Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apuka miért csinálja azt,...

Apuka miért csinálja azt, hogy nem ad bele a gyerek költségeibe, de sok költőpénzt ad?

Figyelt kérdés

Az ex férjem (aki gyerektartást se fizet, mert megállapodás szerint minden költséget felezünk) nyáron semmivel se szállt be a gyerekünk külföldi nyaralásába, ami idegennyelvi tanulási lehetőség is a több hetes kintartózkodás miatt. Nem fizetett bele a program díjba, az útiköltségéibe, a biztosításba, az út miatti új ruhákba. Más módon se támogatta az utat, mert emiatt most mivel belelóg az évkezdésbe az iskolával ezt le kellett egyeztetni, engedélyeztetni.

A fogadó oldal állja a szállást, étkeztetés egy részét.

Sőt az ex-férjem az elején arról győzködte a gyereket és engem is, hogy ez nem jó, mert minek oda menni, minek nyelvet tanulni. Utána meg meggondolta magát és azt szerette volna, hogy majd ő kísérgeti a gyerekét külföldön és majd ő is jól el lesz odakint. Végül az utolsó pillanatban, igaz előtte a többszöri jelzésem ellenére, hogy ez vagy ez ennyibe került, kifizettem, megvettem, elintéztem se jutott eszébe akár csak egy 5000 forintnyi hozzájárulást is adni bele, a gyerekünknek adott egy elég nagy összegű készpénzt, mondván költse amire akarja. És hozzátette, mert nehogy szűkölködnie kelljen külföldön és azt költse csak kizárólag magára.


Nekem nem esett le azonnal, de később igen, hogy akkor ez az egész most arra ment ki, hogy ő véletlenül se legyen részesen a közösen (papírforma szerint felezendő) költségeknek, de jófej szülőként bevágodjon a végén, hogy apuci bezzeg milyen sokat adott csoki, cukor, nyalókára? Természetesen elérte a gyereknél, hogy az indulás utolsó előtti pillanatában megkapjam APU 3x annyi pénzt adott nekem az útra, mint te.


Nagyon mérges lettem, és nem is értem. Ez mire volt jó? Vagy vannak valóban ennyire figyelmetlen, véletlenül ilyen exek? (Akár ex-feleségek? Mert nem a férjen van a hangsúly. Még meg is akarta akadályozni az elején az utat, nem segített, nem biztatta a gyereket még arra se, hogy a nyelvtanulás anyanyelvi környezetben mennyire sokat tud számítani.

Bocs, ha hosszú vagy zavaros lett.


2023. aug. 30. 23:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
91%

#21

Csak akkor, ha megigényelte, akkor kapja csak az egyedülállóaknak valót. Ha nem tette, akkor 12200 maradt. Igénylés nélkül nem jàr a 13700.

Lehet azt sem tudja, hogy van ilyen lehetőség. Annak idején én sem tudtam erről, hanem a szintén egyedülálló anya barátnőm világosított fel róla, amikor túl voltam a váláson. Nem lehet tudni milyen a környezete a kérdezőnek, és ő maga mennyire van tisztában a lehetőségekkel.

2023. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
79%

Elöször is azt kellene tudni, hogy hivatalosan is elváltak-e vagy csak "megegyeztek" a különélésben.


Kérdezö: elöször is rendezni kell a jogi helyzetet - törvényesen elválni, a gyerekelhelyezést és a gyerektartást a bíróság által határozatba foglalni.

Másodszor nem ilyen értelmetlen megállapodást kötni - fele költséget fizeti - , mert ahogy látod, akkor és azt fizet, ahogy neki megfelelö.

Fizesen havi fix összeget, ami megfelel a tényleges kiadásoknak.

A gyerekkel meg meg kell beszélni, hogy az ilyen "kapott pénz" nem arra való, hogy elszórja, illetve meg kellene neki tanítani, mi mennyibe kerül manapság, mire és mennyi a fix kiadás, hogy legyen némi fogalma a pénzt értékéröl.

2023. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is inkább havi fix összeget kérj, mert ez így állandó vitaforrás lesz.

Ha utána is adogat a gyereknek zsebpénzt pluszba, akkor örülj neki...


Én amúgy 10 évesen voltam Londonban táborban, mert milyen jó nyelvtanulási lehetőség.

Hát, élménynek tök jó volt, viszont megtanulni inkább mutogatni sikerült, nem angolul 😀

2023. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
81%

Az apuka azt szeretné, ha minél olcsóbban a saját pártjára tudná állítani a gyereket és lehet, hogy az is motiváció, hogy téged bántson.


Döntsd el, hogy az egód fontos, vagy a gyerek lelki egészsége, ha az utóbbi, én nem nagyon magyarázgatnám szájbarágóssan a gyerkőcnek, hogy az apja hogy próbál kibújni a dolgok alól és igazából egy sz"r ember. Ha már szegénynek nem sikerül egy egész, kerek családban felnőnie, legalább te ne késztesd arra, hogy "válasszon" köztetek vagy szidja az apját. Az ellened elkövetett igazságtalanságokat meg a bíróságon vagy, ha képes rá, az exeddel leülve intézd, de a gyereknek hagyd meg a gyerekkorát.

2023. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
13-as "gyerekünk külföldi nyaralásába, ami idegennyelvi tanulási lehetőség is a több hetes kintartózkodás miatt." de nyaralás is egyben, csak egy rokonon kívül senki nem beszél magyarul, viszont a gyerek már évek óta tanulja a kinti nyelvet. Én úgy gondoltam még egy éve, amikor már ez szóba került és elkezdtük szervezni, hogy nagyon jó lehetőség és jó élményeket szerez, nem mellesleg a gyerekek könnyebben tanulnak még idegen nyelvet is:-). Persze majd kiderül. A szükséges dolgokban a gyermek gondozásának minden költsége beletartozott (volna), de itt még ha nem is értett vele egyet apuka (ami szintén nem igaz, mert amióta a gyerek elutazott, meg előtte, hogy bizto slett az út, fűnek-fának azt mondja mekkora nagy lehetőség ez a gyerekének és dicsekszik vele. A kérdés szempontjából igaz nem ide tartozik :-)), akkor is a gyerek szükségletei pl. a biztosítás díja, ami nem kevés volt, vagy ha a kapcsolattartást nézzük, akkor arra is én biztosítom a külföldről hazanetezés, telefonálás anyagi fedezetét. Mert ezekbe se szállt bele egyetlen egy forinttal se. Viszont az igaz, hogy ez az egész nem létszükséglet, így nem is vártam el, hogy kötelező jelleggel bármit is belefizessen, és épp ezért éreztem igazságtalannak az utolsó pillanatos költőpénzes akcióját, ami miatt a gyerek nekem tett megjegyzést.
2023. aug. 31. 08:59
 26/47 A kérdező kommentje:
14-es papíron azt jelenti a gyermek gondozásának költségeit felezzük (ez amikor váltunk az ügyvéd szerint mindent le kell fedjen ruházkodás, evés, iskolai költségek, sport, utazás stb. lakhatás is...). A gyakorlatban azonban úgy működött, hogy az óvodai, iskolai étkeztetés költségei feleződtek, szakkörök költségei feleződtek, de csak abban az esetben, ha az ex-férjem egyet értett vele, hogy arra a gyereknek szüksége van. Ruházkodás esetében felezés akkor volt, ha meguntam, hogy veszek egy új ruhát, ami az apukájánál kilukadt, tönkrement (pl. játszótérre abban vitte, nem a játszós ruhában) és nekem újat kellett venni vagy egy drágább minsőgi csizmára, télikabátra volt szükség. És nyári tábor, gyerekprogram pl. kézművestábor tábori díj felezése. De ha vittem állatkertbe, cirkuszba stb., akkor nem kértem pénzt a felére. Tehát egy viszonylag szűk kört fed le a gyakorlatban.
2023. aug. 31. 09:08
 27/47 A kérdező kommentje:
14-es. Számításból, végül is igen, hogy hamarabb meglegyen a válás és ezen ne vitázzon. Eredetileg egy 10.000 forintos havi tartásdíj lett volna (mondta is az ügyvéd ne butáskodjak az nem elég semmire, de mondtam hagyjuk, mert elegem van). Apuka nullás jövedelemigazolással jött a válásra, előtte se keresett sokat, volt munkanélküli is, feketézett is. Néha nagyon más az igazság, mint amit gondolunk :-(
2023. aug. 31. 09:12
 28/47 anonim ***** válasza:
78%
Magyarul apuka egy számító féreg, az a tipikus magyar ember, aki a volt feleséggel nevelteti fel a gyerekét úgy, hogy ő majd akkor és annyiban vállal érte felelősséget, amennyiben ő abból fényes glóriával jön ki. Ehhez akkor jobb, ha mielőbb hozzászoksz, mert örülhetsz, ha ennyit is kapsz, lesz ez még kevesebb is...vagy vidd bíróság elé, megítélik a minimumot, aztán kergetheted érte, meg biztos nem költ egy fillérrel se többet rá :S Elég sz...r helyzet, a lelki békéd érdekében állj inkább úgy hozzá, hogy Te fogod finanszírozni a gyerek felnevelését, és minden, ami onnan jön, bónusz. Nem igazságos, de az élet sem az.
2023. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
20,21. Igen a,mit írtam korábban egy megjegyzésben, hogy kb. 2 éve azzal jött a gyerek haza, hogy én millákat kapok utána és azt neki kell félretennem, mert ezt az apukája mondta, akkor még 12.200 volt a csp, és akkor derült ki, hogy 13.700 kéne legyen válás óta, csak nekem kellett volna szólni. Azóta ez rendeződött, de nyilván visszamenőleg nem fizetik, meg továbbra is ekkora összeg mit segít, ha nekem is hónap végéig épp kijön a pénzem vagy ennél kevesebbet tudok félretenni. nem értem a rosszindulatot.
2023. aug. 31. 09:24
 30/47 A kérdező kommentje:
23-as :-) az is egy jó tapasztalat :-). Én még szerintem 20 évesen is csak mutogattam:-))))
2023. aug. 31. 09:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!