Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más hogy csinálja?

Más hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Kicsit jöttem ki hisztizni, ventillálni, stb (ki hogy nevezi) magam. Ma már megint eljutottam arra a pontra, hogy semmi nem ment. Semmi nem úgy sült el ahogy terveztem, semmi nincs meg. Tudom ez egy pici baba és 2 nagy gyerkőc mellett nem is baj, ha nem sikerül minden. Én ezt értem, meg azt is, hogy el kell engedni egy-két dolgot ilyenkor. De egyszerűen nem megy. Esküszöm az évek alatt egy komtrollmániás sárkány lettem.. Vagy nem is tudom. De nem tudom, hogy jutottam idáig. Mikor lettem én ilyen? Abba is belefáradtam, hogy itthon én tartsak mindet kézben. De tényleg mindent. Párom intézi a pénzt, meg az autókat. Tudom ez is nagy szó. De ezeken kívül minden apró kis szar az én dolgom. Az ügyek intézése, a gyerekek dolgai, a háztartás, bevásárlás stb. Egyedül vagyok mindenre. Párom alig van itthon, hétvégén sincs itthon túlzottan. Máshonnan sincs segítségem. Azt érzem egyszerűen elfáradtam. Mindenhogy. Tudom én vállaltam. De valahogy nem így képzeltem. Nem is ilyen volt az elején. Azt is lehetne mondani, hogy kiégtem.

Szerintem időnként depressziós is vagyok. Amit néha szerintme tudok uralni mikor jobb napok vannak. Emellett hülye kényszeres is. Ami lehet eddig is voltam, csak mostanra túl nőtt rajtam. Túl agyalok folyton mindent. Sokszor csak a negatívat látom.

Igen. Kersek szakembert. Csak ezt is lépésekben. Abár már eljutottam odáig, hogy telefonáljak, de nem tudom, senkit nem érek el. Lehet nyári szünet van ott is.

Esküszöm nem tudom más hogy csinálja.. Főleg aki még az anyagiakat is maga teremti. És ugyan úgy semmi segítsége.

Az is annyira fusztrál, hogy akár mennyire igyekszem össze szedni magam. Annyira nem megy. Tudom ez ilyen apró lépéses dolog. De egyszerűen megőrülök. Tényleg azt érzem, hogy soha semmi nem sikerül nekem,meg minden annyira rossz.

Tudom, ehhez semmit nem nagyon lehet hozzáfűzni, de úgy jól esett most kicsit kiírni magamból...


2023. aug. 15. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy nincs tamogato hattered, nem csoda, hogy ki vagy keszulve.


Ezen sajnos nem fog segiteni a pszichologus sem, marmint nyilvan az ebbol kovetkezo depresszion lehet, meg talan jobban megismerheted onmagad altala, de az alapveto probleman nem, hiszen fizikai segitseget nem tud neked nyujtani. Es biztos vagyok benne, hogy az neked nagyon kene.


Es elvileg nem csak te vallaltad a 3 gyereket, a ferjeddel egyutt kene ezt a kozos terhet cipelni.


Miert nincs soha otthon? Nem hiszem, hogy 7-bol 7 napot dolgozik reggeltol estig. Ha segitseget kersz tole, elutasit?

2023. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Konkrétad a fejedre nőttek a feladatok ha jól értem. Ebben a tervszerű szervezés tud segíteni (napi teendő lista megcsinálható mennyiségű dologgal) valamint a feladatok delegálása. Feladatot tudsz kiosztani a gyerekekre is (korukhoz képest természetesen), bevásárlást lehet intézni online és házhoz szállítják, takarítást és hasonlókat pedig ha van rá anyagi lehetőség meg lehet oldani külső segítséggel is.

A férjedet pedig vond be a problémákba.

2023. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy egyedül.

Muszáj lesz leülni férjeddel beszélni.

2023. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Próbálj meg csak a pillanatnak élni. Örülni a gyerekeknek. Tudom nem könnyű, de szard le a háztartást. Én is ennek a rabja voltam, aztán besokalltam és leszartam. Azóta vagyunk boldogok.

Te azt el nem tudod képzelni milyen rendetlenség van nálunk napokig amit a gyerekek csinálnak. És nem izgatom magam rajta. Néha rendet rakok, kb egy héten egyszer, akkor nagyon szép minden és örülök is neki.

A számlákat sem tudom befizetni, nem azért mert nincs rá keret, csak simán leszarom. Amikor jön a felszólító hogy kikapcsolnak éppen valamit, akkor befizetem egyösszegbe. Az átalányos terheket meg hónapokra előre befizetem hogy ne legyen vele gond.

És tök jó így élni, senki nem idegbeteg a családba, szét röhögjük magunkat a magunk hülyeségei miatt.

Csak lazán.

2023. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Darius- ***** válasza:
56%
Mivel férjed jár munkába, te meg nem, ezért nyilván neki kevesebbet kell dolgozzon otthon. De ha nem csinál semmit az nem jó. Rá lehetne sózni a bevásárlást, ha már autóval megy. Minden nap megveszi a más napra kellő dolgokat. Sok időt spórolnál ezzel.
2023. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a feleségem betegedett le (remélem túléli), ketten vagyunk. Én viszem a háztartást, dolgozom, és csinálok mindent. Az egyik nap főzött. Nem igazán tudtam, hogy hol kezdjem a romeltakarítást A kutya öreg. Ma éppen jobban van. Megígérte, hogy beadja a kutyának a gyógyszereket, majd számon kérte, hogy (egy órával később) hova tűntek a gyógyszerek, amiket kikészítettem (beadtam). Sajnos vannak élethelyzetek, amikor az embernek a fejére nőnek a feladatok. Ilyenkor nincs jó megoldás. Talán próbálj meg "kilépni a verkliből". A lehetőségeket te ismered. Gyerekek táborba/nagyszülőkhöz, szomszédba és legalább pár órát pihenj. Sokkal könnyebb lesz. Ha a kontrollmánia "a tiéd", akkor nem sokat tudsz vele tenni, de ha a kiakadás jele, akkor az is enyhülni fog.

Ami nincs meg ma, majd meg lesz holnap (a konyhát 3 nap alatt tettem rendbe, kit érdekel) ha nem holnap, akkor majd. Ha valami nem tökéletes, az tök jó, mert ami tökéletes, azt Allah elpusztítja.

A családodnak kellesz, szedd össze magad

2023. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha a férjed nem tud segíteni, akkor valaki babysitter vagy háztartásit fogadj. Tudom nem olcsó de pár alkalom is sokat segít.

Családsegítőben próbálj szakembert keresni.

2023. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

"Párom intézi a pénzt, meg az autókat. Tudom ez is nagy szó. De ezeken kívül minden apró kis szar az én dolgom."


Na ezt a gondolatmenetet most állítsd meg. Mi az, hogy a párod csak a pénzt meg az autókat intézi, és te már ezért is hálára kötelezettnek érzed magad? Azt a három gyereket együtt vállaltátok, a háztartás a kettőtök dolga... Persze ha te most épp nem dolgozol, akkor ennek a nagyobb része a tiéd, de nem az egész.

Ha a férjed tényleg nem csinál semmit, akkor nem csoda, hogy kontrollmániás vagy, hiszen neked kell lelogisztikázni mindent, és ha nincs rendesen kontrollálva minden, akkor 3 gyerekkel káosz van.

Első körben beszélj a férjeddel, hogy vegye ki ő is a részét. Ha nem kamionsofőr vagy ilyesmi, és nincs hetekig távol, akkor is ott van legalább a hétvége, plusz az esték, ha nem 12 órázik minden nap.

Aztán gondolkodj el, hogy mi a prioritás. Ugye a gyerekeket életben kell tartani, enni adni nekik, ruhájukat kimosni. De ha nem vasalsz, az nem érdekel senkit, ha koszosak az ablakok, az sem. Mondjuk ha kúszó-mászó korban van a baba, akkor az már erősen nehezített pálya, mert akkor a padlónak is mindig tisztának kell lennie.

De amit lehet, azt hanyagold, vagy szervezd ki.

Bevásárlást intézze a férjed, vagy ha olyan környékén laktok, akkor csináld online. Írj menütervet, aztán heti két kaja legyen olyan, amit nagytételben előkészíthetsz, és lefagyaszthatod. (Pörkölt készen mehet a fagyasztóba, fasírt gombócozva kisütés nélkül, rántott hús panírozva sütés nélkül...) Minden másnapra valami egyszerűen elkészíthető kaját tervezz (tészta kifőzve valami szósszal, vagy a mirelit szilvásgombóc egész finom, főzelékek sem tartanak sokáig, vagy mondjuk valami egybehús sütőben. Esetleg pizza, gyerekek szívesen megpakolják feltéttel, és még tésztát sem kell begyúrnod, mert kapható készen.)

Valahogy egyszerűsítsd a feladatokat, mert segítség nélkül ritka az a nő, aki nem őrül bele 3 gyerek ellátásába.

2023. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Neked nem pszichológus kell hanem segítség. A férjed miért van olyan keveset otthon? Szerintem a pénzügyek meg a kocsik intézése( egyik sem napi feladat) baromi kevés. Minimum az övének kellene lenni a bevásárlásnak és a gyerekekkel is foglalkozni kellene mert ketten vállaltátok. Az ő gyerekei is.

Mit jelent a két nagy gyerek? Mert ha tizenévesek akkor ők is vigyázhatnak a babára míg pihensz kicsit vagy besegíthetnek a házimunkába. Anyum így csinálta 4 gyerekkel. És vissza is ment dolgozni 3 éves koromban. Nem láttam annyira kiégettnek mert ha szükségem volt figyelemre, játékra simán félretolta a házimunkát. Meg ugye nálunk volt nagymama.

Szerintem te abban kérj segítséget ami miatt kibuktál. Ha a házimunka miatt akkor valakit alkalmiban heti 1 nap takarításra felvenni. Nem kell hiper szuper takarítónő 50 ajánlással , csak egy olyan aki kicsit leveszi a terhet a válladról.Ha a gyerekek miatt vagy ki akkor bébiszittert.

A férjed meg segítsen, lelkileg, fizikailag. Mond el neki ezt és tőle kérj segítséget mert a pszichológus nem tud helyetted elvégezni valamit de a férjed igen.

2023. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Fel tudsz venni embereket? Futja rá?

Mosogatógéped van?


Kétheti 1 takaríttatás is már rengeteg dolgot levesz az ember válláról, hát még a heti többszöri segítség.

2023. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!