Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak 10 hetes...

Milyen jogai vannak 10 hetes kisfiamhoz anyósomnak?

Figyelt kérdés

Lelkileg mindig terrorizál,és mindig azt akarja az agyamba sulykolni,hogy rossz anya vagyok.Ő akarja a babámra rákényszeríteni az akaratát is.Pl:Sír a kicsi a kezébe annál jobban szorongassa,és erőlteti nagymamai jógait ami szerinte vannak.Nekem meg meg szakad aszívem!

Így nagyon rosszba vagyunk egymással,és nem akarom,hogy a

gyerekemet(10 hetes kisfiú)lelkileg tönkre tegye!Egy elkeseredett anyuka:((


2009. jan. 1. 12:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Az utolsó vagyok:apuka ebben a kérdésben hol van,mert itt még csak egyes szám első személyről olvastunk!
2009. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

Kedves nagyokos!!!

Megnézném én azt,akár a bíróságot is,aki megmondhatja nekem és a családomnak,hogy hová költözhetünk,és kötelez arra,hogy a gyerekeimet bárhová láthatásra vigyem.Ilyen nincs!!!

Egyébként meg az én gyerekeim is tartják a nagyikkal a kapcsolatot,sőt én magam is,még anyóssal is.Pedig nem 1 gyerekes vagyok,hanem 3 és a legidősebb lassan 16 éves.

De azt a saját példámból is tudom,hogy sok konfliktust haragszomrádot lehetett volna megelőzni,ha a nagyszülők meg akartak volna maradni a szerepükbe,és nem a mi életünket akarták volna navigálni,főleg a gyerekek terén.Persze nagyjából már értik,de ezt megelőzte sok idegtépés.

A kérdező pedig azt írja,hogy a kedves anyósa rossz anyának titulálja Őt,és állandóan bántja.A 10 hetes babáját pedig gyömöszöli.Hát ezt én sem hagynám.De ezt is tudom milyen,mert én is nagyon ideges tudtam lenni,mikor a bőgő gyerekemnek gügyörgött anyós,aki ettől még jobban ordított,és nem volt annyi esze,hogy odaadja az anyjának,aki meg tudja azt a szerencsétlen gyereket nyugtatni.Mert ezt is Ő akarta jobban tudni,hiszen mégis Ő az okosabb.Én mindig kivettem a kezéből ilyenkor,és most is azt tenném,tökéletesen megértem a kérdezőt,és nem kell,hogy ezt hagyja.

2009. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig időben vagy, meg kell húzni a határokat, gyorsan!


Először is el kell döntened, hogy mit szeretnél megengedni neki. Hogyan képzeled el, mennyire gyakorolhatja a jövőben a nagyanyai szerepét. Aztán mond meg neki, mik ezek. Igazad volt, hogy kivetted a gyermeket a kezéből. Nem az övé, ne sajátítsa ki!


Éreztetni kell vele, hogy nem csinálhat a picivel amit akar. Ha kell ki is mondani. Igen is kérdezze meg, hogy felveheti-e , és hasonlók. Nem ő dönt. A Te picid. Az ilyen nagymama valószínüleg anyaként is ilyen zsarnok volt, ezért párod biztos nehéz helyzetben van, legyél vele megértő és megbocsátó.


Azokból amiket írtál, én úgy látom, hogy erős nő vagy, legyél ezért határozott, és mond meg neki nyugodtan mit engedsz és mit vársz el a gyermekeddel kapcsolatban. Azt is, ha nem alkalmas, hogy menjen hozzátok, és tisztázd vele, hogy veled így nem viselkedhet, nem beszélhet.


Mivel fiát csak maga mellé akarná állítani egy ilyen helyzetben, én ezt négyszemközt mondanám neki, mikor párom otthon sincs. Persze előre megbeszélném a párommal, hogy beszélni fogok vele, megpróbálok kedves lenni, de hogy el fogom mondani a véleményemet, stb.


Ha szeretné látogatni a jövőben az unokáját, akkor viselkednie kell, ezt kell megértenie. És hidd el, biztosan nagyon szeretné látni, szóval meg fogja próbálni.

Húzd meg a határt neki, de pároddal nehogy összevesszetek rajta, legyél vele türelmes,neki sem könnyű a helyzet.

2009. jan. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg ne engedd magadat terrorizalni! Kerd meg, hogy tegedet o ne sertegessen, te nem vagy sertegetni valo!!! Kerd ki magadnak, nem baj, ha megsertodik, vagy veszekedes lesz belole. Mit kepzel, hogy tegedet lelkileg terrorizal? Szoljal be neki, tedd a helyere az agyat, azert mert idosebb nalad, es tapasztaltabb (o ugy gondolja, hogy super)ezert nincs joga sertegetni tegedet!

A ferjednek is szoljal, hogy vedjen meg tegedet, es allitsa le a mamat, amikor tegedet serteget. A ferjed tegedet valasztott, teged szeret.

A kisfiadat engedd neki, had oruljon, azert majd hidd el, hogy jo lesz amikor kicsit lepasszoljatok hozza a kicsidet. Ezt most meg nem tudod, hiszen most szultel, de azert a kisunokat engedd neki. Persze nem tudom, hogy sokat ul e a nyakatokon, mert az kiakaszto tud lenni, abba meglehet orulni, ha mindig ott van nalatok. De ha csak neha megy hozzatok, engedd, had rendezze, aztan amikor hazamegy, ugyis a tied a kicsi. Elvegre a ferjedet is o rendezte, nevelte, es te a ferjedet valasztottad, ot szereted, o lett a ferjed akit o nevelt! Ne feltsd annyira a babat tole.

Buek, es jo babazast!

2009. jan. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Még annyit mondanék!A férjemet lelki nyomorékká tették a szülei,mindig bántották(szóba)lelkileg zsarolták,és nem hagyták,hogy olyan legyen amilyenek született.A férjemet én húztam ki a karmaik közül azóta is áll a bál,mert nem fogadják el ezt a helyzetet,mert szerintünk én mind szemétláda meg fosztottam a családjától,és el szerettem.

Mióta megismerkedtünk férjemmel,engem is bántanak szóba,és hátam mögött végig teloza a családtagokat hogy be mocskoljon olyannal ami nem igaz.Még meg védeni sem tudom magam mert mindenki neki hisz,hogy ő a minden ható!

Terhességem végig idegeskedéssel telt,mert ő kínzott.Félek hogy a 10 hetes kicsimmel is így bánik majd mind a fiával,ha nincs szem elöt.Hisz már itt is kezdi elütünk a kis sajátitást.Mért nem segítette elöl a terhességem,hogy nyugodtan hordjam ki a kicsimet?Most meg kell a végeredmény?Ha ennyire szereti az unokáját akkor mért idegesít mindig,és állapotomra sem volt tekintettel.A férjem ismeri az anyát,és igen neki sem könnyű.Hiába szól anyára semmibe veszi,és ha most hadjuk,hogy azt tegyen a kicsivel amit akar anyós,mi lesz ha nála lesz,és mi meg nem lássuk mit csinál vele!??Mért nem tisztel mind anya?32 évesen taknyosnak néz,és lenéz.

Meg még sorolhatnám de nem teszem....

2009. jan. 2. 10:11
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most miről is beszélünk??A kérdező leírása alapján az anyósa nem egészen normális.És miért vonnánk kétségbe,hogy igazat ír?Ilyen emberre pedig nem bíznám a gyerekem,főleg nem hagynám kettesben vele.Könnyen osztanak itt nagyokosok tanácsot,nem az ő gyerekükről van most szó.Normál esetben én is azt tartom helyénvalónak,hogy a fiatalok tartsák a kapcsolatot a szülőkkel,és általuk Ők az unokáikkal,de vannak olyan emberek,akikkel sajnos nem lehet normális kapcsolatba lenni.Egyébként is sok nagymamára jellemző,hogy mindent jobban akar tudni a fiataloknál,és nem akarja megérteni,ha esetleg Ők a saját életüket szeretnék élni a saját gyerekeiket Ők nevelni a saját belátásuk szerint,úgy gondolják nekik mindenbe bele kell avatkozni.De a kérdező anyósa azért extrém eset,ha már a fiával is így viselkedett.Ez nem nevezhető normál viselkedésnek.Aki meg annyira ostoba,hogy a bíróságot emlegeti,hát az gyönyörű anya is lehet,biztosan a sajátjával is ezt tenné ha majd nem úgy ugrál családostól ahogy ő fülyül,de gondolom az ilyen ember ezt a fajta gondolkodást a saját családjából hozta.
2009. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó!Ezt jól írtad le,igazad van mindenben!Végre egy jó válasz.


Én viselem következményét,hogy jön a gyámhatóság,de akkor jön a lavina is..Én meg megyek anyós ellen bíróságra,és felhozok minden gaztettet amit művelt ellenem,és családom ellen,végén őt fogják el tiltani mitőlünk:DEzt tudja ő is,hogy sok van a rovásán..Köszönöm minden együtt érző anyukának,és válaszadónak.Sokat segítettetek.


BOLDOG ÚJ ÉVET!!

2009. jan. 3. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!