Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/367 anonim ***** válasza:
88%
24 éves vagy :) Na hát, akkor jó esetben előtted van még háromszor ennyi. Lesz, amikor majd nem zárhatod ki azt, ami nem illik a kis világodba, és akkor nagyon fog hiányozni az a készség, hogy ezt kezelni tudd.
2023. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/367 anonim ***** válasza:
79%
Találkozz vele. Legalább megtudja, hogy akkora patkány vagy, mint az apátok, mindjárt nem lesz rád kíváncsi.
2023. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/367 anonim ***** válasza:
93%
Tulajdonképpen miért nem akarja apád, hogy találkozz a testvéreddel?
2023. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/367 A kérdező kommentje:

Mert ő nem a testvérem.

Csak egy idegen, aki egy hiba következménye.

2023. szept. 12. 12:17
 45/367 anonim ***** válasza:
82%
#44 Hát, ha így gondolkozol róla, akkor NE találkozz vele.
2023. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/367 anonim ***** válasza:
91%

#44 ha te ezt eldöntötted akkor minek kérdezel? Ha más véleménye nem érdekel pláne nem értem.

Te eldöntötted, hogy nem akarsz vele találkozni. Ok. Akkor ne tedd.

Más meg szívesen leülne vele beszélgetni ha csak egy órát is. Ezzel sincs semmi baj.

Amiket mi írunk nem erőszak és a többsége nem személyes támadás. Nem kell minden szaron megsértődni és magadra venni.

Nem akarsz vele találkozni. Ok, felfogtuk. Akkor ne találkozz vele.

2023. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/367 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem akarsz vele találkozni, akkor ne tedd. Nem kötelező, jó eséllyel egyébként is pénzt akar.

Az örökségről: ha a kérdező anyjának volt egy kis esze, akkor azzal a feltétellel fogadta vissza a férjét, hogy a vagyon (ház, lakás, nyaraló, autó) az ő (azaz a kérdező anyja) nevére kerül. Mivel a gyerek magától kereste meg a kérdezőt, már biztosan elmúlt 10 év, tehát a kérdező apjának egyszerűen nem lesz hagyatéka, azaz kötelesrész sem lesz.

Hiába pontoztok le, bizony el lehet intézni, hogy egy házasságon kívül született gyerek ne örököljön semmit. És nem is annyira bonyolult.

2023. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/367 A kérdező kommentje:

47-es, ne provokáld őket tényekkel... :D

Éljenek abban a hitben, hogy majd hú, de megszívom az öröklésnél és szépen viszi mindennek a felét más. Hogyne, mert ez így működik.



Igazából én azért találkoznék vele, hátha úgy jobban felfogja, hogy nem vagyok rá kíváncsi.

2023. szept. 12. 12:23
 49/367 anonim ***** válasza:
82%
Valóban nem a te felelősségged lenne, de az a szegény gyerek sem tehet semmiről, hogy így elzárkóztok tőle. Mindenképpen érdemel egy találkozott szerintem, ha őszintén kíváncsi az apjára vagy rád. Attól még nem kell örökbe fogadni, de most belehaltok, ha megismerkedtek vele? Ilyen alapon bármilyen idegennel összeismerkedhetnél. Most ezzel mi a probléma?
2023. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/367 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem a családunk része.

Ő egy hiba következménye csak.

2023. szept. 12. 12:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!