Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni az ellen,...

Mit tudnék tenni az ellen, hogy a családom egy része mindenért kritizál? Hogy lehet ez illedelmesen és tisztelettudóan "lerendezni"?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy bántanak a súlyom miatt, amiatt,mert én tovább tanultam, és diplomát szereztem, azért mert falun vettem házat, azért mert nincs még gyermekem, politikailag nem egy nézetet vallunk, stb.

Sajnos ez a férjemre is ki terjed, őt is kritizálják a kinézete miatt, a munkája miatt.

Ha nem egy álláspontot vallok velük, akkor jön az a szöveg, hogy még fiatal és tapasztalatlan vagyok, ezért nem tudhatom és nincs igazam. ..

(Egyébként már bőven közelebb vagyok a 30 hoz, mint a 20hoz)



2023. aug. 22. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Illedelmesen és tisztelettudóan sehogy...

Az egyetlen esély az, hogy megsértődnek, mert ellent mondasz nekik, és többé nem beszélnek veled.

2023. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha eddig nem sikerült, mégis miben reménykedj! Nekem csak az segített, hogy észbe kapjanak, és rájöjjenek hogy elb**szták, hogy szinte megszakítottam velük a kapcsolatot, elmondva, hogy folyamatosan stresszhatásként élem meg, ha haza kell mennem, vagy beszélnek kell velük. Nem akarom ezt a feszültséget, elegem van belőle. Ők amióta élnek ezt csinálják veled, mit csűröd csavarod te, miért fekteted te bele a végtelen energiát, hogy még valahogy jó legyen? 30 év tapasztalat nem volt elég?
2023. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Mondtad már nyíltan, hogy hagyják abba, mert rosszul esik? Vagy hogy ha így folytatják ritkulni fognak a családi látogatások?

Asszertív kommunikáció.

2023. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Volt már olyan időszak, hogy teljesen megszakított velük a kapcsolatot, ez évekig tartott, majd mikor újra rendeződni kezdett a kapcsolatunk, akkor az elején, nagyjából 3-6 hónapig normálisan viselkedtek.

Sajnos eléggé naivan úgy vélem, még a mai napig is, hogy ez változhat, de kezdek bele fáradni és unni...

Többször kifejtettem már, hogy nekem ez hogy esik, és, hogy én hogy látom jónak a dolgokat, ezekre kaptam azt a választ, amit írtam is, hogy fiatal és tapasztalatlan vagyok, ezért nem tudhatom, hogy mi a helyes,mit hogy kellene.. (nyilván ugye mindig az a helyes lépés, válasz, amit ők mondanak.)

2023. aug. 22. 23:54
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Úgy gondolom, hogy itt már illedelmesen és tisztelettudóan nem sokat érsz el. Nyersen, durván oda kell szólni, meg kell mondani a véleményed.
2023. aug. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is célravezetőbb ebben a helyzetben úgymond nyersen, de egyenesen helyre tenni a dolgokat.
2023. aug. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló kritizálás alkalmával, amikor mindenki hallja, lehetőleg higgadtan közlöd: továbbra is szeretnéd tartani velük a kapcsolatot, de ha ez a szóbeli piszkálódás, kioktató stílust irányodban és férjed irányába nem fejezik be véglegesen, akkor örökre megszakítod velük a kapcsolatot. Közöld azt is, hogy nincs joguk így beszélni veled és önigazolásként felhozni azt az érvet: "jajj te még fiatal, tapasztalatlan vagy".
2023. aug. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzed, hogy az állandó kritizálásuk illedelmes és tisztelettudó? Nem? Akkor neked miért kellene annak lenned? Ja, te csak egy gyerek vagy a szemükben? De hát felnőtt vagy!
2023. aug. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem fog működni.

Annyira sajnálom.

Annyira tudom, hogy teljesen diszfunkcionális a családod, nincs szeretet, de amíg te nem látod, nem fog átmenni a segítség. Csak a zéró kapcsolat segít, és a terápia, ahol feldolgozod, hogy nincs szeretet irányodba, és megtanítanak érzelmileg leválni. Ez a legfájdalmasabb, legsírósabb része, de megéri.

2023. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell "rendezni" a kapcsolatot, hanem ignorálni kell. Telefonszám csere, új közösségi profil - ha van - és teljesen kiirtani őket az életedből.


Szar, nehéz, és nem egyszerű, de máskülönben tovább mérgeznek. Nem kell hagyni; szeresd magad! jobban annál, hogy kiteszed magad ennek.


Más: egyszer szólna be valaki a férjemre, ott beszélnék vele utoljára.

2023. aug. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!