Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek idősödnek a szülei,...

Akiknek idősödnek a szülei, nem ijesztő, hogy ennyire eltelt az idő?

Figyelt kérdés

Anyám majdnem 60 és apám meg majdnem 70. Fura, amikor beszélgetek velük, néha beszólnak ilyet, hogy ha majd elpatkolnak vagy ilyesmi. Ilyen szavakkal.

Apám soha nem volt egy villám, de réghez képest lassú öregember lett. Agyilag néhány dologban fiatalos, valamiben régimódi,de az is volt. 1-2 éve inkább rajta csodálkozom, hogy megöregedett. Ritkán találkozom velük, messze lakom, így szembetűnő a változás.


2023. aug. 15. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De, sajnos nagyon telik az ido.
2023. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon az!
2023. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Szinten. Apukám mindig egy férfi példa volt előttem nőként, most pedig egyre inkább azt érzem, nekem kell segíteni. Nagyon furcsa és szomorú érzés.

Egyelőre amúgy jól tartja magát, még mindig dolgozik ( hála a rendszernek :)))) és tesz vesz, de mindig rettegek a hívástól, hogy valami baj van. Nagyon jó fej és ő is halad a korral, de lassan 70, és ezt felfogni nagyon irreális. Ott tartok elméletben, hogy bevisz a tóba és tanít uszni, és bármikor számíthatok rá … de mikor realizalom, közel sem ez van. De meg mindig kitart és imád főzni . Renelem meg itt lesz 30 évig :)

2023. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Idő az mindig telik, de rajtuk látom leginkább most. Anyám az mindig fiatalos volt, most is, de kezd "banyásodni". Ő is mondja néha, hogy vén banyának ez meg az.

Külön élnek már régóta, de látom a jellembeli változásokat. Régen az állatokat nem szerették annyira, főleg nem bent. Anyámnak van kutyája lakásban és apánál voltam az én kutyáimmal, folyton babusgatta őket és játszott velük.

2023. aug. 15. 19:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen felismerésekben az a legjobb, hogy ráeszmélhetsz, mennyire fontos jól megélni minden nap a szépet, a jót, megtanít értékelni az életet, mert bizony az idő mindenkinél halad, Nálad is, nem csak a szüleidnél.


Én már 60 éves elmúltam és pont ezért igyekszem értelmes, élményekben gazdag, tartalmas életet élni, mert nem tudni, mennyi van még hátra. Nincs bennem semmi rettegés, nem szoktam ilyeneken rágódni, de tény, nekünk már a B oldal forog, nincs elpazarolni való időnk :).

2023. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukám 82 éves. Nagyon szeretem. De nagyon fáj és ijesztő látni, ahogy küzd a mindennapokkal. Nagyon fáj már itt, ott, sokszor nincs kedve semmihez, a "végét" várja.


Pedig körbeveszi a család, kényeztetjuk, óvjuk, szeretjük.


Én szeretném ha sokáig velünk maradna, de tudom hogy nem lehetséges. Az viszont fáj, hogy ő már "menne".

2023. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én szüleim most csak szerintem elfogadták, hogy közeledik a vége, de egyelőre nem várják. Anyám mindig tervezget valamit.
2023. aug. 15. 21:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim a szellemi leépülés határán vannak, nem dolgoznak, csak a tv előtt vegetálják le a maradék életük. Mikor megyünk hozzájuk már fel sem fogják miket mondunk, lassan és érthetően kell beszélni. Pedig ők is 65-75.
2023. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát furcsa igen, az én szüleim még fiatalok, de szépen megjelennek az ősz hajszálok, apának is foltosodik a bőre. Annyira furcsa. Mamáékért meg nagyon fáj a szívem, már mindjárt 80 èvesek. Tényleg fáj h így megöregedtek, remélem még sokáig élnek, legalább 15 évet. Olyan furcsa, hogy már nem várnak az esti munkából haza, már mama is egyre ritkábban főz, stb. Nekem ők kb olyanok mint a szüleim. Úgyhogy nagyon mélyen érint az idő múlása
2023. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az idő sajna mindenkinek telik :S
2023. aug. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!