Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni az ellen,...

Mit tudnék tenni az ellen, hogy a családom egy része mindenért kritizál? Hogy lehet ez illedelmesen és tisztelettudóan "lerendezni"?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy bántanak a súlyom miatt, amiatt,mert én tovább tanultam, és diplomát szereztem, azért mert falun vettem házat, azért mert nincs még gyermekem, politikailag nem egy nézetet vallunk, stb.

Sajnos ez a férjemre is ki terjed, őt is kritizálják a kinézete miatt, a munkája miatt.

Ha nem egy álláspontot vallok velük, akkor jön az a szöveg, hogy még fiatal és tapasztalatlan vagyok, ezért nem tudhatom és nincs igazam. ..

(Egyébként már bőven közelebb vagyok a 30 hoz, mint a 20hoz)



2023. aug. 22. 22:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem egy anyai nagynéném csinálta ezt (szóval nem az egész rokonság), de ő kb. 36 éves koromig (épp iskolaválasztás előtt álltunk a kislányommal, de még abba is belepofázott és osztotta az észt és engem sértegetett, holott egy szurkapiszka vényasszony volt, se férj, se gyerek, de még abból a fajtából, akit el sem tudott volna viselni senki). Akkor már nekem telt, telt a pohár, aztán rábaxtam a telefont. Még 20 évig élt utána, haláláig nem hívtam fel egyszer sem.

Csak azért írtam le ezt, hogy már ez is valami hihetetlen megkönnyebbülés volt a telefon lecsapása óta.

És szerintem ha ezt megteszed az egész diszfunkcionális családdal, a "szerető" rokonsággal, szerintem óriási felszabadulás lesz. Tudatosan léptesd ki őket az életedből, és le van sz@rva, hogy mit szólnak (szüleid se érdekeljen, hogy mit szólnak ezért, legfeljebb ha ők is őket védik be, akkor velük is szakítasz).

2023. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Illedelmesen úgy, hogy szólsz, hogy az adott témában nincs köztetek egyetértés, tehát a vitát elkerülendő beszéljetek másról. Aki erre nem hajlandó, azt ott kell hagyni.

Ha mondjuk három otthagyás után sincs változás, akkor oda se kell menni.

2023. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!