Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám már 30 éve...

Mit tegyek? Anyám már 30 éve velem él. Én egyedül élek, már nem bírom vele, de a lakást ő vette az én nevemre. A tesóim sem vállalják anyámat. Egyszerüen gyilkolja az életem nap mint nap.

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 14:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
78%

Hidd el, pályakezdőként ugyanolyan nehéz állást találni, mint a te korodban, minket meg a tapasztalat hiánya miatt utasítanak vissza, klassz, mi? Ismerősöktől kérdezősködtél már? Interjúkkal én se mentem semmire, ismerős szerzett nekem egy helyet, nem fogok sokat keresni, az is igaz, de legalább lesz valami munkám, de minden követ megmozgattam, próbálkozz ismerősöktől kérdezni.


No, a másik, képes vagy megoldani a helyzetet, felnőtt vagy, nem hozhatsz oda férfit? Mit képzel anyukád, hány éves vagy? Jó, nem hozol oda férfit, attól még ismerkedhetsz, és ha nem viszed anyukádhoz, hát majd te mész el anyukádtól. Ne engedd ennyire rád telepedni.


Itt az új év, tessék minden követ megmozgatni, hogy legyen állásod, nem jönnek be az internetes keresések? Na, hát annyi baj legyen, keress ismerőst, kérdezz meg mindenkit, küldj be célzottan önéletrajzot olyan helyekre, ahol szívesen dolgoznál, akkor is, ha éppen nem hirdetnek, nem publikálnak minden állást, az már az utolsó lépés, egy cég se azzal kezdi. És ha egy célodat eléred, a többi is menni fog, lépésben akár, a mamát meg le kell építeni, otthonba lehet küldeni, vagy egyszerűen nem megbeszélni vele semmit. Kitörölte a fenekedet babaként, naés, most szeret, vagy mutatja ennek bármi jelét? Nem. Te szeretheted, de azt úgy is lehet, hogy nem ugrálod körbe.

2009. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, melyből kitűnik, hogy sokkal fiatalabb vagy mint én, és pályakezdő. Tudom nektek sem könnyű. Tanultatok és most nem mindegyitek tud elhelyezkedni. Nem adom fel én sem az álláskeresést, de már minden ismerősöm, aki kevés van, nem sok mert amióta nem dolgozom a nap 24 órájában itthon vagyok és barátaim sincsenek. Azért nem vagyok hasonló a "zongoratanárnőhöz", mert érzelmileg gazdagnak érzem magam és ha bárki segitséget kér akkor azonnal rohanok, mert örülök ha segithetek és ha érzem, hogy sükség van rám, és nem csak egy cselédre, mint anyámnak. Mégegyszer köszi.
2009. jan. 1. 17:33
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem haragszol meg,de te már nem anyád lánya vagy,ahogy te is irtad,nem a gyermeke akinek hálás hogy 30 éve gondoskodik róla,hanem a csicskása.Előtted még sokminden áll az életedben,és amig nem tudod otthagyni Édesanyádat,addig nem fogsz normális életet élni.Ilyen lelkiállapotban akarsz élni még kitudja hány évet? Rakd be az otthonba.Te mindent megtettél már Édesanyádért,akkor is ha nem érdemelte volna meg,de ezt mi nem tudhatjuk,hiszen irtad,hogy szenilis ,erről pedig nem ő tehet.A testvéreid nem veszik le ezt az óriási terhet a válladról,ha jól értettem mégcsak nem is segitenek.Milyen alapon szólnának meg igy,ha otthonban helyeznéd el Édesanyád?! Nincs sok választásod.Ha élni szeretnél még,és nem hagyod magad terrorizálni és zsarolni,akkor ez lenne a legjobb megoldás!Még nincs késő új életet kezdened,indulj tiszta lappal!!! sok szerencsét kivánok neked.te egy remek ember lehetsz.Irj majd még.üdv
2009. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne haragudj, hogy letegezlek, pedig én vagyok a fiatalabb, megkérdezhetem, hogy mit dolgoznál szívesen, mihez van képzettséged, mióta nincs munkád, és merrefelé élsz? Nekem vannak ismerőseim, anyukám is próbál pályát módosítani (munkájában idegileg kimerült pedagógus, de még szakmában van, de egyre kevésbé bírja a mai körülmények között), esetleg utánaérdeklődnék én is ismerőseimnél, neki is próbálom nézni a lehetőségeket, egyet most fogunk megkérdezni a napokban. Gyereked nem tud segíteni?
2009. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, és nyugodtan tegezzél le. Szeretem a fiatalokat. Nálunk a családban két ember van a fiamon és a kismenyemen kivül, akiket rajongásig - de nem rátapadva - imádok. Az a nővérem két lánya. Már mindegyik felnőtt 30-35 évesek. Ők Hugikának becéznek. Erről ennyit. Én gyors és gépíró iskolát végeztem, és egy egyéves OKJ-s számitógépkezelő-felhasználói tanfolyamot. Középiskolai érettségit tettem 2005-ben. Azért nem előbb, mert addig volt munkahelyemen csak a szakmai tapaszalat volt a lényeg, amiből volt bőven. Adminisztrátorként kezdtem, aztán az OTP-nél ügyfeles lettem, majd egy cég igazgatója mellett asszisztens. Itt lett vége, mert a céget felszámolták. Azóta "kitanultam" egy felhasználói könvtárban alkalmazható szoftwer-programot és különböző iskolákban dolgoztam a könyvtárat tettem rendbe számítógépes adatfeldolgozással. Tavaly május óta nincs megint munkám. Azóta próbálok ezerrel valamit, de sikertelenül. Ha gondolod válaszolj privát email-ben. Nagyon köszönöm igazán hálás vagyok neked.
2009. jan. 1. 18:14
 26/40 anonim ***** válasza:
47%

Ha hiszel abban, hogy a gondolatoknak és a tetteknek együtt hatalmas erejük van, akkor javaslom, nézz körül ezen az oldalon, és az időd engedi, végezz el egy ilyen tanfolyamot!: www.agykontroll.hu

Hidd el, ha alkalmazod az ott tanult technikákat, és hiszel önmagadban, sokkal többre leszel képes, mint amit most el mersz képzelni.

Nem vmi fényes a helyzeted, muszáj (ki)lépned, ha élhetőbb élhetet szeretnél.

A legjobbakat kívánom!, bízz benne, hogy SIKERÜLNI FOG! :)

2009. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy nem vihetsz oda férfit? Hogy a fenébe lehetsz felnőtt létedre olyan szófogadó, mint egy óvodás? Nekem ilyet mondana, kiröhögném. Ébredj már fel, 50 évesen egyenrangú vitapartner legyél, ne meghunyászkodó gyermek!
2009. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Látom teljesen felőrölt a helyzet. Családod és önmagad előtt is úgy gondolod, hogy azért mert ő az édesanyád, és mert a Te nevedre vette meg a lakást, ezért élete végéig felelősséggel tartozol, így érzed.

Felelősséggel tartozol igen, de nem saját életed feláldozásával. Felelősség az lehet, hogy megpróbálsz a számára biztonságos otthont, meleg ételt nyújtani, hogy ne nélkülözzön. De nem kell nap mint nap mindent egyedül tenned.


Ilyen idős emberekkel már nagyon nehéz együtt élni, főleg az általad írt dolgok nem csak a kora miatt van.

Anyukád már 80 éves, ki tudja mennyi idő van még. Én véleményem szerint az ő számára is jobb lenne egy otthonban, és a kettőtök kapcsolata is javulhatna az utolsó éveire, ha nem összezárva éltek, kényszerből mindketten. Elsőre nem úgy gondolja majd, de kívülállóként úgy látom, megvan az esélye, hogy mindkettőtök jobb emlékekkel zárná úgy majd egyszer a közös emlékeket...


2,5 szobás a lakás, azt írtad. Lehet olyan megoldás, hogy eladod, és veszel egy egyszobásat, a különbséget ha kell felhasználod, ha nem bankba teszed, remélhetőleg meg tudod inkább menteni. Egyszobás lakást vagy garzont pedig sokkal könnyebb fenntartani is.


Őszintén megvizsgálva a helyzetet, nem kell, hogy bűntudatot érezzen egy gyermek, ha a szülőt otthonban helyezi el. Külföldön nagyon is elfogadott módja, és én úgy érzem, hogy elég emberséges mód is, ha egy jó intézményt találnak. Sokkal egésszégesebb, mint elvárni azt, hogy a gyermekek a saját életüket teljesen feláldozzák, és egymás életét pokollá tegyék.

Ha biztonságos helyet választasz (amiben tesóid is nyugodtan segíthetnek, nekik is édesanyjuk), akkor mindent megtettél.


Párkapcsolatról pedig nem szabad lemondani. Nyitottnak kell lenni. Ha vágysz egy társra, akkor várjad, ne zárkózz el.

Fel a fejjel! Ne legyen bűntudatod, már nagyon sokat tettél.

2009. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben kulfoldre mennek dolgozni, akar keveske nyelvtudassal is. Ausztriaba, vagy esetleg messzebbre. Meg ideny munkat is vallalhatnal akar, ami 3-4 honapig tart, es akkor kint is lennel, es otthon is. Igy konnyebb lenne.

A testvereiddel ne foglalkozz! Tudom, hogy konnyu mondani ezt egy kivulallonak, de latod, ok sem vallalnak, es ok sajat maguk mondjak, hogy siman otthonba adnak anyukadat. Azt hogy miert a te nevedre iratta annak idejen a lakast nem tudom, ez egy kicsit furcsa, hiszen ha vannak testvereid is, akkor ilyet nem nagyon lehetne tenni. De ezt te tudod, hogy miert van.

Azert az nem egeszen ugy mukodik, hogy mivel a lakast a te nevedre iratta, ezert te koteles vagy gondoskodni a mamarol orokke. Hiszen mit er az a lakas, ha nem tudod elvezni, ffi-t oda nem vihetsz, es mar korhazban is voltal az idegeid miatt?! Szoval ha valami tortenik veled, akkor annak ellenere, hogy te kiszolgalod anyukadat, a vegen a testvereid vagy a fiad fogjak elvezni az orokseget, es nem pedig te!

Mindenkinek egyetlen elete van! Ne hagyd magad, koltozz kulfoldre, tudsz gyerekekre vigyazni, es hazvezeto no lenni. A csaladnal elhetsz teljes ellatassal, kapsz fizetest is rendesen, penzed is lesz, nem leszel anyukadnak kiszolgaltatva. Elhiszed, ha kimennel kulfoldre, akkor is ugyanugy menne az elet tovabb, csak az lenne a kulonbseg, hogy neked lenne munkahelyed, lenne penzed, es nem kellene a zsarnok, onzo anyukaddal egyutt elni boldogtalanul!!!

Valtsal, szeresd magadat, ne aldozd fel magadat!! Megfogod banni, hidd el!!!

Ne hallgass senkire, csak sajat magadra! Ha veled barmi tortenik, tegedet ki fog sajnalni ugy isten igazabol? A fiad, de amugy mindneki eli tovabb az eletet. Hat eljed te is, es ne engedd, hogy a testvereid megjegyzeseitol, valamint az onzo anyukadtol tovabbra is boldogtalanul eljel, kiszolgaltatottan!!!!

En biztos hogy valtanek. Ne sajnald a lakast, ne sajnald a mamat, sajnald most vegre magadat!!!!!!

Pakolj, menj kulfoldre.

Ez az otthonos megoldas is jo, de gondolom anyukad errol hallani sem akar. Es ha a lakas ugyan a te neveden van, de az o haszonelvezetevel, akkor azt onelkule eladni nem tudod, mert gondolom nem engedi meg. Ugyhogy ez az otthonos megoldas sem a legjobb.

Keress kulfoldon munkat magadnak, es konyorgom ne mondd azt, hogy hova kellene 50 evesen???!!! Mert millio helyre! Anyukadnak rendeljetek ebedet valahonnan, a testvereid pedig segitsenek felvaltva be.

Remelem hogy kimesz kulfolre, ha mar itthon ugysem talalsz semmit. 26000 Ft-bol kiszolgaltatottan elni 50 evesen?! Nagyon durva, ne haragudj.

Szeresd magadat!!!!

2009. jan. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
70%

remélem észre vetted a sok és hosszú válaszokból, hogy nagyon sok ember felbosszantotta magát, és azért mert ez nagyon nincs renben.

Mindenkivel eggyet értek!

Engem is vert az anyám, és més 1%- ot se adok neki az én idömböl az ápolására amit a gyerekeimtöl kéne elvennem. A sors furcsa fintora, hogy szociális gondozó lettem. Öregek otthonában is voltam gyakorlaton a Dement ("szenilis") osztályon és pontosan tudom, hogy ez mit jelent. De ezzel eggyütt élni?!?!Nem kell!

Vannak jó öregotthonok.

Amúgy meg ha tényleg szenilis bírósági döntés alapján át veheted a gyámságot. Ez gondolom tudod mit jelent!

Senki ebben a társadalomban nem várja ezt elm töled!

Miért bünteted magad?

Minden jót!

2009. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!