Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám már 30 éve...

Mit tegyek? Anyám már 30 éve velem él. Én egyedül élek, már nem bírom vele, de a lakást ő vette az én nevemre. A tesóim sem vállalják anyámat. Egyszerüen gyilkolja az életem nap mint nap.

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 14:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
90%
csunya dolog, de tedd be otthonba. te mar nem tudod ellatni, és harminc ev sok ido, es teljesen ki fog kesziteni.
2009. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Már nem 4 szobás lakásom van, hanem 2,5 szobás, mert azt már ezelőtt 10 évvel elcseréltük erre a kisebbre. Sajnos ezért meg nem kapnák két kisebbet. Itt a következő gondom. Látjátok, hogy nem egyszerü a helyzetem!
2009. jan. 1. 15:41
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű a helyzeted, de itt már a te egészségedről is szó van, és akkor is az otthont javaslom. Gondolj bele, ha idegileg kikészülsz, és te szorulsz ellátásra, akkor mi lesz a mamával, akkor is hálátlan dög leszel, ha te kerülsz kórházba? Ha igen, akkor a családod hülye, és minél előbb tőlük is szabadulnod kéne, mert ha szeretnek, nem várnak el tőled olyat, ami neked árt. A család attól család, hogy összetartanak és segítenek egymásnak a tagjai, ha baj van, nem hagyják magára a bajbajutott, nem a vérkötelék tesz családdá, és te most bajban vagy. Nekem nem jó a családom, nagyon kevesen vannak a családból, akikre azt tudom mondani, hogy családtagként tudom őket kezelni (anyukám és 1-2 unokatesóm és 1-2 nagynéni vagy nagybácsi, és néha az öcsém, de apám se, nagyszüleim se tartoznak bele a körbe), sokkal inkább a baráti köröm a családom, mert ők viselkednek családként. És tudod, mit, engem nem érdekel, hogy ki néz rám ezért csúnyán, csak illemből semmit nem tettem soha, ha nem volt mögötte más motiváló tartalom.
2009. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan! 10 év múlva mi lesz? Idegroncs leszel? És ha bekattansz...akkor sajnálni fogod, hogy nem léptél...BÁRMIT?! A saját életedért te tehetsz csak!
2009. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
2008-ban már voltam két hétig a pszihiátriai osztályon depressziós tünetekkel. Hát mindennap bejött, de úgy ám, mint aki teljesen fitt és fürge, mozgékony néni benyomását keltve. Mindenki azt mondta, hogy irigyeli, hogy ilyen fiatalos 80 éves anyám van. Na persze- gondoltam én. Csak menjek haza. Ő lesz a világon a legelesettebb ember, aki segitségre szorul. Még sétálni sem megy le egyedül. A séta annyit tesz, hogy néhányszor merkerülöm vele a tömböt, de addigra már fáj a lába, a dereka és jajgat.
2009. jan. 1. 15:56
 16/40 anonim ***** válasza:
94%

Én azt látom, hogy 50 éves létedre a mai napi függsz az anyádtól. miért? mert a pszcihés-érzelmi zsarolása alatt állsz. elég beteges egy helyzetben éltek. (micsoda sztorit faragna ebből Elfriede Jelinek..) nem lenne szabad hagynod, hogy az anyád megegye az életed, de mégis hagyod. nem hiszem el hogy 30 év alatt ne lett volna soha lehetőséged elköltözni, vagy lakásmegoldást találni. ha igazán ki akartad volna magad szakítani az anyád uralma alól, akkor nem itt tartanál. az anyád kihasznál ahol tud téged, és neked igenis kötelességed a sarkadra állni, ha kell hatalmas botrányt kavarva, mert ne haragudj, ha nem teszed meg, akkor megérdelmed. azon elgondolkodtál már, miért nem tudtál leválni az anyádról? látszólag úgy tűnhet, te vagy a felnőtt, mert ellátod az anyádat, de valójában te vagy a gyerek még mindig. (le lehet pontozni, az anyuka érzelileg kizsarolta a gondoskodást, te meg újra és újra behódolsz előtte)

amit tanácsolok: követeld az anyádtól a lakás téged megillető részét, ha kell, ügyvédi segítséggel, és szakadjatok le egymásról végre.

2. sürgősen keress magadnak munkát.

2009. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagyon jó otthonok, ahol nap mint nap programok vannak az időseknek, egy-kétágyas, otthonosan berendezett szobák vannak saját fürdőszobával, és nagyon jó az ellátás. A helyedben eladnám a lakást, vennék magamnak egy egyszobásat (egyedül bőven elég, és a rezsije is kisebb), a maradék pénzből meg betenném őt egy puccos otthonba. Egy idős rokonunk nekünk is bent van, saját bevallása szerint úgy ment oda, mintha a vesztőhelyre menne, most meg élete egyik legnagyobb élményének tartja, és nyakra-főre dícséri. Havi 100ezer fölött van a díja, de ha bankba teszed a lakásból kapott pénz egy részét, abból jó darabig fizetheted. Meg gondolom, anyukádnak is van valamennyi nyugdíja. Az otthonban a rokonunk szerint egy fitying sem kell, mert teljes ellátás mellett még a szobai hűtőszekrényt is feltöltik nekik rendszeresen, sőt fodrász, kozmetikus is van.
2009. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk tényleg jó kérdés, hogy anyagiakon kívül van-e más, amiért anyukáddal élsz ennyi idősen is. Mondjuk apámék 7-en (voltak) testvérek, és egyik testvére hasonlóképpen az apjával élt, míg a papa élt, de ők nagy szegénységben éltek, szóval az nem egy vásárolt lakás volt, hanem maga a szülői ház, nagynéni elvált, mert verte őt és a gyerekeket is az iszákos férj, pénzük nem volt lakásra, végülis a papa pedig idősebb korára már nagyon beteges volt, és ő gondozta, és halála után örökölte a gyerekeivel a házat, de egy rozoga viskót kell elképzelni, amit csak néhány éve újítottak fel a papa halála után, mert eddig még arra se telt, nemhogy másra.

De ha van lehetőséged, akkor a mamát tényleg otthonba kéne küldeni, ha ilyen zsémbes és fitt, ahogy leírod, akkor nem kell eltartani és gondozni, mint az én példámban a papát, a lakás a te neveden van, oda azt engedsz, akit te akarsz, mindegy, ki fizette, a tiéd.

2009. jan. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Azt hiszed nem próbáltam elköltözni? Ezelőtt 7 évvel összeköltöztem egy aranyos férfival, akivel nagyon szerettük egymást. A házasságom óta - az pedig már elég régen volt - ő volt az aki volt az életemben. Őt akkor már jó pár éve ismertem.Sajnos két év összeköltözés után a férfi fia és menye miatt elmérgesedett a helyzet így kénytelen voltam visszaköltözni a lakásomba, ahol anyám élt. Természetesen akkor is mindennap vittem neki a főtt kaját, de annyit hogy még a szomszédasszonynak is jutott. Ezt a nővéremtől tudtam meg, mert aztán ő ette meg azt, amit az anyu már nem tudott. Akkor mesélte el, amikor már hazaköltöztem. Tehát próbáltam ilyenformán javitani az életemen. A férfi sajnos azóta már meghalt. Munkahelyet meg vagy már milliót néztem, interjukra járok, álláshirdetéseket adok fel és válaszolok rájuk, de egy 50 éves már rettentő nehezen kell egy munkáltatónak. Több órát ülök az internet álláshirdetéseit böngészve és adom fel az önéletrajzaimat. Mindhiába. Én ennél többet mit tegyek még? Anyám megmondta, hogy amig ő él, addig ebbe a lakásba férfit nem hozhatok. Tehát a párkapcsolatnak annyi. Nem is ismerkedem már senkivel. Régen feladtam, hogy legyen valakim. Nagyon hálás vagyok nektek, a válaszokért, mert eddig soha senkivel nem beszélhettem meg azt, amitől nap mint nap a fejem szétrobban. Mégegyszer köszönöm. Olyan jó megosztani veletek igy ismeretlenül a gondomat és ti válaszoltok ez a legjobb!!
2009. jan. 1. 16:44
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Kísérteties a hasonlóság a sztorid meg Elfriede Jelinek Zongoratanárnő c. pszichodrámája közt. ez csak egy megjegyzés volt. a történetben szereplő nő is a zsarnok anyjával élt még 40 évesen is. olvasd el a könyvet, vagy nézd meg a belőle készült filmet, hátha ad annyi erőt, hogy nem hagyod odaáig fajulni a dolgokat, mint a történetben. a véleményem, hogy meg tudnád szüntetni ezt a helyzetet, ha összeszednéd magad, és tisztáznád magadban, miért függsz ennyire még 50 évesen is édesanyádtól.
2009. jan. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!