Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apuka miért csinálja azt,...

Apuka miért csinálja azt, hogy nem ad bele a gyerek költségeibe, de sok költőpénzt ad?

Figyelt kérdés

Az ex férjem (aki gyerektartást se fizet, mert megállapodás szerint minden költséget felezünk) nyáron semmivel se szállt be a gyerekünk külföldi nyaralásába, ami idegennyelvi tanulási lehetőség is a több hetes kintartózkodás miatt. Nem fizetett bele a program díjba, az útiköltségéibe, a biztosításba, az út miatti új ruhákba. Más módon se támogatta az utat, mert emiatt most mivel belelóg az évkezdésbe az iskolával ezt le kellett egyeztetni, engedélyeztetni.

A fogadó oldal állja a szállást, étkeztetés egy részét.

Sőt az ex-férjem az elején arról győzködte a gyereket és engem is, hogy ez nem jó, mert minek oda menni, minek nyelvet tanulni. Utána meg meggondolta magát és azt szerette volna, hogy majd ő kísérgeti a gyerekét külföldön és majd ő is jól el lesz odakint. Végül az utolsó pillanatban, igaz előtte a többszöri jelzésem ellenére, hogy ez vagy ez ennyibe került, kifizettem, megvettem, elintéztem se jutott eszébe akár csak egy 5000 forintnyi hozzájárulást is adni bele, a gyerekünknek adott egy elég nagy összegű készpénzt, mondván költse amire akarja. És hozzátette, mert nehogy szűkölködnie kelljen külföldön és azt költse csak kizárólag magára.


Nekem nem esett le azonnal, de később igen, hogy akkor ez az egész most arra ment ki, hogy ő véletlenül se legyen részesen a közösen (papírforma szerint felezendő) költségeknek, de jófej szülőként bevágodjon a végén, hogy apuci bezzeg milyen sokat adott csoki, cukor, nyalókára? Természetesen elérte a gyereknél, hogy az indulás utolsó előtti pillanatában megkapjam APU 3x annyi pénzt adott nekem az útra, mint te.


Nagyon mérges lettem, és nem is értem. Ez mire volt jó? Vagy vannak valóban ennyire figyelmetlen, véletlenül ilyen exek? (Akár ex-feleségek? Mert nem a férjen van a hangsúly. Még meg is akarta akadályozni az elején az utat, nem segített, nem biztatta a gyereket még arra se, hogy a nyelvtanulás anyanyelvi környezetben mennyire sokat tud számítani.

Bocs, ha hosszú vagy zavaros lett.


2023. aug. 30. 23:35
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
97%
Bíróságon kérd a tartásdíj újrarendezését.
2023. aug. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
61%

Egyértelmû, hogy az exed drágállja és feleslegesnek tartja az utazást, ezért nem akart felesben fizetni.

A külföldi utazás hasznos ugyan, de nem létszükséglet, még a nyelvtanuláshoz sem. Pláne egy 9 évesnek, akit úgyis csak ide-oda visznek, meg beszélnek helyette, és fel se éri ésszel, hogy itt nem a nyargalászás, strandolás, hanem az idegennyelv lenne középpontban.

És az, hogy a szükséges dolgokat felesben fizetitek, nem jelenti azt, hogy minden extra szórakozást, amire te nem sajnálod a pénzt, ô is kénytelen pénzelni. Elôre kellett volna egyeztetni vele, még mielôtt lefoglaljátok az utazást.


Amúgy meg tényleg egyezzetek meg normális tartásdíjban, és azt arra költöd a gyerek ellátásában, amire akarod.

2023. aug. 31. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
85%

Mit takar ez a "minden költséget felezünk" megállapodás a hétköznapokban?

Veszel egy kakaót a gyereknek és felezitek? Vagy mi alapján döntitek el, hogy adott hónapban mennyit fizet apuka?

A zsebpénz, amit adott jelen esetben, az nem költségfelezés, tehát már itt fel lett rúgva a megállapodás részéről, bár értem én, hogy nem közös megegyezéssel utazott a gyerek, hanem Te találtad ki, majd apuka beletörődött később.

Ezért nem szállhatott be ezekbe a költségekbe. Mert ha te most kitalálod, hogy toronyóra kell lánccal (és nincs közös megegyezés), akkor apuka mindig mindennek fizesse a felét?

Nem ellened beszélek, mert abszolút megértem az elkeserésedet, csak próbálok az érem másik oldaláról gondolkodni.

2023. aug. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
3%
Megérdemled!Amikor nem kérted a tartásdijjat nyilván számításból tetted.A gazdag apuciból igy többet kisajtolhatsz mint amit megállapítottak volna.Most meg sír a szád hogy apuci gondolkodik.Nem köteles fizetni mindennek a felét amit te kitalálsz.Nyilván itt se a gyerek nyelvtanulása a fontos,ez ment ki face-re hogy a picike Petike megy spanyolba nyelvet tanulni.Megtehetjük...
2023. aug. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
93%
Kérj fix tartásdíjat, mert ez így semmit sem ér, sose lesztek azonos állásponton, hogy mi kell a gyereknek és mi felesleges. Azért mert te kitaláltad, hogy jó, az nem jelenti, hogy neki el kell fogadnia, és pengetni a felét :S Az meg, hogy a gyereknek adja a költőpénzt inkább, hát...igen! A 9 éves ebből ért, nem abból, hogy valaki a számára "láthatatlan" költségeket fedezte, ami sokkal több volt...Ő a jó apuci, aki ellátta pénzzel a kirándulásra! 1-0 neki!
2023. aug. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
94%
13-mal egyetértek abban, hogy ez a költségek felezése nagy csapda, mert a másik fél bizonyos kiadások jogosságát kétségbe vonhatja. Értem, hogy a megítélt fix tartásdíjat sokszor kevés, de fix, a helyzet is tisztább. DE: az általad leírt körülmények között adott nagy összegű költőpénz gusztustalan, ellened irányuló húzás volt. Ha az apuka gerinces, akkor nem ad vagy legfeljebb annyit, mint te, ha már direkt rá is kérdezett.
2023. aug. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
84%

Apuka nyilván számításból adott annyi pénzt a gyereknek, amennyit. Viszont az jogos tőle, hogy egy külföldi egy-két hetes nyelvtanulásra nem ad pénzt, ha ő azt ellenzi.

(Amúgy szerintem is hülyeség az ilyen út, ha nem kizárólag az adott ország nyelvét beszélőkkel van körülvéve, akkor nem ér többet, mint egy magyarországi tanfolyam. Persze nyaralásfélének elmegy, de hát abból is lehet jobbat találni. És hát pont ezzel tud apuka védekezni, hogy ez nem szükséges költség, hanem csak általad eldöntött.)

2023. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
77%

Mi akadályoz meg benne, hogy elmenj a bíróságra és rendezd a gyt-t?


Bár megsúgom, azzal a kemény 50 ronggyal, amit majd megítélnek TALÁN, a sgged kitörölheted. :(

2023. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
53%
9 éves, részben iskolaidőben többhetes tábor külföldön. Minek???
2023. aug. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
23%
Kicsit ott bukik a sztori, hogy azt sem tudod, mennyi a családi pótlék összege. Nyilván elváltatok, nyilván külön éltek, ergo egyedülállóként kell kapnod. Az pedig nem 12.200 Ft...
2023. aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!