Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyamatos családi viták,...

Folyamatos családi viták, feszültsègek? Most mègis elbizonytalanodtam?

Figyelt kérdés

Együtt èltem a szüleimmel, tesómmal. Folyamatosan ment a harc, az áskálodás. Apám alkoholhoz nyúlt sokszor elment az esze. Hiába külön szinten lakik nap mint nap találkoztunk. Nagyon durva veszekedèsek voltak, főleg apám ès tesóm között, ami általában rajtam csattant.

Èn akartam maradni, de mivel van gyerekem ès párom úgy döntöttem itt akkor ennek vège. Amikor bejelentettem hogy elköltözünk, onnantól fordult a kocka. Most hirtelen tudnak normálisan viselkedni, ès mindenki mondja mennyire fogunk hiányozni. Nincs vita, negatív lègkör. De már a költözèst nem mondom vissza. Valahol bánt hogy most normálisak, mert ha eddig ilyenek lettek volna akkor nem megyünk el.3 szintes ház, mindenkinek külön szintje van. Most bűntudatom van, hogy elmegyünk, de tudom hogy ez a helyes lèpès. Igazából csak egy kis biztatásra van most szüksègem hogy helyesen cselekszem.


2023. aug. 28. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ne legyen bűn tudatod! Sokkal jobb lesz a kapcsolatod velük.

Még otthon laktam a szüleimmel, nálunk is hasonló viták voltak, aztán el költöztem, és komolyan ahogy írod egy csapásra happy lett minden. Sűrűn találkozunk (hetente többször pár órát), telefonon is minden nap beszélünk. Ez valamiért kellett ,a jó kapcsolathoz.

2023. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyen bűntudatod, amint lemondod az albérletet, ugyanúgy folytatódnak a viták...
2023. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
A normális család a költözés előtt is normális. És a költözés után is megmarad annak. Nemcsak közben válik azzá. 😉
2023. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha van gyereked meg párod, akkor ti mindenképp külön család vagytok, az teljesen normális, hogy külön akartok élni, az az alap. Az efféle érzelmi zsarolásokkal (az, hogy most hirtelen normálisak lettek) meg ne foglalkozz.
2023. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád, nem kell bűntudatodnak lenni.
2023. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!