most meg azért,hogy fiamat ne tegye tönkre.Soha nem akar elfogadni,mert a fiát magának akarta.3 évig azon ment a vita,hogy én a férjemet elszakítottam a családjától stb.Mikor terhes lettem egy darabig kedves volt hozzám anyós,azt jött az okoskodás,pocskondiázást.Ez miatt sokat sírtam,terhességem alatt is kikészített.Mikor meg született a kicsim bejött a kórházba,én hülye fejel szóltam a csecsemősöknek mutassák meg a babát.Azóta a kicsiről le se száll!Most a fiával nem törödik,csak az unokával.2 napja megkért minek had jöjjenek fel 30 percre,össze-vissza cincálták a fiam,minket meg semmibe néztek.Mit ha itt sem lennék..De az tuti még egy ilyen hogy jogokkal jön elő meg tépem most már.Most tudja be rágtam rá,nem is hív minket hál ég.Ki vettem a babát a kezéből,mert olyan ideg kapott el ami eddig soha,és ha minket semmibe vesznek apósommal akkor a gyerekem sem kelljen.

Köszönöm aranyosak vagytok,és segítőkészek!

2009. jan. 1. 14:44
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csak annyit szeretnék írni neked, hogy az én családomban is ugyan ez volt a helyzet: Apukám egyedüli gyerek, a szülővárosa és anyukám között 400 km távolság van. Az anyukám szülei segítettek az építkezésben, ebből adódik hogy apukám ide jött, és elköltözött otthonról. Ezt a szülei nem tudták elfogadni, anyukámat elmondták mindenfélének, utálták. Aztán megszülettünk (3 gyerek), kezdetben küldött ajándékot, pénzt, stb. Ma már felnőttek vagyunk (25,21,18), és ott tartunk hogy évi egyszer talán látom őket, ha a telefon csörög, volt hogy csókolommal köszöntem, nem ismertem fel.

Csak azért írtam, hogy nálunk is a szülők őgy fogták fel, hogy anyukám elveszi tőlük apukámat. A kapcsolatunk nem jó, de őszintén nem is hiányoznak. Sőt, eszembe jutott, hogy elmegyek hozzájuk, és megkérdezem tőlük, hogy hogyan bírják elviselni azt, hogy 3 unokájuk van, és még csak azt sem tudják jól vannak-e.

2009. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
küld el a francba.Nincsenek jogai.Ne hagyd magad tönkre tenni.
2009. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Elég gáz,hogy a jó választ lepontozzátok,csak a gyülölet az ami jön belőletek.Az anyuka meg majd néz egy nagyot,ha a gyámhatóságra mehet majd rendezni a nagyszülői láthatást!Mert bizony van ilyen.Mégha sokaknak nem is tetszik!
2009. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

A 3-ik és az utolsó választ biztosan egy hasonló nagymama írta.Valóban lehet menni a bíróságra azért,hogy láthatási kapcsolattartási jogot kérjen a nagyszülő,de kérdem én megérné ez neki???Megérné neki,hogy a fiát és annak családját a bíróság elé cipelje?Milyen viszony lenne köztük azután??Hát biztosan nem családi szeretet.Plusz az unokától akkor is távol tudják tartani ha akarják,mégha meg is ítélnék a láthatást,de hozhatnak a fiatalok fel ellene bármit,és mondjuk elköltöznek tőle 4-500km-re és kész.Nincs az a bíróság,aki arra is kötelezné őket,hogy vigyék a mamához a gyereket,mert azt mindig a jogot kérő oldja meg,hogy ő megy.Ettől jobban érezné magát a nagymama?mert én biztosan ezt tenném,ha nem hagyna más választást.De a gyerekemet nem gyömöszölné kedvére akkor sem,sőt a kezébe nem adnám nemhogy nála hagyjam úgy,hogy én ne legyek ott.Talán el kellene gondolkodni a nagymamának is,hogy nem kellene beleavatkoznia azokba a dolgokba amik nem rá tartoznak,mondjuk a gyereknevelés többek közt.Miért nem elég neki,hogy szeretheti az unokáját?És miért nem tudja úgy tenni,ahogy az a gyereknek is jó?Milyen jogon minősíti az anyát,hogy rossz anya?

Intézkedjen a saját életében,a fiataloknak meg hagyja meg az övükét,akkor talán nem lesz probléma köztük.

A gyereket meg úgy szeresse,hogy neki is jó legyen,és ennyi a többit bízza a szüleire.

2009. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám meghalt mikor 2éves voltam. Anyu nem akart odadni a szüleinek, ezért apukám anyukája elment gyámhatóságra, és feljelentette anyut. Igaz ekkor már 10éves elmúltam. Addig meg marták egymást folyamatosan. Mindkettő borsot akart törni a másik orra alá, és mi szívtuk meg az öcsémmel leginkább. Mehettünk a gyámhatóságra, beszélgetett velünk igazságügyi szakértő és még bírósági tárgyalás is volt. 18éves korunkig 2hetente elvihettek minket láthatásra a nagyszülők. Úgyhogy jogai vannak nekik is.

Persze ha az én anyósom vagy anyám ezt csinálná a gyerekkel, kapna olyat, hogy belezavarodik. Ne hagyd, hogy ezt tegye veletek, próbálj minél kevesebbet találkozni velük, esetleg ha átmennek, te meg menj el a szüleidhez, hogy véletlenül se találkozz velük. Ne hagyd, hogy terrorizáljon titeket.

2009. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok nagymama,remélhetőleg majd leszek-nem 400km-ről!A gyerekek a szüleiket utánozzák,azt ugye tudjátok?

Nem vagyok jóban nagyival,szó szerint csak köszönünk egymásnak,igaz nem rajtam múlott,hogy így alakult.DE!Azt hogy a gyerekeimet megfosszam a nagyitól,hát annál jobban szeretem őket.A párom viszi-hozza,ha menni akarnak,attól hogy mi nem szeretjük egymást,a gyerekeimet szereti és miért vegyem el tőlük ezt a plusszt?A kérdés kiírója csak annyit írt,hogy nem szereti az anyóst.Az hogy a 10 hós gyerekre erölteti az akaratát az bődületes marhaság-ezt gyakorló anyaként senki se hiszi el.Nálunk anyós próbálta az ő szabályai terelni a gyerkőcöket,oltári hiszti lett belőle.A végén kapitulált.Ha otthon rendesen van tanítva,gondozva a gyerek,pár órában nagyi nem tudja "elrontani".

Szóval tessék megérdeklődni,hogy a kedves anyósok milyen példát láttak otthon-aztán 20-30 év múlva nem panaszkodni,ha eltiltják tőletek az unokát!

Azt kellene megérteni,hogy azt a szerencsétlen gyereket más is szeretheti az anyján kívül,a gyerek nem a tulajdonunk.10 héttel szülés után messze másként látja az ember a dolgokat,főleg első gyereknél és sokszor így lehet egy egész életet elrontani!Csak sajos nem a sajátját,hanem több emberét is!Ezért kellene vigasztalni,normális tanácsot adni a kérdezőnek.Joga meg van,törvényileg,azt kijátszani meg retorziót von maga után.Tehát ostobaság arra buzdítani bárkit is.Vagy kifizeted helyette a büntetést?A törvényeket nagyon rosszul tudod.Az elköltözőnek kell állni az utazás költségeit.Persze laikussal inkább nem vitázok...(mindig ők az okosabbak)

2009. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!