Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál rá ha másolná az...

Haragudnál rá ha másolná az ötleteid, az életed, mindent amit csinálsz?

Figyelt kérdés

Unokanővéremről van szó, mindent amit kitalálok és a fülébe jut, elérek azt fél-1 éven belül ő is tuti elkezdi csinálni.

Megtaláltam pl álmaim szakmáját, neki addig eszébe sem jutott, apukám külföldön él, vele terveztünk egy saját vállalkozást erre a szakmára alapozni. Úgy alakult az életem, hogy nem tudtam kiköltözni apukámhoz. Erre unokatesóm kiköltözött és apámmal most ők valósítják meg azt ami egy apa-lánya saját vállakozásnak lett megálmodva. Nekem ez az álom szakmám, neki nem jelent semmit, tehetséges sem benne, a képesítése sincs meg hozzá, még is elveszi az ölteteimet hiába tudta, hogy mindennél jobban vágyok erre.

Ha ez még nem lenne elég. Nekem külföldön tetszett egy srác. Randizgattunk, tudta is unokatesóm, még örült is neki.. viszont mivel nem költöztem ki abba maradt a dolog, a srác meg haza nem tudott akkor költözni. Első dolga volt pont ezzel a sráccal össze szűrni a levet amikor ő kiköltözött külföldre.

Ő itthon csapot papot eldobott, volt egy klassz párkapcsolata, kedves volt a barátja, szerette az egész családunk, eljegyezte, már lakást készültek venni, erre eldob mindent azért, hogy konkrétan az én álmaimat élje..

Mindig ezt csinálta már gyerekkorunk óta, hiába ő az idősebb, állandóan engem másolt. Konkrétam mint ha amit lát tőlem, hogy beválik, én sikeres vagyok benne, jól megélek belőle, valakivel boldog vagyok, azt hirtelen ő is az én boldogságomba keresné a saját boldogságát!

Tudom gyerekesen hangzik de már legszívesebben sírva fakadnék mert apám sem látja a fától az erdőt, és már nem merek semmit mondani előre senkinek nehogy unokatesóm fülébe jusson aztán ő is ugyan azt elkezdje amit én.

Mi az ilyen emberre a megoldás? Létezik olyan hogy ez valakit ne zavarjon ha ilyeneket csinál vele a rokona?



2023. aug. 18. 01:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Ha te itthon élsz,ő meg kint, mégis hogy csinálhatná ugyanazt? Egyrészt.

Másrészt, értem miért bánt ez téged. De nem inkább azt bánod, hogy nem éltél a lehetőségeiddel, ő meg igen?


Egyébként, elég kamu kérdésnek tűnik.

2023. aug. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Ez nagyon gyerekes,veled van a gond. Olvasd vissza amit írtál,hátha te is megérted mi a gond veled.
2023. aug. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom, apádra azért nem haragszol a közös vállalkozás miatt, mert ő pénzel...
2023. aug. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Aha. Ha megtaláltad álmaid szakmáját, miért nem dolgozol benne? Miért nem költöztél ki apadhoz?
2023. aug. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Szívasd meg valami hülyeséggel. Találj ki valamit és hintsd szét az információt a rokonságban (pl. Nepálba/amazóniai esőerdőbe költözöl, befested/levágatod/megnöveszted a hajadat vörösre, stb.).

Aztán dőlj hátra és élvezd a műsort.

2023. aug. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

"Úgy alakult az életem"

Nem. ☹️ Úgy alakítottad. Sajnos itt veled volt/van gond. Vagy mégsem ezek az álmaid.

2023. aug. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Miért "alakult úgy" az életed, hogy nem te költöztél ki?
2023. aug. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire fáj, szakítsd meg velük a kapcsolatot. És miért is nem költöztél apukádhoz?
2023. aug. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Aha. Szóval még véletlenül sem arról van szó, hogy a csajnak megtetszett az "álom szakmád", utánanézett, kitanulta, megszerette, és most azért dolgozik abban. Nem, te egészen biztosan, 100%-ig tudod, hogy ő utálja azt, amit most csinál, nem is ért hozzá, csak kínlódik, de aaaannyira utánozni akar téged, hogy hajlandó ezért a saját életét tönkretenni.


"kedves volt a barátja, szerette az egész családunk" - ez meg aztán tényleg felháborító, hát hogy mert véget vetni a kapcsolatnak egy ilyen kedves sráccal, akit az egész család szeretett? Nyilván kötelessége lett volna hozzámenni, akár megromlott a kapcsolatuk, akár nem, ha egyszer az egész család szereti a srácot, ugye?


Igazából nem tudom, mi másolnivaló lenne a te életedben, hiszen azt írod, lényegében csak történnek veled a dolgok, rajtad soha nem múlik semmi, mindig minden csak "úgy alakul".

2023. aug. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Te meg jöjj össze az ô kedves volt barátjával, jegyeztesd el magad, költözetek be a kiválasztott lakásba, és kvittek vagytok.
2023. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!