Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy halom pénzt bíz rám a...

Egy halom pénzt bíz rám a párom, miért olyan ijesztő ez?

Figyelt kérdés
Felújítunk egy lakást, és mivel én egyetemista vagyok, meg a diákmunkát is úgy osztom be, ahogy akarom, én irányítom az egész munkát. Vagyis én beszélek a szerelőkkel, én engedem be őket, ha bajuk van, nekem mondják, én vásárolok be nekik, stb. És a párom a fizetnivalókat mind odaadta nekem kp-ban. Nem kér se számlát, se blokkot (persze mindig elteszem, hogy tudjam, hányadán állunk), semmit, feltétel nélkül megbízik bennem. Kicsit soknak érzem ezt az egészet, de lehet, hogy csak a sok felújítás és nyűg készített ki. Vagy az, hogy még sose bíztak rám ekkora dolgot és ekkora összeget... Persze a párom is mindig megnézi, hogy hogy haladnak, tudja, hogy mi mennyibe kerül, mindig beszámolok neki, de egész nap dolgozik, van olyan szerelő, akivel nem is találkozott. 3 éve vagyunk együtt, most fogunk összeköltözni. Normális, hogy kicsit félek ettől a nagy felelősségtől? Az ő lakása, az ő pénze, én minimálisan tudok hozzájárulni, főként azzal, hogy segítek, anyagilag elenyésző. (25/N párom 31/F)
2013. okt. 12. 00:15
 1/6 anonim válasza:
100%
Azért, mert nagyon szeret. Én bármennyit (bármit) rábíznék egy bizonyos emberre, mert tudom, hogy meglehet benne bízni. A párod is így van ezzel szerintem. :)
2013. okt. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, én is gondoltam rá, hogy nyilván, ha összeházasodunk nem lesz annyira enyém meg tied, mint most, de engem kicsit megijeszt, hogy ennyi pénz van nálam, ennyiért felelek.
2013. okt. 12. 00:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked miért ijesztő ez, talan nagyon nem szoktálmhozzá ahhoz,hogyy pénzzel foglalkozz.


Engem jobban stresszelnen a szerelők koordinálása, felügyelete, ezek után, hogy megérdemlik-e hogy kifizessem a munka teljes árát (észreveszem-e ha trehány munkát csináltak, itt erre gondoltam)

Másrészt a kp-n is aggódnék , mert sok az idegen a lakásban, tehát nem azzal lenne problémám, hogy úgymond rámbízza.


Viszont lehet azért veszem ilyen könnyedén,, mert amikor minösszekerültünk egyikünknek sem volt pénze, a páromnak szintén vot egy lakása, de pénze a fenntartására sem.

Mi 23 éves korunktól együtt oldjukmezeket meg, ráadásul mindent sajátkezüleg csináltunk, nem megbízunk valakit ( a jarólapozás, glettelés,msempézés, padló lerakás, vezetekek áthúzása, minden saját kezű munka)

A fürdoőre és az ablakokra a keret nem volt meg(vagyis inkább esküvőre költjük)ezt visznt én is szakira bíznám.


Tehát nekem nem ijesztőbazblyen mértékű bizalom, mert ez az, szeretbés bízik benned...

2013. okt. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért tünik nekem ez az egész egy szinháznak?
2013. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel még tanulsz és nem kerultél ki a " nagybetűs életbe", ezért még nincs is ilyen tapasztalatod a komoly felelőségről. A leendő munkahelyeden majd komolyabb felelőség is lesz rajtad. Jól csinálja a párod, így kostolót kapsz abból, hogy mi vár rád.
2013. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én itthon élek még a szüleimmel, egyetemista vagyok. Nyáron én többet voltam itthon, mint a szüleim, a festők jöttek mentek, én "dirigáltam", ez milyen legyen, az milyen legyen, ez gáz lett, tessék kijavítani. Nehéz volt, de rengeteget tanultam azzal, hogy a szüleim ezt így "rám kényszerítették". Jó lecke volt, révén hogy mérnök leszek és igen is felelősséget kell vállalnom, illetve meg kell mondanom, ha valami sz*r (sajnos nem voltak a toppon a festőink). Én fizettem ki őket, én bólintottam rá, avagy mondtam nemet mindenre 23 éves nőként. Volt, hogy eltelt úgy másfél hét, hogy anyu 5 percre sem futott velük össze.

Igen, kicsit kiakasztott, fárasztó volt, de igazából élveztem! Nem gondolom, hogy ebből ekkora ügyet kéne csinálni. A közös otthonotok lesz, a mester emberek nyilván tudjuk mi a dolguk, a párod a háttérből irányítja a dolgokat és bízik benned annyira, hogy rád merje bízni a többit. Szerintem ez egy tök jó dolog, ne éld meg tragédiának!

2013. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!