Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni túlóvó szülők...

Mit lehet tenni túlóvó szülők ellen?

Figyelt kérdés

Mindig a széltől is óvtak, emiatt se barátaim, se semmi elfoglaltságom, egész nap otthon vagyok. De ha feljön valami "lehetőség" vagy akármi olyan téma(pl amiben kimozdulhatnék, vagy csinálhatnék szokásos dolgokat, vagy lehetne hobbim) mindenre olyan megjegyzéseket tesznek hogy "nem kell neked az, nem kell neked olyan, nem kell neked olyan helyre járni, nem való neked, nem vagy te ilyen, nem bírnád, nem így, nem úgy..."

Remélem értitek a lényeget. Bocs hogy összevisszaság lett minden, de már nagyon álmos vagyok, de mindenképp ki akartam írni a kérdést.


2022. aug. 15. 00:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Jajj…

Nagyon ismerem ezt a fajta szülőt.

Szerintem muszáj leszel kiállni magadért.

Kérdezd meg,hogy miért nem kell?

Gondolom a saját szorongásukat meg félelmeiket vetítik ki rád.

De ez nem fair…

2022. aug. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Amint teheted külön költözöl.
2022. aug. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

De ez a költözés téma is nehéz... Egyrészt megkell teremteni hozzá sok mindent(szinte lehetetlen egy fiatalnak költözni).

Másrészt akkor is le kell ráznom valahogy őket... Magyarul erről az egészről leszoktatni.

2022. aug. 15. 00:44
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj lesz elköltöznöd, mert felnőttként is ilyenek lesznek veled.
2022. aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

"nem kell neked az, nem kell neked olyan, nem kell neked olyan helyre járni, nem való neked, nem vagy te ilyen, nem bírnád, nem így, nem úgy..."


Anya, apa, gyerekként sem futással kezdtem, először meg kellett tanulnom totyogni, hogy felálljak és megtartsam magam, hogy lépésről lépésre haladhassak. Nem fogok miattatok örökké a négy fal között poshadni. Lehet, hogy nem fog tetszeni nekem, lehet, hogy nem bírnám, és lehet, hogy nem kell olyan helyre mennem, ezt meg azt csinálnom, de én igenis akarok tapasztalni. Ti a saját életetekben tudjátok, mi az, amit akartok és nem akartok tenni, és gondolom én, a zömét azért, mert kipróbáltátok. Nekem is kijár ez.



Valami ilyet mondanék, és ha nem használ, akkor mennék bele a világba. Most őszintén, nem alkoholizálni akarsz, vagy füvezni, csupán... nos normális lenni, ha számodra ez az igény, ami neked lenne a normális, nem az, hogy minduntalan a lakásban vagy, ami meg az én normális világom a kutyasétáltatáson kívül, mert én meg ilyen vagyok, nem szeretek kimozdulni. Azonban így is szereztem megannyi tapasztalatot, zöme sajnos xar, de akkor is tapasztalat. Lázadj, menj, ha menni akarsz. Ez nem olyan, hogy buliba szöksz, csak a sarkadra állsz egy kicsit, hogy lássák, nem végzeted okozója, ha belemész a világba egy kicsit, és végül hazajössz.

2022. aug. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyen a személyiségük és nem nyitottak a másféle vagy mélyebb gondolkozásra akkor nem fog menni.

Tudom milyen tényleg.

Manapság ez olyan mintha börtönbe lennél zárva mert semmilyen módon nem tudsz menekülni előlük.

Mivel mégiscsak a családod ugye..

2022. aug. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium megoldás lehet költözésre, mert olcsó. És mellette még tanulni is tudsz, meg dolgozni is.


Nem tudom hány éves vagy most. Távol lévő egyetem megoldaná a problémádat évi 8-9 hónapra (nyári szünet...). A 10 ezer forintos koli díj mellett pedig össze tudsz spórolni néhány hónap albérlet díjat, aztán ha gondolod, vagy végeztél a tanulással, akkor elköltözhetsz végleg.

2022. aug. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell nekem, hogy túlóvjatok

Meg tudom magam oldani,

Ha nem tudom, így tanulom meg az önállóságot

Nem lesztek mindig velem.


Vagy egyszerűen: "Köszönöm, de nekem más a véleményem".


Harmadik: Miért van bennetek ez a túlféltés, miről szól ez számotokra?

ha esetleg erre se veszik észre magukat, ajánld fel, hogy menjetek családterápiára, hosszútávon lehet, hogy megérné még akkor is, ha te már 17 vagy nagykorú vagy, mert különben úgy repülsz ki otthonról, (ha) hogy van egy kezeletlen konfliktus, ami a te életedre is rányomja a bélyegét rossz esetben, ill. az is lehet, hogy a majdani férjed/feleséged között lesz nagyon rossz viszony az anyós-apósnak.

2022. aug. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kort megvárod, továbbtanulásnál kolesz, onnantól szabad élet van.
2022. aug. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%

Kifogások helyett el kell költözni, mert amíg velük élsz, SOHASEM változik semmi.


Mondhatsz te akármit, pont annyit ér a szavad, hiszen a szemükben: még 28 évesen is velünk él = gyerek, hiszen nincs benne önállóság.

Ezért gyerekként is kezelnek és meg is van a farkába harapó kígyó esete.

2022. aug. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!