Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apuka miért csinálja azt,...

Apuka miért csinálja azt, hogy nem ad bele a gyerek költségeibe, de sok költőpénzt ad?

Figyelt kérdés

Az ex férjem (aki gyerektartást se fizet, mert megállapodás szerint minden költséget felezünk) nyáron semmivel se szállt be a gyerekünk külföldi nyaralásába, ami idegennyelvi tanulási lehetőség is a több hetes kintartózkodás miatt. Nem fizetett bele a program díjba, az útiköltségéibe, a biztosításba, az út miatti új ruhákba. Más módon se támogatta az utat, mert emiatt most mivel belelóg az évkezdésbe az iskolával ezt le kellett egyeztetni, engedélyeztetni.

A fogadó oldal állja a szállást, étkeztetés egy részét.

Sőt az ex-férjem az elején arról győzködte a gyereket és engem is, hogy ez nem jó, mert minek oda menni, minek nyelvet tanulni. Utána meg meggondolta magát és azt szerette volna, hogy majd ő kísérgeti a gyerekét külföldön és majd ő is jól el lesz odakint. Végül az utolsó pillanatban, igaz előtte a többszöri jelzésem ellenére, hogy ez vagy ez ennyibe került, kifizettem, megvettem, elintéztem se jutott eszébe akár csak egy 5000 forintnyi hozzájárulást is adni bele, a gyerekünknek adott egy elég nagy összegű készpénzt, mondván költse amire akarja. És hozzátette, mert nehogy szűkölködnie kelljen külföldön és azt költse csak kizárólag magára.


Nekem nem esett le azonnal, de később igen, hogy akkor ez az egész most arra ment ki, hogy ő véletlenül se legyen részesen a közösen (papírforma szerint felezendő) költségeknek, de jófej szülőként bevágodjon a végén, hogy apuci bezzeg milyen sokat adott csoki, cukor, nyalókára? Természetesen elérte a gyereknél, hogy az indulás utolsó előtti pillanatában megkapjam APU 3x annyi pénzt adott nekem az útra, mint te.


Nagyon mérges lettem, és nem is értem. Ez mire volt jó? Vagy vannak valóban ennyire figyelmetlen, véletlenül ilyen exek? (Akár ex-feleségek? Mert nem a férjen van a hangsúly. Még meg is akarta akadályozni az elején az utat, nem segített, nem biztatta a gyereket még arra se, hogy a nyelvtanulás anyanyelvi környezetben mennyire sokat tud számítani.

Bocs, ha hosszú vagy zavaros lett.


2023. aug. 30. 23:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves a gyerek, hogy ennyire buta?
2023. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is pont ez jutott eszembe 1-es.
2023. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
9 még csak.
2023. aug. 31. 00:03
 4/47 A kérdező kommentje:
És nem egyedül utazott, mielőtt valaki megijedne:-).
2023. aug. 31. 00:04
 5/47 anonim ***** válasza:
97%

Elmondtad neki, hogy te fizetted egyedül az összes költséget? És azt, hogy ez az apjától kapott költőpénznél is jóval több, plusz adtál költőpénzt is neki?

Kicsi, keveset tud az életről, de nem hülye. Ha elmondod a tényeket neki a következtetést le fogja vonni magától.

2023. aug. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
5. elmondtam, de még azelott, hogy a költőpenzt az apjától megkapta volna. (Akkor is csak mérgemben, mert amúgy nem vagyok híve ennek a soroljuk fel mennyit költöttem rád kicsengésű kitálalásnak, de akkor épp mérges voltam. Úgy tűnt megértette. Csak hát eltelt pár hét, apuci meg jött a kb. holnapra, most hogy indulsz adok pénzt. Sajnos azt kell higgyem szándekosan csinálta, mert előtte egy-két nappal kérdezte mennyi költőpénzt adtam neki, én meg őszintén elmondtam. A gyerekek meg ugye sokszor a legfrissebb dolgokat jegyzik meg legjobban. :-/
2023. aug. 31. 00:25
 7/47 A kérdező kommentje:
5-ös, bocs, figyelmetlen voltam a válaszod kapcsan. Elmondtam mikre költöttem, de igazad van, összegszerűen nem tudhatja melyik pontosan mennyi. Főleg, hogy a költőpénzek valutában voltak, és az árfolyamot, váltást nem ismeri még annyira. Meg persze ki tudja mit mondott neki az exferjem. (Arra volt példa, hogy egy vagy két éve olyasmivel jött haza a gyerekünk, hogy anya, apu azt mondta te gyűjtesz nekem pénzt, és abból már van legalább 2 millió forintod, mert csak miattam kapsz minden hónapban egy nagyobb összeget. És apu azt mondta ezért nem szeret neked pénzt adni. Majdnem lehidaltam, hogy képes valaki a családi pótlékra a 12.200 forintra azt beadni egy kisiskolásnak, hogy azt a szülőnek felre kell tennie a gyerek számára és hogy ez egy hatalmas összeg. (Ha félre tudnam tenni felretenném, de évek óta ezt is és még nyilvanvalóan jóval többet költök a saját gyerekemre és ő ez a felesbe fizetjük a sport/tanulmany és hasonlókat se fizette sokszor. grrr csak puffogok itt:-)
2023. aug. 31. 00:38
 8/47 A kérdező kommentje:

7-es nem nem maradt itthon a pénz, es lelkére kötötte aagyereknek költse el. (A szitut képzeld el: indulás előtt 1 nappal kapsz egy pénzzel teli tárcát, hogy gyermekem ez mind a tied. Költsd el...Gyerek Boldog arccal számolgatja.)

Nekem nem az a bajom, hogy nem nekem adta, mert bőven adhatta volna ő is a biztosítótársaságnak, vagy valamelyik jegyet vehette volna, vagy fénymásolhatott volna iratokat, vagy akárcsak írhatott volna 10 sort az iskolának, de nem. Hanem a végén mintegy kivárva a legalkalmasabb pillanatot learatja a "babérokat". Ez feküdte meg gyomrom. És utána merült fel csak bennem a szándékosság, hogy ez a fizessem cssk én a valós költségeket. A hazahozott maradék költőpénzt (ha lesz ilyen, meg majd ő újra elkéri a gyerektől. De tényleg nem ez a lényeg. Csak elkeseredtem sz.rul esett.

2023. aug. 31. 00:49
 9/47 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem mész bíróságra a gyerektartás miatt?
2023. aug. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
94%
Láthatólag nem jártál valami jól a megállapodással...
2023. aug. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!